Reinkarnacja

Michel Bussi Wydawnictwo: Świat Książki kryminał, sensacja, thriller
Świat Książki
2022-11-09
2022-11-09

Fajnie się czytało. Sporo zaskoczeń! :)

Fajnie się czytało. Sporo zaskoczeń! :)

Bardzo dobra książka! Ciekawie napisana, pełna napięcia i zwrotów akcji. Nie spodziewałam się takiego rozwiązania oraz paru innych rzeczy po drodze.
Niebanalny pomysł z tą wiarą w reinkarnację, akcja tak prowadzona, że czytelnik przeciera oczy ze zdumienia czy to wszystko naprawdę.
Super, podobała mi się. Myślę też, że film na jej podstawie byłby dobry!
To druga książka Michaela Bussiego, którą przeczytałam i powiem szczerze, że mam chęć na więcej.

Super, podobała mi się. Myślę też, że film na jej podstawie byłby dobry!
To druga książka...

Naprawdę świetna książka.. Początkowo byłam sceptycznie nastawiona gdyż nie znałam tego autora, jednakże książka kompletnie mnie wciągnęła. Czy to możliwe, że zaginony syn Maddi, Esteban jest obcym chlopcem Tomem? Czy coś takiego jak reinkarnacja istnieje? Czy Maddi postradala zmysły Czy jednak coś jest na rzeczy? Zdesperowana kobieta za wszelką cenę chcę odkryć prawdę.. Prawda natomiast, okazuje się zupełnie zaskakująca, a Wy czytając tą książkę, dobrze się o tym przekonacie..

Co stanie się z nami po śmierci?
Trafimy do nieba / piekła - w zależności od zasług?Czy może odrodzimy się na nowo w innym ciele?

📚”Reinkarnacja” @michel_bussi

Dziesięcioletni Esteban znika bez śladu, przebywając z matką na plaży Saint - Jean - de - Luz. Kiedy policja wyławia z morza zwłoki chłopca, matka i tak jest przekonana, że to nie on i nie może pogodzić się z jego śmiercią.

Dziesięć lat później Maddie, na tej samej plaży widzi chłopca identycznego, jak jej syn. Zdeterminowana stara się dowiedzieć, kim jest ten chłopiec, a kiedy poznaje już jego tożsamość, przeprowadza się bliżej niego.
Przekonana jest bowiem, że Tom jest reinkarnacją Estebana.

Autor jak zwykle stworzył książkę pełną plot twistów i po mistrzowsku mylił czytelnika. Jeden z wątków był dla mnie naprawdę WOW i nie spodziewałam się takiego obrotu spraw.

Czy Tom jest reinkarnacją Estebana?
Musicie się sami przekonać.

Co stanie się z nami po śmierci?

📚”Reinkarnacja” @michel_bussi

Zdecydowanie wolałbym obejrzeć film oparty na fabule Reinkarnacji. Myślę jednak, że konstrukcja fabuły nie pozwoliłaby na stworzenie adaptacji, obraz zdradziłby pewnie tajemnice, które możemy odkryć dopiero w końcowej fazie opowieści. Gdybym oglądał jednak taki film, prawdopodobnie przymknąłbym oko na tę kupę szalonych pomysłów, które potrzebne były aby sprostać pomysłowi i dopiąć tę nieprawdopodobną historię. Wydaje mi się, że pewne „kwiatki” fabularne można przełknąć, ale robienie z policjantów całkowitych głupków wioskowych wypadło całkiem słabo. Momenty, w których policjanci opowiadają przez telefon o szczegółach śledztw przypadkowej osobie, przedstawiającej się jako funkcjonariusz policji, są tak wiarygodne, jak zapewnienia polityków.

I tak, żeby zbytnio nie przedłużać. Kiedyś ceniłem autora za pomysłowość i dość mocno podobały mi się jego książki. Teraz, po lekturze Reinkarnacji, myślę, ze jest wiele innych, zdecydowanie ciekawszych książek, które czekają na odkrycie i przeczytanie.

Ocena: 3-/6

Michel Bussi specjalizuje się w kryminałach o skomplikowanej i zawiłęj intrydze, gdzie rozwiązanie zagadki jest nietypowe i zaskakujące. Tak jak choćby w "Czarnych nenufarach" które zrobiły na mnie niesamowite wrażenie. I tym razem historia zaczyna się w dziwny i pokręcony sposób, wydawać by się mogło, że rozwiązanie jej nie może być realistyczne i logiczne. A jednak... Autor stanął na wysokości zadania i raz jeszcze stworzył pasjonujący kryminał.

To jak autor potrafi przenosić nas w magiczny czas i miejsce łącząc opowieść z tragicznymi wydarzeniami, a potem śledztwem - to jest majstersztyk.
Naprawdę w jego książkach nie ma nic oczywistego, a zarazem wszystko jest oczywiste.
Uwielbiam ten nastrój, tę nieoczywistość i styl prowadzenia narracji. Brawo!

Uwielbiam ten nastrój, tę nieoczywistość i styl prowadzenia narracji. Brawo!

"Reinkarnacja" to moje pierwsze spotkanie z tym autorem, zainteresował mnie bardzo tytuł, bo jeszcze z takim motywem nie czytałam nic. Książka jest podzielona na 4 "części", a one na rozdziały, a każda część rozpoczyna się informacjami na temat reinkarnacji i jej etapów.
Jest to pozycja ciekawa, ale i pełna bólu oraz rozpaczy. Historia zaczyna się w 2010r od zaginięcia syna Maddi. Kobieta jest zrozpaczona i nie potrafi sobie z tym poradzić. Nawet kiedy znajdują ciało jej syna, dalej twierdzi, że to nie jest Esteban i, że jej dziecko zostało uprowadzone. Dziesięć lat później Maddi, wybrała się na wakacje, na tę samą plaże, na której zaginął jej syn. Tam spotyka chłopca wyglądającego jak Esteban.
Co wyniknie z sytuacji w jakiej znajdzie się Maddi, która postanowi przeprowadzić się do małej wioski gdzie mieszka ten chłopak? Dodam, że sama Maddi także skrywa sekret, którego nie sposób się domyślić.
Autor stworzył bardzo ciekawą historię, bogatą w zwroty akcji. Kiedy już czytelnik myśli, że wie co i jak, to autor wyciąga białego królika z kapelusza i wprowadza jeszcze większy zamęt. Dobrze skonstruowana fabuła, niespieszna akcja, która przyspiesza na końcu, bohaterowie z krwi i kości. Bardzo dogłębnie oddane emocje Maddi, że mimo iż jest lekarką, wykształconą, wiarygodną, racjonalną osobą to uwierzyła, że chłopak z plaży jest kolejnym wcieleniem jej syna i niemal dostaje obsesji, że grozi mu niebezpieczeństwo tak jak Estebanowi.

➡️ instagram.com/szyszka_czyta

Rok 2010. Plaża Saint- Jean- de- Luz.
W dniu swoich dziesiątych urodzin Esteban znika na plaży. Nikt z obecnych plażowiczów nie zauważył momentu zniknięcia dziecka. Rozpoczynają się poszukiwania.

Rok 2020.
Maddie, matka zaginionego Estebana na tej samej plaży zauważa dziesięcioletniego chłopca, który wygląda identycznie jak jej syn. Kobieta rozpoczyna śledztwo, by poznać kim jest ten chłopiec. Gdy odkrywa tożsamość dziecka, Toma przeprowadza się jak najbliżej niego. Maddie zaczyna wierzyć, że Tom jest reinkarnacją jej syna.

Co się stało z Estebanem? Co Maddie ukrywa? I czy Esteban odrodził się na nowo?

Codzienne rytuały, które człowiek zna na pamięć, a wystarczy jedna chwila i wszystko runie jak domek z kart. Tak jest w przypadku Maddie, jej syn znika bez śladu. Co musi czuć matka, która nie wie co dzieje się z jej dzieckiem? Czy żyje? Czy nie cierpi? Gdzie jest? Wiele pytań wtedy kołacze się po głowie. Kobieta trwa przy jednej myśli, że jej dziecko żyje, ale zostało porwane, to trzyma ją przy w miarę zdrowych zmysłach. Bo miłość do dziecka jest najsilniejsza.
Po dekadzie spotkanie sobowtóra zaginionego dziecka, byłoby to szokiem, ale Maddie świecie wierzy, że chłopiec jest reinkarnacją jej syna. Czy zrozpaczona matka naprawdę jest w stanie w to uwierzyć? Czy wyjące z tęsknoty matczyne serce zazna ukojenia?
To już moje kolejne spotkanie z autorem i choć miałam już przed smak jego możliwości, zostałam zaskoczona jak została poprowadzona historia, niczego nie byłam w stanie przewidzieć co wydarzy się dalej. Miałam nawet moment, że uważałam Maddie zwariowała, zacierała się u niej rzeczywistość z wyobrażeniem kim jest Tom. A zakończenie sztos.
Na pewno jeszcze sięgnę po książki autora.

Rok 2010. Plaża Saint- Jean- de- Luz.

Rok 2020.

Wierzysz w Reinkarnację ?
Jak myślisz jakie byłoby Twoje wcielenie 🤭❓
Najnowsza pozycja Michel Bussi-ego, która zawiera w sobie ciekawą fabułę. Opowiada ona o pewnej lekarce, Maddi, która w wyniku nieszczęśliwego wypadku traci ukowego synka. Kobieta przez dziesięć kolejnych lat nadal nie może pogodzić się z niego utratą. Aż do momentu kiedy niespodziewanie dostrzega chłopca bardzo podobne do Estabana. A to prowadzi do ciągu dalszych nieprawdopodobnych wydarzeń.
6.5/10⭐️
REINKARNACJA to poruszający dramat obyczajowy połączony z lekkim thrillerem. Pierwsza część tej historii była niezwykle intrygująca, fabuła oryginalna, jednak później akcja robi się zbyt monotonna. Z pewnością powieść warta uwagi ze względu na interesujący temat.

Wierzysz w Reinkarnację ?
Jak myślisz jakie byłoby Twoje wcielenie 🤭❓

• Biblioteka