Droga w ciemnościach

Okładka książki Droga w ciemnościach Margit Sandemo
Okładka książki Droga w ciemnościach
Margit Sandemo Wydawnictwo: NORDI-PRESS Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 35) Seria: Saga o Ludziach Lodu fantasy, science fiction
Saga o Ludziach Lodu (tom 35)
Saga o Ludziach Lodu
NORDI-PRESS
2016-01-15
2016-01-15
Anna Marciniakówna
saga o ludziach lodu droga w ciemnościach

"Droga w ciemności" zapowiada rychłe nadejście Tengela Złego.

W dalekiej Hiszpanii pewien ekscentryczny muzyk gra pierwsze nuty, które mają zbudzić Tengela, na szczęście nie zagrał do końca, więc Wędrowiec w Mroku mógł szybko reagować i za pomocą muzyki znowu odesłał Tengela w krainę snu.

Jednak nuty nadał pozostały - tutaj zjawia się ledwie 14 letni Vetle, który ma za zadanie z Norwegii dotrzeć do Hiszpanii i zniszczyć zapisane nuty. Tak jak Vetle będzie miał pomoc od swoich przodków, tak Tengel Zły wykorzysta jednego ze złych potomków Christera - zagiononego syna Arva Gripa.

Podążamy ścieżką I wojny światowej, widzimy jakie spustoszenie przynosi. Niestety dowiadujemy się, że swoje w wybuchu wojny miał również Tengel Zły.

Odczuwamy tutaj strach, tęsknotę i ból, bardzo empatyczny Vetle pomaga nam przejść "suchą stopą" przez te wojenne krajobrazy.

Dowiadujemy się tutaj kim jest Wędrowiec w Mroku i jego powiązania z Ludźmi Lodu.

"Droga w ciemności" zapowiada rychłe nadejście Tengela Złego.

Świetna seria, napisana pięknym językiem. Niepowtarzalna fabuła i bohaterowie. Szybko się czyta. Opinia przy pierwszym tomie. Polecam serdecznie.

Tym razem najmłodszy z rodu rusza z pomocą aby powstrzymać poczynania Tengela Złego.
Tom w którym wyraźnie czuć trwogę i niebezpieczeństwo czyhające na członków rodu jak i na całą ludzkość.
Polecam

Polecam

"Droga w ciemnościach", czyli historia Vetlego to emocjonujący obraz kolejnego z punktów zwrotnych w walce Ludzi Lodu z Tengelem Złym. Dynamiczna, pełna przygód i niebezpieczeństw podróż chłopca to prawdziwa gratka dla fanów powieści drogi, bo i wewnętrzne zmiany w bohaterze się tu pojawiają. Kolejne informacje o genezie zła intrygują i, jak to u Sandemo, pozostawiają z nutką niedosytu w wiedzy, aby z jeszcze większym zaciekawieniem sięgnąć po kolejny tom :) Jak zawsze gorąco polecam!

Oj tutaj już robi się coraz mroczniej i coraz groźniej! Więcej tutaj Tengela złego, czuć atmosferę zbliżającego się zagrożenia i naprawdę w tym tomie poczułam, że niebawem zacznie się prawdziwa wojna między dobrem, a złem.

Początkowo było dobrze, taka mała namiastka klimatu z pierwszych tomów. Potem, gdy na siłę autorka wtrąciła wątek romantyczny znowu stało się harlequinowo i nudno. Ogółem tom lepszy od poprzedniego, ale nadal czuję się znużona.

Ta część naprawdę sporo wyjaśniła, ale też podkręciła mi niepokój, że już niedługo koniec ;)

Sam początek zapowiadał się bardzo ciekawie coraz więcej Tengela złego. Jednak później…
Jak dla mnie jedna z mniej ciekawych części, podobnie jak główny bohater Vetle, który na tle innych postaci tej sagi jest mało wyraźny i zwyczajnie mdły tym bardziej biorąc pod uwagę zadanie jakie miał do wykonania.
Ciągła mi się ta część niemiłosiernie, całość bardzo nierówna, momentami rozwlekłe opisy przeplatają się z nagle szybką akcją.
Sama końcówka jak i początek najciekawsze ale związek Vetlego i Hanny bardzo specyficzny, nie do końca mi te ich relacje leżały.

Ciągła mi się ta część niemiłosiernie, całość bardzo nierówna,...

Jedna z nudniejszych części, ale nie zniechęcam się następna pewnie będzie lepsza :)

Ze smutkiem muszę powiedzieć, że jedna z nudniejszych części. Była po prostu w porządku, ale dużo męczących opisów, wiele trochę dla mnie bez sensownych i wydłużających wątków. Poruszony temat wojny wyłączał mnie trochę podczas czytania, może dlatego, że taki motyw mnie nieco nudzi. Mam nadzieję, że skoro zbliżam się do końca serii to reszta części będzie na tyle wciągająca, że przeczytam dosyć szybko, a nie że się będzie ciągnąć w nieskończoność. Nie zdążyłam się przywiązać do głównego bohatera jak mam być szczera, więc podsumowując taki średni ten tom.

• Saga o Ludziach Lodu
  • Margit Sandemo