Wspomnienia żydowskiego działacza rzemieślniczego

Tłumaczenie: Marcin Urynowicz
Cykl: Relacje i wspomnienia (tom 14)
Wydawnictwo: IPN
Zichrojnes fun jidiszn hantwerker-tuer

Połowa rzemieślników w Polsce przed 1939 pochodziła ze społeczności żydowskiej stanowiącej 10% ogółu obywateli. Agresja III Rzeszy i sowieckiej Rosji na II RP umożliwiła Niemcom realizację Endlösung der Judenfrage. Holokaust stał się faktem. Baruch Elimelech Rak współtworzył nowoczesny ruch żydowskich rzemieślników w Warszawie i Polsce. Jedyny spośród przywódców, który zdążył wyjechać i spisać swe wspomnienia. Bez tego głosu historia Polski nie byłaby pełna.

źródło opisu: https://ipn.gov.pl

źródło okładki: https://ipn.gov.pl