Everything Under the Sun

Książka, która ma w sobie wszystko...jest przygodna, są chwile grozy, jest romans, ale niesamowicie subtelny i delikatny. Uwielbiam Jessicę Redmerski za sposób, w jaki kreuje postaci. Są prawdziwe i tak pełne, że masz wrażenie, że za chwilę wyjdą z książki. Widzisz ich oczyma wyobraźni i masz wrażenie, że czytasz o swoich przyjaciołach, których znasz od zawsze. Polecam z całego serca.

"...the things a man will do for a woman, often turn a man into an animal."

Cóż... to była długa lektura. Nie pamiętam kiedy ostatnio tak długo czytałam ksiązkę, ale to niestety z braku czasu i nawału obowiązków. Szkoda, bo często w bardzo istotnym momencie, kiedy emocje targały mną podczas czytania, byłam odciągana od książki przez co potem trudno było powrócić do tego co czułam. Gdybym tylko mogła przeczytać ją na jednym wdechu, byłabym w niebie.

Czym jest "Everything Under the Sun"? Pania Redmerski raczej nie trzeba przedstawiać - to naprawdę świetna, bardzo utalentowana pisarka, która porwała mnie swoją serią "In the Company of Killers". Ta książka to coś nowego, coś czego raczej bym sie nie spodziewała przeczytać. Historia dwojga ludzi walcząca o przetrwanie w postapokaliptycznej rzeczywistości Stanów Zjednoczonych. Niewielu przetrwało. Świat oszalał. Człowiekiem zawładnęły pierwotne instynkty i nie cofnie sie przed niczym by zaspokoić swoje pragnienia. W końcu tak naprawde nie ma juz nic do stracenia. Thais i Attikus - tak różni, a jednak tak bardzo do siebie podobni. Cudownie spedziłam z nimi czas. Dla wielu czytelników może być nużąco i przydługawo, zwłaszcza, kiedy akcja troszeczkę zwalnia i autorka skupia się na trudach codzienności głównych bohaterów, ale moim zdaniem jest to tutaj bardzo mocnym elementem, bo można bardzo wyraźnie doświadczyć tego samego. Głód, pragnienie, strach, nadzieja... to tylko kilka z nich.
Od części trzeciej (mniej więcej 3/4 powieści) fabuła przyspiesza i troszkę wzięła mnie z zaskoczenia. Wolałam jednak to wolniejsze tempo, ale na nudę nie można narzekać.
Piekna książka, której zakończenie - mimo iż częściowo troszkę "w stylu Hollywood" (przedostatni rozdział) i nasuwa kompletnie inny przebieg wydarzeń, to jednak autorka nie poszła na łatwiznę (ostatni rozdział) i pozostawiła mnie z otwartą szczęką i ogromnym pragnieniem, aby NATYCHMIAST przeczytać drugi tom.

Jessica Redmerski to dla mnie fenomenalna autorka, ktróta z biegiem czasu rozkwita i tworzy coraz lepsze powieści. Szczerze polecam i z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy.

"...the things a man will do for a woman, often turn a man into an animal."

• Po angielsku
  • 2017 ✔