Kot, kocur, kiciuś...

Wydawnictwo: Świat Książki
flora i fauna

Poradnik dla wszystkich, którzy już mają lub dopiero chcieliby mieć kota w domu. Jak zrozumieć kocią naturę i nawiązać ze swym pupilem dobry kontakt? Na czym polega wychowanie kota i pielęgnacja? Co i kiedy podawać mu do jedzenia? W jaki sposób bawić się ze zwierzęciem, jak przygotować do podróży i jak rozpoznać, że kot jest chory? Autorka opracowała tez specjalny słowniczek kociej „mowy ciała”.

książek: 2056
Boopoland | 2012-05-07
Na półkach: Mam w PL, Przeczytane, Aa - 2012
Przeczytana: 26 kwietnia 2012

Odkąd spełniło się jedno z moich 'domowych' marzeń i mam kota, ciągle mam wrażenie, że jednak za mało wiem, że być może źle odczytuję zachowania mojego potworka.

Książka Denise Seidl to pozycja dla każdego wielbiciela, niekoniecznie właściciela, kotów. Można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, jak na przykład to, że kotki też znaczą. Do tej pory żyłam w cudownym przekonaniu, że tylko kocury są fe! i znaczą moczem teren, a tutaj okazuje się, że dziewczyny też. (Na szczęście myśmy naszą wysterylizowali na minutę wręcz przed osiągnięciem dojrzałości płciowej, więc nie dane nam było poznać większości dziwnych kocich zachowań). Dowiedziałam się skąd mogą się brać kocie problemy z zachowaniem i jak je rozwiązać. Inną ciekawostką było dla mnie to, że koty nie rozpoznają smaku słodkiego. Interesujące tym bardziej, że moja kicia maniakalnie podaną na człowieczym paluszku piankę z ciasta i wsuwa słodkie odmiany jabłek (np. kosztele).
Dowiedziałam się (i zaraz po lekturze wprowadziłam w...

Turlot | 2015-05-05

W sumie nigdy nie przeczytałam tej książki w całości. Bo i po co?
To co potrzebowałam, to się dowiedziałam.
Idealna książka dla początkującego posiadacza kota =^.^=

Bursztyniara | 2014-05-31
Daria | 2014-01-25