Milion odsłon Tash

Wydawnictwo: Moondrive, Otwarte
Tash Hearts Tolstoy
YA, fangirl
Gaba_Okey

Natasha, zwana Tash, to prawdziwa fangirl. Uwielbia czytać, a jej ukochany pisarz to Lew Tołstoj. Jej pokój wypełniają cytaty z jego książek i plakaty. Jest też vlogerką. Na jednym ze swoich kanałów na podstawie „Anny Kareniny” Tołstoja tworzy wraz z paczką przyjaciół serial internetowy „Nieszczęśliwe rodziny”. Pewnego dnia Tash nie może uwierzyć własnym oczom: liczba subskrybentów jej...

Pewnego dnia Tash nie może uwierzyć własnym oczom: liczba subskrybentów jej kanału na YouTubie rośnie w błyskawicznym tempie. I zaczyna się: GIF-y, fanarty, szaleństwo na Twitterze, ciągły przyrost followersów… Pisze do niej nawet Thom Causer, jeden z najseksowniejszych youtuberów, prosząc o numer telefonu, bo chce ją lepiej poznać. Nominacja do najważniejszej nagrody vlogerów staje się dla niej ukoronowaniem ciężkiej pracy.

Jednak wraz z rosnącą liczbą odsłon swojego kanału dziewczyna poznaje też samą siebie. Czy znajdzie odwagę na miłość w realu? Czy razem z przyjaciółmi udźwignie ciężar sławy?

Oto utrzymana w duchu „Fangirl” oraz „Girl Online” opowieść o internetowej sławie, vlogowaniu i życiu, które zna każdy nastolatek. „Milion odsłon Tash” to powieść wypełniona humorem i celnymi spostrzeżeniami dotyczącymi dorastania, którą pokochasz od pierwszej strony i będzie to miłość z wzajemnością.

źródło opisu: http://bookgeek.pl/

źródło okładki: http://bookgeek.pl/

Oficjalna recenzja
Gaba_Okey książek: 932

Dla każdej fangirl!

YouTube przez kilka ostatnich lat niesamowicie się rozwinął – obecnie to miejsce, gdzie znaleźć można profesjonalne, oryginalne i przemyślane produkcje. Fanowskie filmiki, śmieszne, ironiczne, poruszające ważne tematy i całkowicie głupkowate, ale pozwalające się wyluzować. To również vlogi, gdzie ich bohaterowie dają się poznawać, obserwować swoje życie czasem dzień po dniu. Co powiecie w takim razie na dziewczynę, która publikuje serialową adaptację „Anny Kareniny”, a jej idolem jest sam długobrody Lew Tołstoj?

Tash razem z paczką znajomych kręci serial internetowy „Nieszczęśliwe rodziny”, równocześnie jest vlogerką i marzy o studiach w szkole filmowej. Jej współczesna interpretacja historii Anny i Wrońskiego nagle zdobywa wielką popularność – liczba subskrybentów gwałtownie rośnie, przybywa komentarzy, tych pozytywnych, ale niestety i negatywnych, pojawiają się gify, fanarty, listy od fanów, a do tego przystojny vloger, Thom Causer prosi ją o numer telefonu. Szaleństwo! Tash musi zmierzyć się ze sławą i swoimi uczuciami.

Autorce udało się oddać zaplecze kręcenia serialu, vlogowania i tego, jak to wszystko wygląda od „kuchni”. Nie zdobywa się od razu milionów i popularności na miarę Beyonce. To więcej obowiązków, odpowiedzialność, presja i ciągłe podnoszenie sobie poprzeczki. Ormsbee dodatkowo opowiada historię trójki przyjaciół – interakcje Tash, Jack oraz Paula są bardzo interesującym tłem dla youtubowej otoczki i w pewnym sensie na końcu okazują się najważniejsze. Dodatkowo poruszony zostaje temat seksualności nastolatków, co bardzo mnie zaskoczyło i skłoniło do zastanowienia – czy pisarka nie upchała do jednej książki zbyt wielu motywów? Czy nie jest to przejaskrawione? I chyba nie, Ormsbee udało się utrzymać swoją historię w granicach normalności, tym bardziej że dzieciaki, które rozwijają swoją karierę filmową na Youtube to coś, co nikogo z generacji Z, czyli pokolenia internetowego nie powinno już dziwić. Podoba mi się poruszenie tematyki mediów społecznościowych i ich obecności w życiu młodzieży, ale i nie tylko – Instagram, Facebook, Snapchat, Twitter, YouTube – każdy z nas ma założony choć jeden profil. Social media są bardzo na czasie, dlatego cieszy mnie, że powstają książki, które ukazują życie osób zakręconych na ich punkcie – Ormsbee pokazała plusy i minusy sławy w internecie, co również jest niesamowicie istotne.

Styl autorki jest lekki, luźny, dlatego książkę czyta się przyjemnie i szybko. Narracja pamiętnikarska, czyli typowa dla książek młodzieżowych. Pojawiają się cytaty Lwa Tołstoja, nawiązania do popkultury oraz wyrażenia, które znają tylko prawdziwe fangirl. Jednak... były momenty, gdy książka mnie nużyła. Zabrakło dynamiki akcji, dodatkowo główna bohaterka była niby interesująca, mając swoje pasje, serial internetowy, jednak... została pozbawiona pewnej iskry, stając się kolejną nijaką postacią. Sama historia okazała się monotonna – ma duży potencjał, ale jak dla mnie, całość jest do dopracowania pod względem rozwoju fabuły i budowy napięcia. „Milion odsłon Tash” to powieść pełna ciepła, uroku, z przesłaniem dla każdej dziewczyny oraz z interesującym wątkiem serialu internetowego i pracy youtubera. Na pewno warto ją przeczytać, choćby dla chwili relaksu, ale jeśli szukasz czegoś porywającego, to niestety w tej pozycji tego nie znajdziesz.

Polecam wszystkim fangirl, które mają swoje ulubione fandomy, przyklejone nad łóżkiem plakaty ukochanych postaci, ulubione cytaty zapisane w kajecikach. Dla tych, którzy marzą o swoim kanale na YouTubie lub taki już posiadają. Jeśli czytałaś „Fangirl” Rainbow Rowell, to śmiało sięgnij po tę książkę.

Gabriela Rutana

Joanna | 2017-10-30
Przeczytana: 30 października 2017

Bardzo ciekawa powieść obyczajowa z gatunku literatury młodzieżowej , której główną bohaterką jest siedemnastoletnia Natasha Zelenka . Nastolatka zaimponowała mi swoim dojrzałym podejściem do życia, sprecyzowanymi planami przyszłości , które konsekwentnie stara się realizować łącząc pracę ( na studia w prywatnej uczelni) z nauką . Świetne relacje z rówieśnikami, sporo przyjaciół oraz łącząca ich wspólna pasja tworzenia serialu internetowego.
Autorka w ciekawy sposób przedstawia siłę i oddziaływanie współczesnych środków przekazu jakimi są media społecznościowe - vlogi, blogi, fotoblogi , ich znaczenie w budowaniu społeczności internetowej oraz jako nieodłącznego elementu współczesnej rzeczywistości . Nowe narzędzia i techniki komunikacji społecznej, coraz bardziej rozwijające się technologie mobilne i fakt - nie zawsze wszyscy pamiętają, że po drugiej, pozornie niewidocznej stronie jest człowiek i jego uczucia.
Moim zdaniem autorka wykreowała model idealnej...

szaraczek | 2017-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2017

Jesteś fangirl? Ta książka została napisana specjalnie dla Ciebie!
Tash jest zakochana po uszy w Tołstoju. To on ją inspiruje do tego by stworzyć swoją własną interpretacje jego powieści i zacząć nagrywać serial publikowany na YouTubie.
Marzy o wielkiej sławie i milionach odsłon swoich produkcji. I nagle z dnia na dzień jej marzenie się spełnia. Jednak sława ma nie tylko jasne strony a Tash wraz z przyjaciółmi nie jednokrotnie się o tym przekona.

Przyznaję. Nigdy nie myślałam, że tworzenie filmów nawet na potrzeby serwisu YouTube to taka ciężka i czasochłonna praca. Zwłaszcza, gdy celem jest stworzenie własnej interpretacji tak znanej powieści, jaką jest „Anna Karenina”. No i trzeba jeszcze pamiętać o prywatnym życiu. Zwłaszcza, że mamy do czynienia z młodymi ludźmi. Więc nudno być nie może.

Faktycznie można mieć problem z wczuciem się bądź przynajmniej polubieniem głównej bohaterki, ponieważ chwilami kieruje się tylko samozachwytem i egoizmem jednak możliwość poznania...

Magda | 2017-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2017

W momencie przeczytania fragmentu książki, który udostępniło wydawnictwo Moondrive, wiedziałam że chcę ją przeczytać. Bohaterka uwielbia Lwa Tołstoja, tworzy swój własny serial na podstawie jego wielkiego dzieła Anna Karenina, który udostępnia w internecie oraz po prostu jest naprawdę przyjemną postacią. W książkach młodzieżowych główne bohaterki często są irytujące i infantylne. Mimo, że książka nam się podoba, sam główny bohater jest dla nas często tylko dodatkiem do fascynującej historii. W przypadku Milion odsłon Tash to właśnie główna postać sprawia, że książka jest wciągająca.

Spotkałam się z opiniami, że Natasha Zelenka jest irytująca. Całkowicie się z tym nie zgadzam. Irytująca jest Cealena ze Szklanego Tronu czy Mare Barrow z Czerwonej Królowej, Tash natomiast jest po prostu ambitną dziewczyną, uzdolnioną artystycznie, która dopiero wkracza w dorosłe życie. Popełnia błędy, ale się na nich uczy. Ta skrucha i świadomość swoich wad sprawiła, że dziewczyna wydaje się naprawdę...

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA
PREMIERA: 17.08.2017

„(…) Staraj się trzymać z daleka od hejterów i NIE CZYTAJ OBSESYJNIE TEGO, CO PISZĄ. Inaczej zapamiętasz te słowa na zawsze.
Krzywię się. Za późno.
Będzie dobrze. Pamiętaj, zawsze znajdą się tacy, którym nie podoba się to, co robisz. Mają prawo krytykować. Ty masz prawo tworzyć sztukę.” – fragment powieści.

„Milion odsłon Tash” to powieść młodzieżowa napisana przez Kathryn Ormsbee z perspektywy siedemnastoletniej Nataszy „Tash” Zelenki, której w duszy gra dziesiąta muza, odpowiedzialna za sztukę filmową. To książka, którą czytałam z dużą przyjemnością, pomimo tego, że do młodzieży od lat mi daleko. Porusza ona jednak aktualne współcześnie tematy, istotne nie tylko dla ludzi młodych, ale i tych nieco dojrzalszych, którzy niekiedy w równie intensywnym stopniu co nastolatkowie korzystają ze zdobyczy technologicznych, jakimi są kanały społecznościowe typu: YouTube, Instagram, Tumblr, Twitter czy Facebook.

Szery, lajki, reposty,...

Papierowa | 2017-07-16

Całość - http://dziewczynaopapierowymsercu.blogspot.com/2017/07/przedpremierowo-47-milion-odson-tash.html
W dzisiejszych czasach to internet trzęsie światem, a internetem rządzi YouTube.
Niektórzy naprawdę nie mają pojęcia jak trudno jest stworzyć coś nowego i unikatowego. Publikowanie swojej twórczości ma - jak wszystko - swoje dwie strony. Z jednej sława, pochwały, rozpoznawalność... z drugiej są oni; ludzie bez twarzy i zazwyczaj szacunku dla pracy innych. Rozumiem, że ludzie mogę mieć swoje negatywne zdanie na jakiś temat, ale krytyka powinna być konstruktywna - jeśli nie jest, moim zdaniem, to hejt.

O istnieniu obu tych wariantów przekonała się tytułowa Tash. Nastolatka, której pierwszą miłością okazał się Lew Tołstoj. Prawdziwa fangirl z tysiącem książek. Vlogerka i twórczyni serialu internetowego o nazwie "Nieszczęśliwe rodziny" na podstawie wiekowej "Anny Kareniny" Tołstoja. Dziewczyna tworzy swoje filmy z grupą przyjaciół. Każdy z nich dopiero rozpoczyna swoją karierę,...

Witam Was przedpremierowo! Już 17 sierpnia ukaże się "Milion odsłon Tash" Kathryn Ormsbee. To naprawdę rewelacyjna książka, lekka i zabawna powieść dla wszystkich nastolatek oraz pozycja obowiązkowa na liście lektur każdej fangirl akurat na ostatnie tygodnie wakacji.

Amerykańska siedemnastolatka, paczka przyjaciół oraz Lew Tołstoj i jego "Anna Karenina" to mocno nietypowa, ale jak się okazuje całkiem intrygująca mieszanka. Natasha Zelenka zauroczona rosyjskim pisarzem i jego twórczością ma ciekawy pomysł na mocno uwspółcześnioną adaptację "Anny Kareniny". Razem ze swoją przyjaciółką Jacklyn Harlow angażują młodych ludzi ze swojego otoczenia do serialu internetowego, który ma się opierać właśnie na powieści Tołstoja. Praca nad każdym odcinkiem wymaga sporo czasu i dużego zaangażowania, ale Tash wydaje się być do tego stworzona. Już pierwsze dziesięciominutowe odcinki serialu "Nieszczęśliwe rodziny" robią furorę w internecie, popularność rośnie lawinowo, a dziewczyny wprost nie...

Ssylwia | 2018-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2018

Na początku, po przeczytaniu opisu, myślałam, że akcja książki będzie toczyć się wokół internetowego serialu głównej bohaterki. Okazało się jednak, że jest to niewątpliwie ważny wątek powieści, jednak przyćmiony przez inne, istotniejsze i bardziej życiowe. Autorka przemyciła wiele sytuacji i kwestii dotyczących dorastających nastolatków. Książka bardzo przypadła mi do gustu. Może nie jest to ambitna powieść młodzieżowa, która udziela rad jak żyć, ale na pewno każdy odnajdzie w niej coś wartościowego.

Hanna | 2017-07-28

_________________

Tytułowa Tash to siedemnastoletnia dziewczyna. Na co dzień pracuje w sklepie z ubraniami, a przez całe swoje dzieciństwo uczęszczała na lekcje gry pianina. Na domiar tego uwielbia teatr i fikcję. Zdecydowanie należy do dziewczyn głośnych i ekstrawertycznych. Trzeba przyznać, iż dziewczyna konsekwentnie realizuje swoje marzenia. Prócz tego, iż jest vlogerką i uważa się za profesjonalistkę w tym co robi, to także jest reżyserką amatorskiego serialu ,,Nieszczęśliwe rodziny'', publikowanego na YouTubie, opartego na podstawie powieści Lwa Tołstoja. To właśnie Tołstoj stał się dla dziewczyny niepowtarzalną inspiracją. Inspiracją do tego by stworzyć swoją osobistą interpretacje jego powieści. W przedsięwzięciu, które jest życiowym priorytetem dziewczyny, pomagają jej przyjaciele. Właściwie to oni odgrywają kluczową rolę. Dziewczyna oczywiście pragnie, aby jej serial stał się...

Milena | 2017-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2017

Tash jest vlogerkową, a mianowicie na jednym ze swoich kanałów zamieszcza swoją własną adaptacje filmową „Anny Kareniny”[czyli książki, którą ja chcę przeczytać, ale jakoś mi z nią nie po drodze]. Pomagają jej w tym przyjaciele i to właśnie oni odgrywają w tym przedsięwzięciu najważniejsze rolę. Jak nie trudno się domyślić dziewczyna pragnie, aby jej serial oglądało jak największa liczba odbiorców. Pewnego dnia jej marzenie się spełnia, liczba wyświetleń nagle wzrasta do naprawdę wysokiej liczby, a jej serial nominowany zostaję do Złotych Tub. Jak wiadomo takie zainteresowania są czasochłonne, czy aby główna bohaterka nie zatraci się w rosnącej sławie pomijając osoby, które ma obok siebie.

Sięgnęłam po tą pozycję, głównie ze względu na jej temat, ponieważ jakiś czas temu również myślałam nad stworzeniem kanału na YouTube na szczęście ten pomysł prysł, bo raczej to nie moja bajka. Zresztą świat Internetu jest przecież mi bliski. Wracajmy jednak do samej książki.

"Nie należy...

Od samego początku książka wydawała mi się taka mega współczesna i młodzieżowa i to naprawdę widać, więc już na samym początku mogę powiedzieć, że nie jest to książka dla starszych czytelników oraz tych, którzy tak nie za bardzo ogarniają świat Internetu.

Jeśli ktoś nie jest w tym obeznany, to ta książka pozwoli mu zrozumieć cały ten świat. Początek tej książki naprawdę mi się spodobał. Pierwsze 100 stron byłam w stanie przeczytać w ciągu godziny. Co świadczy o tym, że książkę czyta się naprawdę szybko. Przynajmniej z początku. Potem było trochę gorzej, ale nadal było dobrze.

Chyba nigdy nie czytałam książki tak aktualnej, dlatego właśnie przez 1/3 tej powieści po prostu przepłynęłam. Potem akcja zaczęła powoli zwalniać i zaczęło się dziać coś, co niezbyt mi się podobało, a mianowicie ten cały świat youtube’a trochę zszedł na dalszy plan. Z początku wszystko kręciło się wokół niego, a potem jednak życie Tash, jej problemy niezwiązane...