Okładka książki Halo, Pan Bóg? Tu Anna...

Halo, Pan Bóg? Tu Anna...

Autor:
83-7033-324-9
religia, Bóg
typ
papier
7.22 (165 ocen i 13 opinii)

Opis książki

'Różnica między człowiekiem a aniołem jest jasna. Anioł jest głównie w środku, a człowiek jest głównie z wierzchu'. Tak mówiła sześcioletnia Anna, zwana czasem Myszką, Ptaszyną albo Szczęściem. Mając pięć lat, Anna znała już doskonale cel istnienia, rozumiała, co to jest miłość i była osobistą przyjaciółka i pomocnicą Pana Boga...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
mroźny_poranek | 2013-08-12
Przeczytana: 11 sierpnia 2013

Dawno nie czytałam tak wspaniałej książki. Bogata i piękna treść, chociaż prosty język autora.

Mała czteroletnia dziewczynka Anna ucieka z domu i trafia pod dach dziewiętnastoletniego Fynna. Okazuje się, że nie jest zwykłym dzieckiem. Jej rozumowanie i pytania o życie, o pana Boga i egzystencję człowieka nie są zwykłymi pytaniami. Nawet Fynn nie jest często w stanie na nie odpowiedzieć.
Poruszająca historia, godna przeczytania. Polecam każdemu.

Idan | 2011-09-10
Przeczytana: 10 września 2011

Dawno nie trafiłam na taką perełkę. Tej książki prostu nie da się opisać. To, co teraz zrobię, będzie tylko marną próbą z góry skazaną na niepowodzenie.

Historia wydarzyła się naprawdę. Pewnej nocy dziewiętnastoletni Fynn - który swojego prawdziwego nazwiska uparcie nie chce nam zdradzić - spotyka na ulicy kilkuletnią dziewczynkę o niejasnej, acz raczej niezbyt szczęśliwej przeszłości. Spędzają razem parę godzin, po czym Anna oświadcza, że będzie u Fynna mieszkała. A ponieważ Anna zawsze wydawała raczej rozkazy, niż prosiła, Fynn faktycznie wziął ją do siebie rozpoczynając tym samym najbarwniejszy okres swojego życia.

Ma cztery lata. Interesuje się wszystkim. Prowadzi eksperymenty, myśli, oblicza, rozważa, tworzy własne teorie i bawi się. Najważniejszym problemem, który przewijał się przez całe jej życie, była istota pana Boga. Całą swoją małą, choć niesamowicie ambitną duszą dążyła do jego poznania, nie akceptując prostych odpowiedzi. Mówiła, że ważniejsze od odpowiedzi jest pytanie...

uriel | 2010-05-18
Przeczytana: lipiec 2008

On miał 19 lat, ona nieco ponad 4, gdy znalazł ją pewnej nocy na ulicy, nakarmił i zabrał do domu. Tak rozpoczęła się trwająca 3,5 roku przygoda, podczas której Fynn poznawał świat, rządzące nim prawa, a także (a może przede wszystkim) pana Boga oczyma radosnej i odkrywczej Anny. Ta mała dziewczynka była filozofem, teologiem, przyrodnikiem i wynalazcą w jednym. Interesowało ją wszystko - kwiaty, kamyki, żelastwo, cienie, słowa, lustra, liczby, gąsienice... i tak by można jeszcze długo. Otaczająca ją rzeczywistość nieustannie dostarczała jej dowodów na to, że Bóg istnieje, we wszystkim odnajdywała Jego działanie. "Ludzie sądzą, że pan Bóg jest bardzo duży, i tu się właśnie mylą. Najwyraźniej pan Bóg potrafi przybrać każdy rozmiar, jaki chce. Gdyby nie umiał być mały, skąd by wiedział, jak to jest, kiedy się jest biedronką?". To książka, która zabiera czytelnika do takiego okresu w życiu, kiedy wszystko było darem, a Prawda była prosta.

Wadjejka | 2010-07-12

Jedna z najbardziej poruszających książek, na jakie trafiłam. Trafia w sedno, jeśli chodzi o poszukiwanie Boga, poznawanie go z otwartością i radością dziecka. Gorąco polecam!

WirtualnaKsiążka | 2013-12-10

Gdyby nie moja najlepsza koleżanka, prawdopodobnie nigdy po tę publikację bym nie sięgnęła. To A.O. sprawiła, że ta książka stała się dla mnie wyjątkowa zanim ją przeczytałam.
Kiedy A.O. opowiadała o niej, nie mogłam się doczekać, aż wezmę ją w swoje ręce.
Jest to opowieść młodego chłopaka, który na swojej drodze spotkał niesamowicie mądrą, bystrą i wrażliwą dziewczynkę, Annę. Postać, która zadawała niesamowite pytania dotyczące Boga. Wraz z głównym bohaterem postanowili oni odkryć o Nim prawdę.
Dlaczego napisałam, że Anna była niesamowicie mądrą i bystrą dziewczynką? Bo jako pięcioletnie dziecko zdawała sobie sprawę z tego, dlaczego i po co żyje. Znała takie wartości jak miłość i przyjaźń. A to zdarza się bardzo rzadko. Niektórzy dorośli nie potrafią myśleć, odpowiadać i rozmawiać tak jak Anna.
I tak właściwie, to kim ona była?
Czytając te publikację miałam wrażenie, że to właśnie Bóg zesłał tę istotę w jakimś konkretnym celu.
Po raz pierwszy postanowiłam dodać tutaj krótki fragment...

Kevorkian | 2014-04-13
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 13 kwietnia 2014

Główna moja konkluzja po przeczytaniu tej książki jest taka, że gdyby Jezus na swoich uczniów brał kilkuletnie dzieci i ustanowił zasadę, że kapłanem/ką może być tylko dziecko w wieku lat 5 do 10 powiedzmy, to świat byłby dużo lepszy. ;-)

Dużym plusem jest, że wcale poważne sprawy są pisane w bardzo prosty sposób. Mała Anna odrzuca jedne dogmaty, przyjmuje drugie, a na ich podstawie tworzy jeszcze swoje trzecie. Miło też, że Flynn podarował sobie jednoznaczne stwierdzenia w rodzaju "jak nie wierzysz w boga, to jesteś idiotą", jakie pojawiły się chociażby w "Życiu Pi" Martela.

Minusem jest dla mnie konstrukcja fabuły. Opisy odkryć Anny pojawiają się jedne za drugimi i właściwie to wszystko. Anna odkryła lustrzane odbicia, wnioski o bogu, kolejny rozdział, Anna odkryła własności cieni, wnioski o bogu, kolejny rozdział itd. Chociaż książka jest krótka, to taka formuła w pewnym momencie zaczyna męczyć i nudzić, pomimo wplecionego tu i ówdzie humoru. Przeszkadzał mi t...

ira | 2011-10-31
Przeczytana: 2000 rok

Z książeczką tą zetknęłam się na przyjęciu z okazji Komunii Św. mojej kuzynki - był to jeden z prezentów.
Wzięłam ją do ręki i przeczytałam całą od razu. Jest po prostu magiczna, historia małej, kochanej dziewczynki, mądrzejszej od wielu dorosłych. Każdego, kto je ma, musi chwycić za serce.

Michi | 2013-10-19
Przeczytana: 18 października 2013

Magiczna książka. Daje do myślenia i wywołuje uśmiech przez prawie cały czas podczas jej czytania. Nie wyobrażałam sobie nawet, że tak młoda dziewczynka jest w stanie sprawić, że poczułam się przy niej głupia. Była cudownym dzieckiem, o oryginalnym sposobie bycia i myślenia, z bardzo skomplikowanymi poglądami, ale zaraz bardzo trafnymi. Pouczająca i pokazująca całkiem inne spojrzenie na Boga i wszystko co jest z Nim związane. Pokazuje, że można żyć inaczej i że świat potrafi być niesprawiedliwy. Ludzie, którzy patrzyli na Anne z góry, jak na pałętającą się i przeszkadzającą pchłę byli dla mnie świetnym przykładem na to jak ludzie potrafią być zaślepieni, zamknięci na świat i nowe rzeczy. Jak ich wiara w coś wyklucza inne możliwości. Warta przeczytania. Była to najprzyjemniejsza książką jaką przeczytałam.

Alicja | 2011-06-23
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 23 czerwca 2011

Niesamowita książka. Niby nie ma akcji, ale wywody filozoficzno-religijne... Palce lizać!

Czarna | 2014-04-09
Przeczytana: 08 kwietnia 2014

Książka bardzo refleksyjna, przedstawiony jest świat widziany oczami 5-letniej dziewczynki. Anna jak na swój wiek jest mądra, ciekawa świata i poznania Boga. Początkowo książka mnie zaciekawiła, byłam pełna podziwu dla Anny, że w tak młodym wieku ma różnorodne przemyślenia i określenia dotyczące Boga i świata. Jednak w połowie lektury zaczynały mnie już męczyć jej ciągłe pytania, wywody, drążenie jakiegoś tematu. Coś co trwa chwile jest fajne, ciekawe, ale do czasu.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto