Poradnik dla smoków. Co zrobić, by twój człowiek zmądrzał

Tłumaczenie: Anna Bereta-Jankowska
Cykl: Poradnik dla smoków (tom 2)
Wydawnictwo: Iuvi
A Dragon's Guide to Making Your Human Smarter
smoki
Adriana

Najwyższa pora, by fani „Jak wytresować smoka” dowiedzieli się, jak smok może wychować swojego człowieka! Jeśli nie jesteś gotowy zapewnić pupilowi bezpieczeństwa i odpowiedniej edukacji, lepiej zajmij się zbieraniem znaczków. Dzięki pannie Drake jej ukochana pupilka Winnie idzie do Akademii Spriggs, niezwykłej szkoły dla naturalnych i… magicznych. Winnie jest szczególnie podekscytowana...

Kiedy panna Drake dowiaduje się o planach porwania Winnie, jest gotowa użyć całego swego sprytu i magii, by je udaremnić. Zadziorna Winnie pewnie sama potrafiłaby się obronić, ale działającemu ramię w ramię dzielnemu duetowi, który poznaliście w książce „Poradnik dla smoków. Żywienie” i wychowanie ludzi, naprawdę lepiej nie wchodzić w drogę!

źródło opisu: http://iuvi.pl/

źródło okładki: http://iuvi.pl/

monweg | 2017-07-21

Siedem miesięcy temu miałam niewątpliwą przyjemność przeczytać i zrecenzować książkę o intrygującym tytule Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowanie ludzi. Poradnik dla smoków okazał się wspaniałą rozrywką nie tylko dla dzieci. Teraz w moje ręce trafił drugi dom cyklu małżeńskiego duetu.
Dzięki pannie Drake jej ukochana pupilka Winnie idzie do Akademii Spriggs, niezwykłej szkoły dla naturalnych i … magicznych. Winnie jest szczególnie podekscytowana perspektywą lekcji czarów oraz zajęciami z przyrody z sir Izaakiem Newtonem. Nawiązuje nowe przyjaźnie, ale nie wszyscy stoją po jej stronie – przeciwnicy okazują się dużo groźniejsi niż Nessie, potwór z Loch Ness.
Druga część o bardzo intrygującej parze bohaterów, zrzędliwym smoku pannie Drake i jej pupilce (choć ta kwestia nie jest do końca jasna, bo i smoczyca i dziewczynka widzą w drugiej swoją pupilkę),...

Maromira | 2017-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2017

Wychowywanie pupila nie jest proste, dlatego czasem należy zwrócić się do profesjonalistów. Panna Drake wysyła Winnie do szkoły, będącej tylko pozornie zwykłą placówką edukacyjną. Bo za murami szkoły uczniowie uczą się magicznych sztuczek, a w czasie nauki angielskiego znajdzie się czas na podniebne latanie.

To nie koniec przygód. Winnie wprawdzie musi się oswoić z nową szkołą, przy okazji zaprzyjaźniając się ze spotkanymi dziewczynami, ale i czeka przed nią trudna przeprawa z zazdrosną i wredną czarodziejką. A panna Drake, w najwyższej tajemnicy przed swoją podopieczną i jej troskliwą mamą, próbuje ochronić je przed dziadkiem Winnie, który najwyraźniej nie cofnie się przed niczym, by odebrać swojej córce wnuczkę.

„Poradnik dla smoków. Co zrobić, by twój człowiek zmądrzał” to naszpikowana przygodami kontynuacja wydanej w zeszłym roku książki Laurence’a Yep’a i Joanne Ryder. Tak jak jedynka skupiała się na kształtowaniu relacji, nawiązywaniu więzi i godzeniu się ze stratą, tak...

Wybebeszamy_książki | 2017-06-07

Ponowne spotkanie

Pannę Drake i Winnie poznaliśmy w pierwszej części Poradnika dla smoków. Była to krótka przygoda, która obfitowała w mądrości, śmiech i silne osobowości, które mocno wpisały się w świadomość czytelnika.
Autorki specjalnie dla dzieci i tych dorosłych, którzy wciąż posiadają dziecięcą wyobraźnię, szarą rzeczywistość wyposażyły w pstrokaty, magiczny płaszcz, szczelnie ją okrywający.
Zasugerowały, że bez naszej wiedzy, tuż pod naszymi nosami, być może kryją się niewielkie, ogrodowe duszki i silne, majestatyczne smoki.

Druga część cyklu zaskakuje objętością. Autorki rozwinęły skrzydła.

Krok w krok

Winnie dzięki znajomości z Panną Drake sukcesywnie poznaje magiczny świat. Rozpoczyna naukę w nowej szkole, gdzie pozwala sobie na swobodę przyjaźni. Jednak, jak to z Winnie bywa, jej koleżanki nie wpisują się w ogólnie przyjęte standardy. Wszystkie wyróżnia oryginalność, która wpisana jest w ich kod DNA.
Magię mają we krwi.

"Ludzie o wiele szybciej zawierają...

MoznaPrzeczytac | 2017-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2017

Smoczo–ludzkich przygód ciąg dalszy! Byłam zachwycona gdy zobaczyłam drugą część przygód Panny Drake i Winnie w nowej odsłonie: „Poradnik dla smoków. Co zrobić, by twój człowiek zmądrzał”. I gdy pierwsza część opowiadająca losy obu pań, mnie urzekła, tak drugi tom naszpikowany jest przygodami. Nie przechodząc do końca mojej recenzji, już na wstępie mogę polecić książkę bo jest piękna i mądra...

Pełna recenzja książki na stronie:

Julesxx3 | 2017-08-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 25 lipca 2017

Jestem pewna, że każdy w młodości marzył o posiadaniu jakiegoś zaczarowanego zwierzęta. Dla niektórych była to może mała wróżka, która będzie spełniała nasze najśmielsze życzenia, może ktoś zażyczył sobie domowego skrzata, żeby mu usługiwał. Założę się jednak, że większość z nas marzyła o własnym smoku. "Poradnik dla smoków" jest jednak tego zupełnym przeciwieństwem - to smok ma własnego... człowieka. W pierwszej części poznaliśmy Winnie, która razem z Panną Drake próbowała zagonić małe potwory (no dobra, niektóre nie takie małe) z powrotem do szkicownika. Czym zaskoczyli nas autorzy w tomie drugim?

Winnie nie mogła już dłużej chować się w norze swojej smoczycy, bez różnicy jak bardzo luksusowej. Razem (plus mama) decydują, że dziewczynka powinna udać się do szkoły. Jednak co by to była za frajda, jakby to była normalna szkoła - Winnie zaczyna uczęszczać do akademii magii, w której, mimo że nie jest istotą magiczną, uczy się paru zaklęć i poznaje magiczne istoty. Jednak to nie...

Małżeństwo nadal utrzymuje delikatną dziecięcą atmosferę, jednak książka wydaje się być już dojrzalsza. Styl autorów nadal pozostaje dopasowany do kategorii wiekowej. Tym bardziej, że nadal w książce spotykamy się z niesamowitym humorem oraz lekką atmosferą grozy.

Winnie i panna Drake nadal nie mogą się pogodzić, która się którą opiekuje, ale dzięki temu wynikają same zabawne sytuacje. Dodatkowo na pole wkracza dziadek Winnie, a dziewczynka idzie do szkoły, gdzie poznaje niezwykłe przyjaciółki. Akcja rozpędza się, aby zaskakiwać nas na każdym kroku. Nie przewidzicie, jak zakończy się konflikt z Jarvisem. Dodatkowo możecie lepiej poznać wykreowaną wcześniej społeczność magiczną.

Panna Drake nadal pozostaje zrzędą, ale taki urok jej wieku - też byście zrzędzili mając kilkaset lat. Poza tym smoczycę naprawdę da się lubić. Winnie była dziarską panienką, ale w tym tomie zdecydowanie dojrzała. Najlepsze jest w jej kreacji to, że jednocześnie nadal zostaje dzieckiem. Intrygującą...

CzasemTakJest | 2017-07-09

Pierwszą część "Poradnika dla smoków" recenzowałam dla Was TU, a dziś opowiem o drugim tomie. Pierwszy okazał się niezwykle wciągający i zaskoczył mnie pomysłem na fabułę - czy z drugiem było tak samo? Przekonajcie się sami :).

"Najwyższa pora, by fani „Jak wytresować smoka” dowiedzieli się, jak smok może wychować swojego człowieka! Jeśli nie jesteś gotowy zapewnić pupilowi bezpieczeństwa i odpowiedniej edukacji, lepiej zajmij się zbieraniem znaczków. Dzięki pannie Drake jej ukochana pupilka Winnie idzie do Akademii Spriggs, niezwykłej szkoły dla naturalnych i… magicznych. Winnie jest szczególnie podekscytowana perspektywą lekcji czarów oraz zajęciami z przyrody z sir Isaakiem Newtonem. Nawiązuje nowe przyjaźnie, ale nie wszyscy stoją po jej stronie – przeciwnicy okazują się dużo groźniejsi niż Nessie, potwór z Loch Ness. Kiedy panna Drake dowiaduje się o planach porwania Winnie, jest gotowa użyć całego swego sprytu i magii, by je udaremnić. Zadziorna Winnie pewnie sama...

kruczek | 2017-06-06

Moja opinia:

Witajcie, moi mili.
To znowu ja! Panna Drake :)
Och...
Jak miło znów was widzieć!
Zwłaszcza dziś, kiedy pragnę wam przekazać dobrą nowinę.
Tak.. Tak...
Napisałam nowy poradnik dla smoków i po prostu muszę podzielić się z wami moimi pierwszymi wrażeniami.

W moim pierwszym poradniku: "Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowanie ludzi" pomogłam wam zrozumieć podstawowe czynniki, które wpływają na prawidłowy rozwój waszego podopiecznego. Wspomniałam w nim także o prawidłowej diecie, która z całą pewnością pomoże waszemu człowiekowi nie tylko zdrowo rosnąć, ale i także aktywnie się rozwijać.

Natomiast w moim nowym poradniku: "Poradnik dla smoków. Co zrobić, by twój człowiek zmądrzał", skupiłam się przede wszystkim na sposobach oraz metodach edukacji waszego podopiecznego.
Dzięki tym smoczym zasadą nie tylko zdrowo go wychowamy, ale i także porządnie oraz mądrze go wyedukujemy.
W końcu..
Mądry człowiek, to pełen fantazji człowiek.
A my magiczne smoki, właśnie...

SamanthaClaire | 2017-08-10

Wydawać by się mogło, że po tym, jak Winnie i smoczyca panna Drake uratowały San Francisco przed ożywionymi rysunkami, nastanie wreszcie koniec niebezpiecznych przygód. Jednak jak się okazuje, to dopiero początek innych kłopotów. Winnie zaczyna uczęszczać do Akademii Spriggs - niezwykłej szkoły dla magicznych i niemagicznych dziewczynek. Poznaje tam nowe koleżanki, ale też i wrogą Nanette, która zrobiłaby wszystko, byleby tylko ją upokorzyć. W dodatku wygląda na to, że dziadek Winnie knuje plan porwania wnuczki...

To już druga część historii o pannie Drake i jej pupilce, bo smoczyca tak właśnie określa swoją ludzką przyjaciółkę Winnie. Więź, jaka wytworzyła się pomiędzy tymi dwiema postaciami jest wyjątkowa. Obie ufają sobie nawzajem i wiedzą, że mogą na siebie liczyć. Panna Drake ponadto opowiada Winnie o rożnych niesamowitych doświadczeniach oraz zabiera ją na latanie na swoim grzbiecie, przy okazji odwiedzając zaczarowane miejsca. Kto nie chciałby mieć takiego smoka?

Winnie...

Domena | 2017-06-30
Przeczytana: 25 czerwca 2017

Tym razem Winnie i Panna Drake przeżywają zupełnie inne przygody... Dziewczynka idzie do akademii Spriggs i poznaje swoje nowe, magiczne koleżanki. Jest tam zupełnie inaczej niż w poprzednich szkołach i dziewczynka szybko przyzwyczaja się do nowego środowiska. Niestety, jak to zwykle bywa, oprócz nowych przyjaciół ma też nową rywalkę...

Winnie grozi jednak inne niebezpieczeństwo i smoczyca stara się ją chronić. Zmuszone są podzielić się swoim sekretem z innymi, by wszystko mogło się dobrze skończyć.

Dziewczynka wykazuje się wielkim sprytem i odwagą, a także mimochodem udowadnia pannie Drake, jak wiele dla niej znaczy.

Znalezione obrazy dla zapytania laurence yep and joanne ryder Druga część zaskakuje nas przede wszystkim swoją objętością. Mimo wszystko książkę czyta się wyjątkowo szybko i przyjemnie, pochłonęłam ją w jeden dzień. Duże litery i ładne ilustracje na pewno zachęcą młodych czytelników.

Mam wrażenie, że ta część jest spokojniejsza niż poprzednia,...