Umierające światy

Wydawnictwo: Novae Res
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
NovaeRes

Co po nas pozostanie? Co warto ocalić? Gdy rzeczywistość, jaką dotąd znaliśmy, odchodzi w przeszłość i pozostają po niej jedynie wspomnienia, stajemy przed wyborem, o co będziemy walczyć i za co warto zapłacić najwyższą cenę. Tylko poddani próbie zrozumiemy, co czyni nas ludźmi i czym jest prawdziwe człowieczeństwo. Pięć opowieści, pięciu bohaterów, pięć światów, których czas dobiega końca....

Co po nas pozostanie?

Co warto ocalić?

Pięć opowieści, pięciu bohaterów, pięć światów, których czas dobiega końca. Dziewczynka, która po raz pierwszy patrzy na porzucone przed wieloma laty miasto. Młoda projektantka odkrywająca swoją przeszłość ścigana przez przeznaczenie. Mężczyzna szukający swojej ukochanej w pogrążonej w chaosie metropolii. Para zakochanych, których rozdziela wojna o jutro. Opiekun ludzkości, idący samotnie opustoszałą ulicą w kierunku plaży. W tym miejscu wszystko się zaczęło i tu wszystko dobiegnie końca. Dołącz do mnie. Pozwól, że opowiem Ci o Umierających Światach.

źródło opisu: zaczytani.pl

źródło okładki: zaczytani.pl

Ikarus | 2017-10-15

Gdy byłem młody, Dziadek czytał mi baśnie tybetańskie „Opowieści Szidikura”. To piękne, stosunkowo krótkie historie z głębokim przesłaniem. Fabuła tak mnie wciągnęła, a przesłanie było tak piękne, że mimo tego, że mam ponad trzydzieści lat, to do dzisiaj chętnie do nich wracam. Po wielu latach trafiłem wreszcie na książkę, która zostanie równie cenną perełką w mojej kolekcji, a są to „Umierające Światy” Michała Gosa-Kowalskiego. Pozycja ta to pięć zupełnie różnych opowieści, ale mają element wspólny – bogata wyobraźnia autora, który stworzył klimat „fantasy” równy moim zdaniem temu, który mogliśmy czytać w książkach Suzanne Collins, a także oglądać na dużym ekranie w popularnej serii „Igrzyska Śmierci”. Książka jest napisana z niesamowitą lekkością. Wciąga każda kolejna przeczytana strona. Rzadko mi się to zdarza, ale pochłonięty lekturą zarwałem noc na czytaniu najdłuższej z opowieści - „Nadzieja”. Jestem przekonany, że gdy tylko moja Córka dorośnie, zapoznam ją z „Umierającymi...

Książkomaniak | 2017-07-29
Nekocia | 2017-12-29