Magiczny Kontroler

Tłumaczenie: Agnieszka Kalus
Wydawnictwo: Wydawnictwo Lemoniada.pl
The Person Controller
Ender

Ekscytująca, zabawna i poruszająca nowa powieść przygodowa autora, który napisał Agencję Wynajmu Rodziców. Fred i Ellie są bliźniakami. Doskonale rozumieją się nawet bez słów i lubią te same rzeczy, zwłaszcza gry video, w których są świetni. Niestety, nie radzą sobie równie dobrze z grą w piłkę nożną lub unikaniem szkolnych dręczycieli. Pewnego dnia za pomocą szkolnego komputera kontaktuje się...

Pewnego dnia za pomocą szkolnego komputera kontaktuje się z nimi Tajemniczy Człowiek. Dostają od niego kontroler do gier nieprzypominający żadnego z gamepadów, które dotychczas widzieli.
Ponadto nowy sprzęt nie działa z ich grami. Kiedy Fred i Ellie odkrywają, co potrafi, wydaje się, że znaleźli rozwiązanie wszystkich swoich problemów

źródło opisu: http://www.wydawnictwolemoniada.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwolemoniada.pl/

Aśka | 2018-02-08

Gdy otrzymałam propozycję zrecenzowania dwóch książek Davida Baddiela - bardzo się ucieszyłam. Pracuję w przedszkolu - i z racji swojego zawodu (oraz nie tylko) - uwielbiam zagłębiać się w literaturę dziecięcą (młodzieżową również :)). Mam ulubionego, polskiego autora (kto czyta tego bloga, ten doskonale wie o kogo chodzi!), cenię też zagranicznych i... Właśnie do ich grona dołączył David Baddiel. A dlaczego? Bo ponoć pisze najzabawniejsze książki dla dzieci. Według mnie pisze mądrze, z morałem, puentą, duuużą dawką humoru, i... Nie tylko dla dzieci. To także książka dla rodziców.

Ellie i Fred są 11-letnimi bliźniakami. Ich ulubione hobby to... Granie w gry video. To idzie im naprawdę świetnie, gamepady są wręcz przedłużeniem ich rąk. Zupełnie za to nie przepadają za szkolnymi sportami czy innymi aktywnościami. Przykładu nie mogą niestety czerpać z rodziców, gdyż tatę interesuje tylko gdzie jest bekon, a mamę - kto znalazł pieniądze (w najmniej oczekiwanym domowym miejscu) w...

korektorka | 2017-06-29
Na półkach: Przeczytane, Korektorka
Przeczytana: 29 maja 2017

Opinię o tej książce powinien właściwie napisać mój syn, który czyta ją już po raz drugi :) Mnie podobają się: styl pisania Davida Baddiela, tłumaczenie Agnieszki Kalus oraz szata graficzna.
Ogółem: wartka fabuła, wyraziste postacie, pozytywne przesłanie. Historia może zainteresować zarówno chłopców, jak i dziewczynki, ponieważ bohaterami są bliźnięta Fred i Ellie.
Dodatkowo plus dla dzieci, które dopiero opanowują naukę czytania - duża czcionka.

W dzisiejszych czasach trudno jest nie uzależnić się od techniki, telewizji, gier wideo czy innych, z pozoru przyjemnych rzeczy, które ostatecznie mogą okazać się dla nas zgubne. Istnieją ludzie, dla których liczą się jedynie wygranie meczu w FIFIE czy rundki Pasjansa rozgrywanej online. Dobrze jest, jeśli są przy nich osoby mogące na nie wpłynąć i pokazać, że istnieją pewne granice. Gorzej jeśli wszyscy wokół są uzależnieni i zajmują się jedynie samym sobą...

Fred i Ellie to bliźniaki uwielbiające grać w różnego rodzaju gry wideo. Są w tym najlepsi. Gorzej jednak radzą sobie z Islą i Morrisem - inną parą bliźniaków, która męczy ich każdego dnia w szkole. Gdy Ellie traci swój kontroler, na laptopie, w szkolnej pracowni komputerowej wraz z bratem poznaje Tajemniczego Człowieka, który daje jej nowego gamepada. Niesamowity sprzęt, nie działający początkowo tak jak trzeba, okazuje się być rozwiązaniem ich wszystkich kłopotów. Czy jednak magiczny prezent jest tym, czego im naprawdę...

Śnieżynka | 2017-11-16
Przeczytana: 17 maja 2017

Odwołując się do fanów Minecrafta (bo to chyba jedyna gra z tej książki jaką znam i w jaką czasem namiętnie gram), pomyślcie jak fajnie byłoby móc przekształcać swój realny świat tak, jak można to robić w tej grze. A gdyby mieć taki magiczny kontroler, który umożliwi przeniesienie nie tylko Minecrafta, ale też i wielu innych świetnych gier do prawdziwego życia? Rozmarzyłam się…

O czym jest książka? Po prostu o dzieciach i możliwościach, jakie daje wyobraźnia i wiara w siebie. W tym wypadku pojawia się tajemniczy kontroler do gier, który dzieci otrzymują od jeszcze bardziej tajemniczego pana. Ten niesamowity kontroler okazuje się być przepustką do życia, jakie im się marzy: bez nudy, kiepskich osiągnięć w sporcie czy szkolnych dręczycieli. Czy rodzeństwo wykorzysta swoją szansę i użyje przedmiotu tak, by zabawa była jeszcze lepsza, a życie ciekawsze i piękniejsze?

Dla osób, które o grach nie mają pojęcia, ten wstęp może być raczej zniechęcający. Jednak zapewniam Was: nie trzeba...

MoWi | 2017-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2017

Wakacyjna, rodzinna lektura dla miłośników gier, nerdów i tych którzy marzą o zmianie....

Wxerka | 2018-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Magiczny Kontroler" to humorystyczna książka Davida Baddiela opowiadająca o przygodach Ellie i Freda. Dzieci są jedenastoletnimi bliźniakami, które uwielbiają gry video i są w nich naprawdę dobre. Ich przygoda z magicznym kontrolerem rozpoczyna się od zniszczenia pada Ellie przez ojca rodzeństwa.
Tę książkę mogę z pewnością przypisać do literatury dziecięcej. Uważam, że autor wykazał się oryginalnością i ogromną wyobraźnią. Bardzo dobrym i ciekawym pomysłem pisarza było dodanie, tzw. bonusa, czyli co stało się z bohaterami. Jest to bardzo awangardowy pomysł, ponieważ bardzo rzadko można spotkać się z czymś takim w książkach. Tekst napisany jest stylem przystępnym. Jest zrozumiały i szybko się go czyta. Każdy rozdział pod koniec pozostawiał jakąś niewyjaśnioną sytuację lub zagadkę, co sprawiało, że nie mogłam oderwać się od książki. Jeżeli miałabym polecić komuś tę książkę, to z pewnością byliby to młodzi czytelnicy :)

Ender | 2017-06-23
Przeczytana: 20 czerwca 2017

Fred i Ellie, bliźnięta wkraczające powolutku w wiek nastoletni są nierozłączne. Chodzą razem do Szkoły Pod Lasem, obydwoje pasjonują się grami komputerowymi i lubią ze sobą spędzać czas unikając rodziców, mamy przyklejonej do telewizora i taty pożeracza kanapek z bekonem.

Bliźniaki mają swoje problemy i marzenia, Fred chce grać w drużynie piłkarskiej a Ellie iść na urodziny pewnego przystojnego kolegi. Do tego w szkole są prześladowani.
Pewnego dnia otrzymują niespodziewanie prezent, gamepada, który potrafi czynić cuda.
Rodzeństwo jest nim zafascynowane, okazuje się być remedium na ich wszystkie problemy.
Ale powoli zaczynają przekraczać granice rozsądku...

David Baddiel w dowcipny i nieco gorzki sposób pokazuje ówczesne problemy, przemyca pewnego rodzaju przestrogę przed nadmiernym korzystaniem z komputerów i internetu.
Autor w tej kolejnej, po Agencji Wynajmu Rodziców książce mówi, że nie zawsze rozwiązania, które mamy najbliżej są właściwe :)

zdomukowalska | 2018-04-11
Arylin | 2017-12-14