Imperium

Cykl: Star Force (tom 6)
Wydawnictwo: Drageus Publishing House
Empire
damu

Kyle Riggs od dawna nie odwiedzał Ziemi. Nie ma pojęcia, co tam się dzieje. Nadchodzące raporty są coraz rzadsze i coraz dziwniejsze. Riggs, odizolowany w systemie Eden ze swoimi marines, zaczyna zdawać sobie sprawę, że przeciwko niemu formuje się sojusz. Dwie ogromne floty wkrótce ruszą, by zniszczyć siły pułkownika. Ostatni obrońcy z Sił Gwiezdnych muszą stawić czoła wrogom. Trzeba zawrzeć przymierze z obcymi biotami. Ale które gatunki są naprawdę godne zaufania?

źródło opisu: http://www.drageus.com/ksiazki/star-force-6-imperium/

źródło okładki: Empik

MarZachar | 2018-01-03
Na półkach: Przeczytane, MOBI, 2017
Przeczytana: 22 grudnia 2017

Ostatni tom - pozostawia niedosyt czy tak jak powinno być :)

veinylover | 2018-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2018

Nie znoszę totalitarnych imperatorów, na samą myśl flaki mi skręca..
To trochę nierealistyczne w odniesieniu do całej Ziemi, ale niech będzie.
Strasznie dużo tych walk, nawet niezłe pomysły. Brakuje oddechu, nawalają się cały czas.
Myślałem, że to ostatni tom, bo kiedyś trzeba by tę serię zamknąć, ale wydaje się, że coś tam autor jeszcze płodzi, zobaczymy czy to zrobi.
Wszystko utrzymane w stylu poprzednich tomów i trudno coś nowego w komentarzu napisać, albo trzeba by napisać bardzo dużo.
W zasadzie przewidziałem wszystkie etapy fabuły, więc książka jest w dużym stopniu przewidywalna, ale nie przeszkadzało mi to. Poziom ohydnego EGO naszego głównego bohatera nieco spadł, co mi odpowiadało.
Poziom seksoholizmu u niego natomiast nie spadł, co mi nie przeszkadzało.

Zdecydowanie marnowanie owoców morza. Wekować z masełkiem, jak rzekł pewien marines... Inteligentne czy nie - do gara z nimi!

baszar | 2017-12-13
Na półkach: Przeczytane, Legimi, 2017
Przeczytana: 13 grudnia 2017

Kolejny kawałek kosmicznego łubudubu. Napisane sprawnie, akcja wartka. Skraca czas czekania w kolejkach.

Sławomir | 2017-11-24
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 24 listopada 2017

W swojej lidze bezapelacyjnie bardzo dobra książka. Czyta się lekko i przyjemnie. Wartka akcja, zero dłużyzn.
Jak dla mnie godna polecania dla wielbicieli gatunku.

lrosiak | 2017-11-10
Przeczytana: 30 września 2017

Bardzo dobra pozycja dla miłośników serii. Dużo akcji i nowych pomysłów na fabułę. Nie jest to oczywiście pełne przemyśleń o egzystencji hard syfy, ale lekka i bardzo wciągająca lektura.
Pytałem wydawnictwo i planuja wydać wszystkie książki z serii :D

zipp | 2017-10-30

Dużo akcji i walki w kosmosie czyli łatwa i przyjemna rozrywka, na tym samym poziomie co poprzednie tomy.
Autor ma cały czas nowe pomysły i nie odczuwa się rozciągania treści na siłę, by sprzedać dużo tomów (póki co, bo w oryginale jest 12 tomów :-))
Mam nadzieję, że kolejne tomy bedą tłumaczone;-)

Łukasz | 2017-10-22
Przeczytana: 22 października 2017

Jak i każda inna książka z tej serii - kawał niezłej rozrywki. Nie spodziewajcie się głębokich przemyśleń, rozważań o ludzkiej egzystencji na tle innych ras, tylko akcji, wybuchów, zwrotów akcji i superbohatera który kiedyś był wykładowcą akademickim, a teraz jest herosem ratującym wszystkich z opresji. Czyta się lekko, łatwo i niezobowiązująco. W sam raz na dłuższe popołudnie.