Malowanie Pastelami Łatwe Techniki Nie Tylko Dla Początkujących

Wydawnictwo: KE Liber
poradniki

Wielość zastosowań, natychmiastowość, świetlistość, jasne barwy oraz łatwość użycia to wielkie zalety pasteli. A najważniejsze jest to, że technika ta daje mnóstwo radości! Ciesz się sztuką malowania pastelami z ulubioną instruktorką warsztatową, Maggie Price. W tym przewodniku uczy ona krok po kroku wszystkiego, co należy wiedzieć, by w pełni wykorzystać ten środek malarski od wyboru właściwych materiałów do podstaw kompozycji. Maggie zaczyna od informacji najbardziej podstawowych, a następnie pokazuje 17 przykładów malowania pastelami, z pomocą których szczegółowo przedstawia konkretne techniki malarskie i ich skutki. załącza także dziesiątki krótkich, przydatnych uwag, które pomogą ci zaoszczędzić czas i uniknąć błędów dzięki nim będziesz mógł efektywniej pracować.Przez połączenie wizualnych instrukcji, dokładnych wskazówek oraz oszałamiającego materiału ilustracyjnego udało się uzyskać wspaniały przewodnik, który pomoże ci doświadczać radości i satysfakcji z malowania pastelami.

kodoga | 2016-03-07
Przeczytana: 07 marca 2016

Bardzo dobrze zrobiony poradnik o tym co w tytule.
Autorka prowadzi czytelnika jak ucznia poprzez różne metody i tajniki nakładania pasteli suchej. Przedstawia liczne przykłady obrazów, które „rozbiera” na części pierwsze, pokazując jak krok po kroku osiągnąć efekt finalny zbliżony /czy prawie tożsamy/ do tego, który uzyskał twórca oryginału.
Polecam wszystkim, którym brakuje wiedzy z zakresu techniki posługiwania się pastelami, ale też tym , którzy chcieliby nieco urozmaicić stosowane przez siebie metody, na przykład dotyczące podkładów.

Dominika | 2013-12-27

Mnóstwo przydatnych porad i fachowo objaśnione szczegóły.

Paulina | 2014-07-03
Izabela | 2015-03-17