Jak się wybudować i nie zwariować

Okładka książki Jak się wybudować i nie zwariować Sławomir Zając
Okładka książki Jak się wybudować i nie zwariować
Sławomir Zając Wydawnictwo: ATET Euro-Tłumacze Sp. z o.o. poradniki
poradniki
ATET Euro-Tłumacze Sp. z o.o.
2017-06-01
2017-06-01
budowanie inwestor dom budowa wykonawca

Okładka książki Zakup działki i budowa domu Krzysztof Derdzikowski, Krystian Lemkowski, Sławomir Zając
Zakup działki ... Krzysztof Derdzikow...

Książka w sam raz dla kogoś takiego jak ja :)
Kogoś zainteresowanego budową domu ale nie posiadającego w tej kwestii doświadczenia i wiedzy.
Wszystko rozpisane przejrzyście, prosto, bez trudnego nazewnictwa i górnolotnych idei.
Mam nadzieję że wiedza zdobyta z tej książki wkrótce mi się przyda, wtedy życie zweryfikuje czy faktycznie można się wybudować i nie zwariować:)

Książka w sam raz dla kogoś takiego jak ja :)

Książka jest dobra dla kompletnego laika, pomaga ogarnąć na poziomie ogólnym z czym będziemy się mierzyć podczas budowy.

Jednak brakuje tutaj szczegółów, należy to traktować jako spis treści lub wstęp do naszej podróży, nie jako encyklopedię.

Jako człowiek z branży muszę napisać, że ta książka to zbiór banałów i uogólnień. Ma bardzo małą wartość. Wystarczy jeden wieczór szperania w internecie żeby się dowiedzieć tego co z książki i co najważniejsze zweryfikować pewne informację bo niestety widać, że autor opiera się też na jakichś "folderach" reklamowych i blogach innych osób, a nie przelał swoją faktyczną wiedzę na temat budowy. Daję 2/10 bo książka jest przynajmniej estetyczna.

Za dużo lania wody o doświadczeniach autora, za mało konkretnej i komplementarnej wiedzy

Fajne, praktyczne rady natomiast uwazam ze ksiazka mogłaby być spokojnie o połowę krotsza.

Książka (razem z kursem) uratowała mnie przed zakupem działki rolnej w cenie budowlanej. Uzmysłowiła, że szambiarka może mieć problemy jesienią i zimą z dojazdem do "malowniczego i na odludziu" terenu. Poinformowała, że szambo na terenie sąsiada wpływa także na zasady budowy na mojej działkę, itp itd. Dla kompletnego laika bardzo przydatna książka...

Bardzo pobieżna lektura! Jeżeli liczycie, że z jej pomocą zbudujecie dom to się mocno zawiedziecie - to tylko lista drobnych porad i początek do prawdziwej budowy.

Bardzo przyjemniej i szybko się czyta. Dużo ciekawych, życiowych porad nie tylko związanych z samym przygotowanie do budowy. Polecam, każdemu kto przymierza się do budowy. Teraz pozostaje jedynie wprowadzenie porad w życie.

Zabieramy się za budowę domu i oczywiście chciałam zacząć od doedukowania się, z czym to się je. Trafiłam na blog pana Sławka, po wielu godzinach spędzonych na lekturze zamówiłam książkę. Trochę nie byłam pewna - książka dość droga (55 zł za nieco ponad 200 stron dużą czcionką),a blog sam w sobie zawiera mnóstwo informacji, myślałam, że pewnie jak to bywa książka to zlepek artykułów z bloga. No i częściowo tak jest, jednak książka została przygotowana w sposób umyślnie pozbawiony wywodów o drobnostkach. Jak to mówią, samo mięsko. Żadne zdanie w tym poradniku nie pojawiło się bez przyczyny, zero zapychaczy. Za to każde z nich to dla nas potencjalne setki, jak nie tysiące złotych zaoszcządzonych pieniędzy (!). Jeśli chociaż jedna porada jest tą, z której skorzystasz, to cena za tę książkę robi się symboliczna.

Poradnik przeprowadza nas krok po kroku przez proces budowy domu, jednocześnie na każdym etapie przekazuje cenne doświadczenie - nie tylko osobiste autora, lecz także skonsolidowane z historiami wielu innych inwestorów z przestrzeni działalności bloga. Autor nie jest sponsorowany przez żadną markę, nie znajdziemy więc odniesień o wyższości jednego rozwiązania nad drugim. Kolejną zaletę stanowi szczerość autora. Zwykle jak ktoś wybuduje dom, to puszy się, że w zasadzie wszystko zrobił po kosztach, że miał najtańszy projekt a przerobił na maksymalne indywidualny itp. W tej książce zostało dobrze wyjaśnione, ile w takich stwierdzeniach może być prawdy i co mogło nie być wcale takie super.

Jeśli chodzi o poziom konkretyzacji zawartych porad, myślę, że jest w sam raz. Jest trochę jak taki iPhone, w którym specjalnie zaprojektowano mniej przycisków, żeby się go łatwiej używało. Autor skupia się na tym, co jest potrzebne osobie stawiającej swoje pierwsze kroki jako inwestor - i robi to naprawdę dobrze. Po szczegółowe listy wad i zalet danego typu ogrzewania lepiej sięgnąć po inne pozycje. Ta natomiast wskaże, na jakim etapie warto się tym zainteresować, czego nie przegapić i jak nie dać sobie wcisnąć kitu.

Polecam każdej osobie, która zamierza kupić działkę i postawić na niej dom, ale również dla osób, które już to mają za sobą i chcą zrobić rachunek sumienia, czy aby na pewno zrobiły wszystko zgodnie ze sztuką.

• Nieruchomości
  • Papierowa
  • Inwestowanie
  • Budowa domu

Dodaj cytat z książki Jak się wybudować i nie zwariować