Jak chronić rośliny przed szkodnikami

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
flora i fauna

* Jak walczyć z mszycami, ślimakami i stonkąa* Czy niektóre szkodniki mogą się okazać pożytecznea* Jakie rośliny wabią najwięcej owadówa* Jaki szkodnik odpowiada za plamy na liściacha* dokładna charakterystyka wyglądu, jadłospisu i trybu życia szkodników * zwalczanie mechaniczne, biologiczne, chemiczne * klucz do rozpoznawania szkodnikówNa każdy, nawet najbardziej zadbany ogród może spaść plaga szkodników. Na szczęście są na to sposoby! Jeśli chcesz się pozbyć gąsiennic, stosuj opaski lepowe. Gdy problemem są karczowniki, sięgnij po pułapkę z marchwią, a gdy mszyce a warto zwabić biedronki lub posadzić nasturcje.Poradnik dostarczy Ci setek sposobów walki z 13 najważniejszymi szkodnikami. Jeśli stronisz od stosowania chemicznych środków ochrony roślin, poznaj proponowane techniki mechaniczne i biologiczne. Jeśli zdecydujesz się na wybór preparatu, sprawdź, który jest najskuteczniejszy.

Karolina | 2011-07-21