Piwo warzone w domu

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO
poradniki

Jak uwarzyć smakowite piwoa Czy można warzyć samemu dobre piwo w domua Warto spróbować! To naprawdę nic trudnego. W dawnych czasach piwo warzono w wielu gospodarstwach. Dzisiaj również nie musimy być zdani na wyroby wszelkich browarów. Nasz poradnik podpowiada, jak samodzielnie zrobić w domu piwo. I to różnych gatunków. Bez specjalistycznej aparatury można wyprodukować smaczny, pienisty trunek według własnych upodobań. Przeczytaj, zobacz i wypróbuj! Surowce potrzebne do zrobienia piwa, warzenie piwa krok po kroku, ocena piwa i korygowanie błędów. Praktyczny poradnik dla domowych piwowarów.

Adam | 2014-09-11
Przeczytana: lipiec 2014

Książkę kupiłem z myślą o poszerzeniu swojej wiedzy zanim zabiorę się do warzenia własnego piwa i szczerze mówiąc trochę się zawiodłem.
Wiedza przekazana przez autora (szczególnie nt. procesu i składników) jest cenna, lecz niektóre sposoby (filtracja) wydają się być zaczerpnięte z epoki, gdy powstało pierwsze wydanie. Czytając kolejne rozdziały odniosłem wrażenie, że autor ma obsesję na punkcie prawa czystości, zupełnie nie dopuszcza możliwości warzenia piw innych niż niemieckie i z udziałem innych składników niż woda, jęczmień, chmiel i drożdże, a bez nich świat byłby o wiele nudniejszy. Weźmy takie płatki owsiane, bez nich nie poznalibyśmy chociażby oatmeal stotów, dodatkowo prawo to pozwalało tylko browarom książęcym (wszak książę to prawo stanowił) warzyć piwo pszeniczne o zgrozo! nie wyobrażam sobie lata bez orzeźwiającego, lekkiego pszenicznego. Szata graficzna jest męcząca.
Na szczęście istnieją jeszcze inne pozycje, a i internet pełen jest rzetelnej wiedzy. Książkę mimo to...

Kobzer | 2015-09-22
Janek | 2015-04-21