Bezpieczna przystań

Wydawnictwo: Amber
Safe Harbour
rodzina, cierpienie, nadzieja,

Wzruszająca opowieść o rodzinie naznaczonej cierpieniem i o dwojgu ludziach, którzy stracili wszystko i odnaleźli nadzieję Ophélie wraz z jedenastoletnią córką Pip spędza lato nad oceanem. Spokój pustych, smaganych deszczem plaż w pobliżu San Francisco nie łagodzi jednak bólu niedawnej tragedii. Aż do dnia, gdy podczas samotnego spaceru brzegiem morza Pip spotyka Matta. Utalentowany malarz...

Ophélie wraz z jedenastoletnią córką Pip spędza lato nad oceanem.
Utalentowany malarz zaprzyjaźnia się z dziewczynką i zaczyna uczyć ją rysunku. A matkę… urzeka. Jego dobroć i ciepło dają Ophélie uzdrawiającą siłę. Przy nim znów potrafi się śmiać. Kiedy jednak wydaje jej się, że jest gotowa wrócić do życia, los znów okrywa je cieniem. Lecz w mroku zawsze świeci światełko nadziei…

DANIELLE STEEL, najpopularniejsza autorka literatury kobiecej świata, osiągnęła oszałamiający sukces wśród czytelniczek w każdym wieku, dzięki temu że każda kobieta może odnaleźć w jej bohaterkach siebie, własne problemy i zmagania, ale zawsze nadzieję, wytchnienie, marzenie i refleksję. I wiarę, że dobro zwycięża.
Jej pasją jest pisanie, radością – dzieci, a hobby – zwierzęta.
Jej 132 książki wydano w 69 krajach w rekordowym nakładzie 800 milionów egzemplarzy. Ponad 20 z nich sfilmowano.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/powiesc-o...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/powiesc-o...»

Kasia | 2014-06-08
Przeczytana: 07 czerwca 2014

O Danielle Steel nie trzeba chyba nikomu opowiadać. Jej książki są czymś więcej niż tylko martwymi przedmiotami i miłym urozmaiceniem czasu. Dla wielu czytelniczek stają się przyjaciółkami o których pamięta się przez bardzo długi czas. Wprowadzają do naszego życia wartości, dzięki którym łatwiej stawiamy czoło wielu trudnościom życia codziennego. Są podporą i ostoją każdego dnia. W wielu sytuacjach przypominamy sobie bohaterki wyjęte spod pióra autorki i zdajemy sobie sprawę, że nasze problemy w porównaniu z ich trudnościami są błahostkami, z których szybko znajdziemy jakieś wyjście. Nie bez powodu Daniele Steel nazywana jest królową romansu. Dorównuje królowi tej tematyki, jakim jest Nicholas Sparks. Z każdą książką udowadnia, że zasługuje na to miano. Spod jej berła, jakim jest pióro, wychodzą powieści, dzięki którym w tak cudowny sposób możemy spędzić swój wolny czas.

„Bezpieczna przystań” jest lekkim romansem, po który bez problemu można sięgnąć w wolnym czasie. Opowiada o...

betina360 | 2017-12-01
Na półkach: Przeczytane, Steel, 2017
Przeczytana: 01 grudnia 2017

Nowa milosc jest w stanie ukoic najwiekszy bol o czym przekonuja sie Ophelia i jej corka Pip. Obie nawzajem sie wspieraja po wielkiej stracie ktorej doznaly i otworzyly na przyjazn i bezinteresowna milosc. Zycie ciezko je doswiadczylo lecz przekonaly sie ze we dwie sa silne.

tooloudsilence | 2014-07-08
Przeczytana: 07 lipca 2014

Odkąd pamiętam, odnosiłam się do tego typu książek z niewielką pogardą, uważając je za do bólu przewidywalne, z oklepaną fabułą, a więc niezbyt wysokiej wartości intelektualnej, czyli krótko mówiąc, książki "gorsze".
Rzeczywiście - fabuła jest do bólu przewidywalna. Książka jednak porusza temat śmierci bliskich osób, a Autorka bardzo wiarygodnie opisuje przeżycia najbliższych, którzy tej straty doświadczyli. I to ona, a nie rozwijająca się miłość, jest tak naprawdę tematem tej książki. Powieść dała mi więcej, niż jestem to w stanie wyrazić. Autorka pokazuje kolejne etapy żałoby, pokazując dwa różne punkty widzenia: głównej bohaterki Ophelie i społeczeństwa. To bardzo wnikliwa analiza, ukryta na pozór w zwykłym romansie. Czyta się go szybko i przyjemnie. Jednym słowem - polecam!

EvilClown | 2013-09-08
Na półkach: Przeczytane, Zagraniczna
Przeczytana: 08 września 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Banalna, przewidywalna historia.
Wiedziałam co się stanie kilkadziesiąt stron zanim to się stało. Do przewidzenia było to, że mąż zdradzał główną bohaterkę z jej najlepszą przyjaciółką (nie zaskoczyło mnie to, wręcz się tego spodziewałam), do przewidzenia atak na główną bohaterkę podczas akcji drużyny i do przewidzenia, że wyjdzie z tego bez większego uszczerbku na zdrowiu. A ślub był wręcz oczywisty. Nie kupuję tego. Nie wierzę w takie bajki.
Matt i Ophelia zdecydowanie zbyt wyidealizowani.
Chwila, ona miała dwoje dzieci z mężem, który miał dziecko na boku z jej najlepszą przyjaciółką. A potem wzięła ślub z facetem, który miał dwoje dzieci z kobietą, która miała dwoje dzieci z facetem, który miał czworo dzieci z inną kobietą! I ona na końcu zaadoptowała dziecko zmarłej kochanki męża!

Sylwia28 | 2014-09-16

To pełna ciepła i miłości opowieść o ludziach,którzy dostają od losu drugą szansę na szczęście.Ich losy splatają się gdy oboje są zagubieni,a w ich życiu panują chaos i pustka.Razem próbują pokonać złe dni i stawić czoła przeszłości,w której wciąż tkwią.Książka uczy nas,że najważniejsza w życiu jest rodzina i ukochane osoby,przy których zawsze będziemy się czuli jak w bezpiecznej przystani.Gorąco polecam!

chabrowaczytelniczka | 2013-03-16
Przeczytana: 19 stycznia 2013

Zrozpaczona wdowa Olivia i jej córeczka Pip spędzają wakacje nad morzem. Tutaj mają na nowo nauczyć się bawić, cieszyć, przestać się zamartwiać. Ich życie zmienia się niespodziewanie, gdy na plaży dziewczynka poznaje Matta- utalentowanego malarza.
Nie spodziewałam się cudów. Takich nie otrzymałam. To zwykła powieść obyczajowa, wiele takich na rynku książkowym. Samotna, zrozpaczona wdowa, przystojny rozwodnik w tym wypadku malarz. Chociaż autorka wzbogaciła ją o kilka wątków i tak wiadomo jak się skończy. Mi się jednak podobało. Lubię czytać o ludzkich losach, uczuciach i emocjach. Książki nad którymi nie muszę myśleć mi nie przeszkadzają, a po dniu w szkole są wręcz wskazane. Wymagam, aby zapewniała mi ona trochę rozrywki co też uczyniła. Zabrakło więcej emocji, ale i tak książkę uważam za udaną.

Angelika | 2015-12-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2013

Książka jest super czytana jednym tchem . Wciąga od pierwszej kartki.

Emilia | 2014-03-12
Przeczytana: 2008 rok

Safe Harbour
wydawnictwo: Oxford Educational
data wydania: 2008 (data przybliżona)

Spokój, spacery niekończącą się plażą i łagodny szum oceanu nie dają Ophelie ukojenia po niedawno przeżytej tragedii. Wszystko się zmienia dopiero wtedy, gdy w jej życiu pojawia się Matthew. Mężczyzna udziela córce Ophelie lekcji rysunku, ale jego uwaga skupiona jest przede wszystkim na matce. Czy teraz los ześle kobiecie same szczęśliwe chwile?

Dwoje ludzi okrutnie potraktowanych przez los ,poharatanych przez życie spotyka się, by sobie pomóc.Mimo, iż spotkanie jest przypadkowe wzbudza w nich emocje,z początku tłumione po pewnym czasie wychodzą na światło dzienne ,a piękne okoliczności przyrody sprzyjają znalezieniu miłości i wytchnienia.

anetapzn | 2017-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2017

Danielle Steel to znana pisarka amerykańska. Niezwykle popularna autorka kobiecych romansów i książek obyczajowych . Każda jej książka to bestseller.
Co istotne, pisarka tworzy nie tylko książki dla kobiet. Jej twórczość to lektura dla każdego.
Jest także rzeczniczką praw dzieci. Steel udziela się społecznie – jest przewodniczącą Amerykańskiego Stowarzyszenia Bibliotecznego oraz rzecznikiem prasowym American Human Association, działającego na rzecz dzieci uzależnionych.
Opublikowała ponad 50 książek, których łączny nakład przekroczył rekordową liczbę 300 milionów egzemplarzy, a każda nowa trafia nieodmiennie na czołowe miejsca najpoważniejszych list bestsellerów. Z powodu, iż jej książki utrzymują się na pierwszym miejscu list bestsellerów, Steel trafiła nawet do Księgi Guinnessa. Bardzo popularna jest także w Polsce.
Wczoraj potrzebowałam kolejnej lektury przyjemnej, o której wiem, że da mi odprężenie. Książkę mimo sztampowego przebiegu czytałam...no może nie z wypiekami na...