Strzeż się Alzheimera póki czas. Jak zapobiegać i przeciwdziałać chorobie Alzheimera i innym rodzajom utraty pamięci

Wydawnictwo: Medium
9788361987178
poradniki
Yasmine

Według opinii recenzentów jest to najbardziej przyjazny dla czytelnika poradnik na temat chorób degeneracyjnych, takich jak choroba Alzheimera, demencja, czy otępienie naczyniowe. Autorzy, neurolog William R. Shankle i psychiatra Daniel Amen, przede wszystkim radzą, jak możemy opóźnić proces starzenia się mózgu - wskazują, co sprzyja tym chorobom, jakie są główne czynniki ryzyka, jak wcześnie rozpoznawać typowe objawy i jakie stosować leczenie. Podkreślają, że im wcześniej są one zauważone i zdiagnozowane, tym łatwiej z nimi sobie radzić. Dlatego opracowali praktyczny kwestionariusz, pozwalający na samodzielne określenie czynników ryzyka. Gdy zauważymy ich wiele u siebie, możemy skorzystać z podanych w książce rad, które opóźnią pojawienie się symptomów choroby i spowolnią jej rozwój, co może oznaczać, że tak naprawdę nigdy nie zachorujemy na te rujnujące osobowość choroby.
Przytaczając historie swoich pacjentów, autorzy zwracają również uwagę na trudne problemy, z jakimi zmagają się rodziny osób chorych. Bez podstawowej wiedzy i rozeznania w symptomach choroby trudno jest ocalić codzienne, normalne funkcjonowanie członków rodziny chorego. Rozdziały poświęcone opiece nad chorym są wprost nieocenioną pomocą dla jego otoczenia. Ukazują, jak wiele można zrobić dla chorego, korzystając z bogatego arsenału metod terapeutycznych, medykamentów i odpowiedniej diety.
Ta książka jest obowiązkową lekturą dla każdego, kto przekroczył wiek pięćdziesięciu lat i nie chce narazić się, przez nieświadomość, na ryzyko upokarzających konsekwencji związanych z chorobami degeneracyjnymi mózgu.
Autorzy prezentują rewolucyjnie nowe podejście do diagnozowania, zapobiegania poprzez spowalnianie i leczenia objawów zaburzeń pamięci i choroby Alzheimera.

źródło opisu: www.medium.com.pl

źródło okładki: www.medium.com.pl