Wydawnictwo: New English Library
angielski
finnegan

Want to Read Rate this book 1 of 5 stars 2 of 5 stars 3 of 5 stars 4 of 5 stars 5 of 5 stars Starflight 3000 by R.W. Mackelworth 2.88  ·  Rating Details ·  16 Ratings  ·  4 Reviews Ronald Walter Mackleworth, author of Tiltangle, brings us a tale of the deep future when a new race has evolved on the Moon--a Moon that has a thin atmosphere created by small, tenacious life forms &...

Want to Read

5 of 5 stars
by R.W. Mackelworth

2.88  ·

Rating Details ·  16 Ratings  ·  4 Reviews
Ronald Walter Mackleworth, author of Tiltangle, brings us a tale of the deep future when a new race has evolved on the Moon--a Moon that has a thin atmosphere created by small, tenacious life forms & vast shallow seas. The whole is maintained by a complex deteriorating technology run by the shadowy Milcon & Polcon groups, whose origins stretch far into the past, & who continually struggle for power. For too long however, have they run close to the edge of disaster. Soon a new project is to be launched by revolutionary groups--Starflight 3000

finnegan | 2017-06-17
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam