Jak się wybudować i nie zwariować

Wydawnictwo: ATET Euro-Tłumacze Sp. z o.o.
budowanie, inwestor, dom, budowa, wykonawca
poradniki
chafer

źródło okładki: www.poradnik-budowlany.com

Przemysław Zyra | 2017-08-25
Na półkach: X2017, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

Biorąc książkę do ręki spodziewałem dowiedzieć się np. czy warto budować dom z piwnicą, czy lepiej bez; czym różni się budowa z pustaka, cegły i drewna. Okazało się jednak, że autor poświęcił poradnik innym kwestiom. W zasadzie można powiedzieć, że książka jest o zarządzaniu projektem. Opowiadam bowiem o tym jak wyszukiwać wykonawców, jak z nimi postępować; jak uniknąć oszukania, złego traktowania itp.
Z pewnością treści z książki przydadzą się niejednemu czytelnikowi. Mój dom to na razie kwestia przyszłości, więc prędko nie wprowadzę w życie zasad zalecanych przez autora. Przy kilku z nich pojawiały się moje wątpliwości: ot choćby czy rzeczywiście należy podpisywać umowę z każdym z wykonawców - nawet kimś z rodziny? Być może to przesada ze strony autora, ale być może ta właśnie przesada pozwala uchronić się przed problemami i zapewnić spokój przy budowie, remoncie.
Lektura zajmuje dwie, trzy godziny. Warto ten czas poświęcić i zyskać spokój przy tak poważnym przedsięwzięciu,...

laudator | 2017-09-19
Przeczytana: 19 września 2017

Wzór poradnika. Autor na każdej stronie książki przekazuje praktyczną wiedzę, której samodzielne zebranie wymagałoby wielu godzin rozmów lub wertowania setek stron for dyskusyjnych. Najbardziej ujmujące jest jednak to, że niezależnie od tak dużej ilości informacji, autor do każdej z nich stara się nas przekonać, żebyśmy sami byli pewni, że robimy dobrze i nasz wysiłek zaprocentuje.
Jedyny, drobny minus, to bardzo poważne zdjęcie autora, który na okładce, w odcieniach szarości, patrzy na nas zafrasowanym spojrzeniem. Ogromnie kontrastuje to z bardzo lekkim, przyjaznym stylem pisania.

neuromediatorka | 2018-05-05
Przeczytana: 05 maja 2018

Naprawdę genialny poradnik. Nie tylko w kontekście budowy, ale ogólnie - życiowo. Przedstawione wszystko krok po kroku, wyjaśnione co i jak i dlaczego, dużo przykładów. Nie są tutaj poruszone wszystkie kwestie dotyczące budowy domu, ale chyba te najważniejsze, mające największy wpływ na efekt końcowy, finanse i nerwy. Naprawdę polecam! Audiobook bardzo przyjemny.

KimWAW | 2017-09-16

Książka jest dla wszystkich tych którzy rozpoczynają budowę domu lub remont mieszkania. Autor krok po kroku przeprowadza nas przez proces przygotowań do budowy jak i niej samej. Pomoc jest nieoceniona, dzięki książce rozwiązaliśmy kilka dylematów np z wyborem wykonawcy a także wykorzystaliśmy cenne wskazówki autora odnośnie negocjacji, materiałów czy samej umowy z wykonawcą! Gorąco POLECAMY!!!

bulapol | 2019-05-02
Przeczytana: 02 maja 2019