Pułapka na motyla

Wydawnictwo: W.A.B.
powieść polska
Inne
Buka

Joannę poznajemy jako dziewczynkę, która nie wie nawet, że hodowane przez nią gąsienice mogą się zmienić w motyle. Wkrótce okrutne doświadczenie odbiera nastolatce dzieciństwo, nie dając jej w zamian dojrzałości. W swoich dorosłych latach bohaterka daremnie szuka prawdziwego uczucia, które trudno jest znaleźć, jeśli się go wcześniej nie doświadczyło. "Pułapka na motyla" to opowieść o dramacie...

"Pułapka na motyla" to opowieść o dramacie dzieciństwa i młodości, a także o tym, jak pewne zdarzenia lubią się powtarzać w życiu jednej osoby. Historia Joanny i jej powikłanych uczuć każe zadać pytanie: czy my sami nie jesteśmy i motylem, i pułapką?

zuszka | 2014-01-17

Bardzo specyficzna, chyba bardziej dla wrazliwcow, ktorzy lubia i chca siegac w glab duszy. Dla mnie byla zacheta do poznania innych pozycji tej autorki.

Grace | 2014-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2014

W Hannie Samoson niesamowite jest to, że w klarowny sposób przenosi na papier to, co kryje się w ludzkiej głowie. Milion myśli, abstrakcyjnych i sprzecznych ze sobą, które czynią wewnętrzną walkę samym ze sobą, a także emocje, jakie się gotują w bohaterce podczas dramatycznych sytuacji opisuje tak, że czytając sama miałam wrażenie, że nieraz myślę podobnie, ale nigdy bym chyba nie potrafiła tego określić czy nawet opisać tak wiarygodnie.

Książka jest przesiąknięta ciężkimi losami, z którymi zmaga się bohaterka. Nie potrafiąca się bronić przed ludźmi, przed złem jej zagrażającym oraz przed otaczającą ją toksycznością. Tkwi w pułapce bezsilności wypowiadania się, jak i reagowania na własną krzywdę.

| 2011-03-24
Przeczytana: 24 marca 2011

przed oczyma stanęło mi dzieciństwo.płacząc przytulałam tę małą bezbronną dziewczynkę którą kiedyś byłam i tłumaczyłam jej, że nie ma się czego bać, że teraz ma mnie a ja ją obronię.a gdy skończyłam czytać myślałam o ludziach okaleczonych w dzieciństwie, którzy potem kaleczą siebie i tych którzy ich pokochają.dziś wiem (a książka to potwierdziła), że w związku najważniejsze są szczegóły, które pomijamy.ważna jest każda czerwona lampka, która się zapala i że to co odeszło nigdy nie wraca.
mocno przeżyłam tę książkę.bardzo osobiście.

Sinn | 2014-01-15
Przeczytana: 14 stycznia 2014

Wspaniała, aczkolwiek ciężka książka, pokazująca wnętrze bohaterów. Bardzo psychologiczna, spójna, choć niepokojąca. Polecam miłośnikom psycho- i socjologii.

MoniS | 2015-02-02

Przeczytana w czasach liceum, pamietam ze wydawala mi sie dziwna, troche ciezka w odbiorze..ale to moze byc wplyw mlodego wieku :)

Bluesaltyangel | 2011-10-15

Jestem w polowie, nie czyta sie szybko. Nie mozna powiedziec ze nie jest ciekawa. Zycie wewnetrzne bohaterki na plus. Jednak jak dla mnie za duzo... molestowania seksualnego. Polowa ksiazki a tu juz 3 nieprzyjemne zdarzenia wyczerpujaco opisane. Chyba mam dosyc i czuje nie smak. Zal mi bohaterki ale jednoczesnie drazni mnie swoja "niesmialoscia" tym, ze nie potrafi sie przed niczym obronic. Rozumiem wytresowanie przez apodyktyczna i toksyczna matke, ale dla mnie za duzo pogodzenia z wlasnym losem bez sprzeciwu, wole jak ktos walczy o siebie po zlych wydarzeniach. Ksiazke skoncze ale raczej nie siegne po ta autorke.

Owcunia | 2010-05-09
Przeczytana: 2010 rok

Zmęczyła mnie tak książka straszliwie.

Ewa Kaczmarczyk | 2013-02-03
Przeczytana: 01 lutego 2013

Trudna książka, nie dla każdego, może się bardzo komuś nie spodobać z uwagi na wstrząsające opisy seksualne!
Dzieli się na 3 części, dzieciństwo, młodość i okres małżeński Joanny - głównej bohaterki.
Zakończenie mnie zaskoczyło, spodziewałam się czegoś zupełnie innego.
Książkę czyta się jednym tchem, pod warunkiem, że daje się radę.
Sam początek mnie odrzucił, ale nie zniechęcałam się i brnęłam dalej.
Czy polecam? Raczej nie :) Tylko dla twardzieli.

agni | 2012-11-20
Przeczytana: 08 listopada 2012

Dziwna pozycja. Napisana o niezbyt przyjemnych rzeczach, a jednak wciągająca. Pokazuje jak beznadziejni mogą być otaczający nas ludzie (rodzice, nauczyciele, księża) i jaki ma to wpływ na kształtowanie osobowości młodego człowieka. Czasami miałam ochotę potrząsnąć główną bohaterką i zapytać się jej po co się w to znowu pakujesz? Plus zaskakujące zakończenie.

PolaTola | 2015-05-22

Czytałam dość dawno, ale pamiętam, że zrobiła na mnie wrażenie. Druga część Zimno mi mamo. Losy dorosłej Joanny. Na pewno nie jest to łatwa lektura.