7 474
1 419
La sombra del viento
literatura piękna
Ag2S

Zauroczony powieścią i zafascynowany jej autorem Daniel usiłuje odnaleźć inne jego książki i odkryć tajemnicę pisarza, nie podejrzewając nawet, iż zaczyna się największa i najbardziej niebezpieczna przygoda jego życia, która da również początek niezwykłym opowieściom, wielkim namiętnościom, przeklętym i tragicznym miłościom rozgrywającym się w cudownej scenerii Barcelony gotyckiej i renesansowej, secesyjnej i powojennej.

źródło opisu: https://muza.com.pl/

źródło okładki: https://muza.com.pl/proza-obca/2791-cien-wiatru-tw-9788328708860.html

Marzena P | 2019-10-20
Przeczytana: 19 października 2019

Cień wiatru jest jedną z tych książek, o których nigdy nie usłyszałam złego słowa, same ochy i achy, do znudzenia. Zabierałam się za czytanie kilka lat, w końcu się zabrałam, z jakąś pewnością, że lektura powali mnie z nóg. Powinnam już wcześniej nabrać podejrzeń. Zwykle przekonują mnie właśnie te pozycje dzielące czytelników na LC - niedoceniane, uważane za nudne, męczące albo przeciętne i bez szału. Albo takie, o których w ogóle się nie mówi. Te czytelnicze hity najczęściej w moim odczuciu okazują się niewypałem. No ale siostra przeczytała i chwaliła, chłopak czytał ostatnią część - chwalił, znajomi na LC - chwalą. Oceny nie schodzą poniżej siedmiu gwiazdek... Kurczę, to aż wstyd samemu nie skonfrontować się z tym "ARCYDZIEŁEM"! Fani - nie bijcie.

Samotny księgarz prowadzi swojego syna Daniela na Cmentarz Zapomnianych Książek, gdzie chłopak z tysiąca pozycji ma wybrać dla siebie jedną. Wybór pada na Cień wiatru, powieść niejakiego Juliana Caraksa, którego inne książki są nie do...

Sonia | 2019-10-17

Przepiękna opowieść.

FanPtasiegoMleczka | 2019-10-15

W.O.W - Długo zwlekałem, aby przeczytać "Cień Wiatru" i trochę żałuję, bo książka niezwykle wciągająca. I ta Penelopa - jak mi szkoda tej kobitki.

foxy | 2019-10-14
Przeczytana: 13 października 2019

Do sukcesów wydawniczych zawsze podchodzę z rezerwą, więc tym bardziej byłam mile zaskoczona, gdy przyłapałam się na dosłownym pochłanianiu powieści. Teraz polecam ją wszystkim bez względu na ich historię czytelnictwa - wierzę, że Zafon po prostu uwodzi.
O treści chyba nie będę zbyt wiele pisać - to trochę powieść sensacyjna, ale napisana znacznie lepszym językiem niż zazwyczaj się to zdarza. Styl autora porywa na długo.

zaczytanaania1980 | 2019-10-13

cos niesamowitego! <3

MadziaLena | 2019-10-11
Przeczytana: 11 października 2019

Trzymająca w napięciu- ale raczej umiarkowanym, nie jest to książka przez którą nie mogłam zasnąć czekając aż przeczytam kolejny rozdział. Umiejscowiona w powojennej Barcelonie, opisywanej jako miasto tysiąca barw i twarzy, historia obejmuje tajemnice przeszłości kształtujące tu i teraz głównego bohatera. Co prawda kilka wątków wydało mi się niedokończonych i nagle urwanych (jak wątek Klary Barcelo) lub nie do końca wyjaśnionych (jak pojawienie się Furmina), ale całość bardzo dobrze odebrałam i z pewnością mogę polecić jako lekką lekturę z małym dreszczykiem emocji :)

Portafortuna | 2019-10-11
Przeczytana: 04 maja 2013

Moja najlepsza. Podoba mi się klimat Barcelony, akcja, bohaterowie. Tylko mogę polecić.

Marzenask | 2019-10-09

Bardzo fajny klimat Barcelony i ciekawa historia

Ola B | 2019-09-29
Przeczytana: 29 września 2019

Ciężko było zacząć, może przez zbytnie przyzwyczajenie do amerykańskich książek i ich stylu, ale później już było całkiem dobrze. Historia dobra i wciągająca. Im dalej tym szybciej chce się poznać wszystkie szczegóły.

Kasandra | 2019-09-20
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Ma swój urok. Barcelona tutaj nie jest tym miastem, do którego jeździsz na wakacje. Gdyby to była jedyna książka z tego cyklu, byłoby lepiej. To co się dzieje z intrygą, jest na granicy.To chyba jedyna książka,w której bohaterom zdarza się mówić cytatami, które nie do końca wpisują się ładnie w dialogi, ale można je potem pisać na Facebooku.