Rabbi, który odnalazł Mesjasza

9788377520543
rabbi Kaduri, Mesjasz
literatura faktu
WiktoriaInga

Historia Icchaka Kaduriego i Jego przepowiedni czasów ostatecznych, która wstrząsnęła ortodoksyjnym Judaizmem. Trzy największe światowe religie monoteistyczne oczekują nadejścia Mesjasza: chrześcijanie – powrotu Jezusa Chrystusa, muzułmanie – pojawienia się Mahdiego, a Żydzi tego, że Maszijah Ben-Dawid wreszcie zacznie sprawować rządy w Jerozolimie. Rabbi Icchak Kaduri, urodzony około...

ortodoksyjnym Judaizmem.

Maszijah Ben-Dawid wreszcie zacznie sprawować rządy w Jerozolimie.

Rabbi Icchak Kaduri, urodzony około 1898 roku, zmarł 28 stycznia 2006 roku.
Był on jednym z najbardziej znanych i kochanych nauczycieli w całej historii narodu Izraelskiego,
pod koniec życia zaczyna mówić o swym rzekomym spotkaniu z Mesjaszem, nie chcąc jednak
zdradzić Jego tożsamości. Co się za tym kryje? Co zdradzi dokument otwarty po śmierci rabina?

Z jakiegoś powodu stuośmioletni rabin Kaduri, jeden z najbardziej znanych nauczycieli zaczyna
głosić coś, czego nikt by się nie spodziewał po ortodoksyjnym Żydzie i naraża na niebiezpieczeństwo
cała spuściznę swego długiego życia. Dalsza część tej książki wprawi Czytelników w osłupienie

źródło opisu: http://wydawnictwodawida.pl/index.php?option=com_v...(?)

źródło okładki: http://wydawnictwodawida.pl/index.php?option=com_v...»