Dobry adres to człowiek

Okładka książki Dobry adres to człowiek
Dorota Terakowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie literatura piękna
64 str. 1 godz. 4 min.
Kategoria:
literatura piękna
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
Data wydania:
2004-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2004-01-01
Liczba stron:
64
Czas czytania
1 godz. 4 min.
Język:
polski
ISBN:
83-08-03620-1
Średnia ocen

                6,9 6,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,9 / 10
490 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
522
262

Na półkach: , , ,

Cieniutka książeczka zawiera 10 felietonów Doroty Terakowskiej, które ukazały się w „ELLE” w latach 2003-2004. Ciepłe, dowcipne, trafne i ostre. Traktują o życiu i o filozofii życiowej samej autorki. A co najważniejsze o jej trzeźwym spojrzeniu na nasz zwariowany świat.

Przejmować się nieprawdziwymi plotkami na swój temat? A po co! Przecież ja taka nie jestem! Pożąć sztywno za modą? A po co? Żeby otaczać się swoimi klonami? Lepiej być „na opak” jak Holly, bohaterka „Śniadania u Tiffany’ego”. Matka Polka? To nie ja! Ja też mam życie i chcę żyć dla życia, a nie dla i pod innych. Trafna zresztą uwaga, a podzielenie się nią w społeczeństwie, w którym mit Matki Polki jest najważniejszy i typowa Matka Polka powinna się całkowicie poświęcić rodzinie – odważna. Być czy wyglądać? Zdecydowanie być. Bo po co nam sterylnie biały salon w porze jesiennych deszczy. Po co nam świetna fryzura, gdy nie potrafimy zapamiętać nazwiska pisarki, która udziela nam wywiadu. A reklamy, które rejestrują to, co się dzieje w społeczeństwie? Nie wiem, czy poniższy fragment to satyra czy stwierdzenie, że „reklamowi” mężczyźni tacy są: „wprowadzono do reklam facetów. (…) I już potrafią dokonać tak zdumiewającej sztuki, jak wypranie dżinsów i skarpet w automatycznej pralce, (…) bezbłędnie wlewają wrzątek do kubka z proszkiem na zupę (dzięki automatycznym czajnikom wiedzą, jak wygląda wrząca woda) (…) sztuczną śmietaną w aerozolu bezbłędnie trafiają w środek sztucznego tortu, a nie na podłogę.”

Dzieci trzeba uczyć, nawet jak tego nie chcą, bo „kretyński dar” przekazany przez rodziców może się w życiu przydać. A dodatkowy talerz przy Wigilijnym stole w dzisiejszym społeczeństwie jest tylko symbolem, czy bylibyśmy w stanie zaprosić do rodzinnego stołu niespodziewanego gościa?

Nie zgadzam się z jedną tezą pani Terakowskiej, iż nie być w telewizji to nie istnieć. Dziś nie być na Facebook’u to nie istnieć…

Inność. Dorota Terakowska jest nieślubnym dzieckiem, jej dzieci mają dwa różne nazwiska i dwóch ojców, a na jej ślubie świadkami były jej dorosłe już dzieci. I co? Jest inna. I o to chodzi! Bo czyż nie byłoby nudno, gdyby wszyscy byli tacy sami? I jeszcze jedno. Co jest przyzwoitsze miłość czy wojna? Terakowska udowadnia, że wojna, bo… przyzwyczailiśmy się do niej.

„Przepis na dobry felieton:
1 łyżeczka przenikliwości, szczypta humoru, porcja bezpośredniego języka, pół szklanki życzliwości
nie dodawać pokory!
przyprawiać na ostro!
Efekt:
Niezwykłe felietony Doroty Terakowskiej, pełne ciepła i życiowej mądrości.
Podawać natychmiast!”

POLECAM KAŻDEMU!

Cieniutka książeczka zawiera 10 felietonów Doroty Terakowskiej, które ukazały się w „ELLE” w latach 2003-2004. Ciepłe, dowcipne, trafne i ostre. Traktują o życiu i o filozofii życiowej samej autorki. A co najważniejsze o jej trzeźwym spojrzeniu na nasz zwariowany świat.

Przejmować się nieprawdziwymi plotkami na swój temat? A po co! Przecież ja taka nie jestem! Pożąć...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    725
  • Chcę przeczytać
    288
  • Posiadam
    69
  • Ulubione
    24
  • Literatura polska
    9
  • Chcę w prezencie
    7
  • 2012
    6
  • 2011
    5
  • 2010
    5
  • Z biblioteki
    5

Cytaty

Więcej
Dorota Terakowska Dobry adres to człowiek Zobacz więcej
Dorota Terakowska Dobry adres to człowiek Zobacz więcej
Dorota Terakowska Dobry adres to człowiek Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także