Sherlock Holmes i słynny artysta dramatyczny

Tłumaczenie: Karol Szymczak
Wydawnictwo: Adamantan
Sherlock Holmes and the Eminent Thespian
Emis

Wszyscy znają przygody Sherlocka Holmesa opisane przez Arthura Conan Doyle'a. Nie wszyscy jednak wiedzą, że genialny detektyw rozwikłał znacznie więcej zagadek niż swego czasu opisano. Val Andrews jest autorem wielu książek o przygodach słynnego detektywa. W każdej z nich spotykamy starych znajomych Sherlocka Holmesa i przypominamy sobie klimat epoki, w której działał. Raz po raz zaskakuje...

Val Andrews jest autorem wielu książek o przygodach słynnego detektywa. W każdej z nich spotykamy starych znajomych Sherlocka Holmesa i przypominamy sobie klimat epoki, w której działał. Raz po raz zaskakuje nas jego spostrzegawczość i przenikliwość jego umysłu.

Dlaczego Edward VII odziedziczył tron angielski w styczniu 1901 roku, a koronacja odbyła się dopiero w czerwcu roku następnego? Cóż, z Tower of London skradziono klejnoty koronacyjne! Dzięki wspomnieniom doktora Watsona możemy się wreszcie dowiedzieć, w jaki sposób genialny detektyw poradził sobie z tym najbardziej odpowiedzialnym ze swoich zadań.

źródło opisu: Wydawnictwo Adamantan, 1999

źródło okładki: Zdjęcie autorskie