Gniazdo gryfa

Wydawnictwo: Amber
Gryphon's Eyrie
magia, świat czarownic
Lisek_1986

Kerovan, syn lady Tephany z Ulmsdale parającej się czarną magią, miał być narzędziem Ciemności. Nawet zewnętrzne stygmaty - bursztynowe oczy i kopyta zamiast stóp - wskazywały na związek ze złymi mocami. Jego losy potoczyły się jednak inaczej. Na swojej drodze życia spotkał ludzi, dzięki którym w ostatecznej bitwie Dobra ze Złem stanął po stronie Światłości... Współautorką książki jest A. C....

Współautorką książki jest A. C. Crispin.

Mamerkus | 2014-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2014

Pierwsza i nie ostatnia powieść cyklu napisana przez Andre Norton wspólnie z innym twórcą. Tutaj jest to nieznana mi z samodzielnych prac Ann C. Crispin.
"Gniazdo gryfa" to oczywiście kontynuacja fabularna "Gryfa w chwale", akcja toczy się po "Roku jednorożca" (wzmianka o przybyłych do Arvonu Jeźdźcach i ich żonach), Kerovan i Joisan od trzech lat wędrują sobie po Arvonie (jak tam trafili, to nie mam pojęcia, ale geografia Świata czarownic jest w wielu miejscach zagadkowa, poniższe mapki niewiele objaśniają), a Kerovan czuje dziwny zew z północnego-wschodu krainy. Początkowo przed nim ucieka, by ostatecznie się mu poddać i tym samym doprowadzić siebie, Joisan, spotkanych znowu po drodze Elys i Jervona oraz kilku innych znajomych do ostatecznej konfrontacji z Tym-Co-Przemierza-Szczyty oraz tytułowego gniazda.
Początkowo czytając "Gniazdo gryfa" byłem zniesmaczony odczuciem, że powieść ta jest absolutnie zbędna. Kerovan na wstępie znowu ma jakieś rozkminy, znowu nie wie, czego chce,...

Bartek Biedrzycki | 2016-01-27

Domknięcie "Trylogii Gryfa": http://www.gniazdoswiatow.net/2015/10/24/quest-14-gniazdo-gryfa/

aniyaa | 2011-03-17
Przeczytana: 15 maja 2008

Ze światem Norton spotkałam się kilka lat temu i cały czas ma na mnie ogromny wpływ. Co jakiś czas wracam do fantazji czytając właśnie Gniazdo Gryfa. Miłość między bohaterami i ich poszukiwania własnego miejsca mieszają się z licznymi przygodami.

Ariaocs | 2016-11-02
Na półkach: Pożyczone, Przeczytane

Kolejny cykl Andre Norton, którym się zachłysnęłam jako mała dziewczynka. Uzależniłam się wtedy od fantastyki.

sylvi_72 | 2016-12-10
sowidyl | 2016-10-24