Uczeń tygrysa

Muza
2023-10-25
2023-10-25
Ewa Ziembińska

Okładka książki Poradnik dla smoków. Co zrobić, by twój człowiek zmądrzał Joanne Ryder, Laurence Yep
Poradnik dla s... Joanne Ryder, Laure...
Okładka książki Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowywanie ludzi Joanne Ryder, Laurence Yep
Poradnik dla s... Joanne Ryder, Laure...

Tak wiele powstaje ciekawych opowieści i jak w gąszczu tych wszystkich historii znaleźć tą wyjątkową i oryginalną? Jest to nie lada wyzwanie, ale dziś właśnie przychodzę do Was z taką oryginalną historią! Mamy tu odwołania do Chińskiej mitologii i legend, a tego nie często doświadczamy, a przynajmniej ja nie często trafiam na lektury z takimi wątkami więc wyjątkowo mocno je doceniam.

"Uczeń tygrysa" autorstwa Laurence'a Yep'a to bardzo ciekawa historia dla młodszych czytelników o wyjątkowym klimacie. Książka została wydana nakładem Wydawnictwa Muza. Za egzemplarz książki do recenzji w ramach współpracy barterowej dziękuję bardzo wydawnictwu.

Dostajemy tu historię, która rozpoczyna się dość tragicznie i główny bohater traci ważną w jego życiu osobę. Widzimy jak radzi sobie ze stratą pod opieką nietypowej osoby. Mamy tu w ciekawy sposób poprowadzoną relacje uczeń nauczyciel, która ukazuje jak bardzo możemy się zbliżyć i wręcz zacząć traktować swego ucznia jak własne dziecko, jak rodzinę.

Historia jest ciekawa i wciągająca. Odkrywamy tajemnice i wraz z bohaterem poznajemy tak obcy i nowy dla niego świat. Magia, niezwykłe osoby jakie spotykamy w tracie lektury to wszystko sprawia, że z zaciekawieniem przewracam kolejne strony. Widzimy jak drużyna i więzi między bohaterami się tworzą i rozwijają.

Jedynie mam zastrzeżenia do zakończenia... Ale mam nadzieję, że oznacza ono, że doczekamy się kolejnej części i znów będziemy mogli zatopić się w tym niezwykłym, orientalnym klimacie.

Bardzo Wam polecam i już poluję na kolejną wyjątkową historię by Wam polecić następnym razem!

Ta książka łączy wątek fantasy ze wschodnimi podaniami. Choć fantastykę czytam od lat po raz pierwszy zetknęłam się z takimi istotami jak Kung Kung, Po, Loo czy Hsieh. Przeszukałam internet i lipa, proszę państwa. Jak doczytałam w posłowiu autor posiłkował się starożytnym chińskim kompendium z III w. p. n. e.

To czyni tę baśń wyjątkowo oryginalną. Na samym początku chłopiec spotyka tygrysa. Tom, jak każdy superbohater, wychowuje się bez rodziców. Zajmuje się nim babcia, okrzyknięta w San Francisco dziwaczką. Tom często staje do bójki w obronie jej dobrego imienia. Babcia uczy go czarów, choć chłopiec wcale nie chce zostać strażnikiem jaja feniksa. Żyją sobie spokojnie do czasu gdy Lord Vatten dowiaduje się kto chroni artefakt. Używa swoich wysłańców, by go zdobyć.

Gdy babcia poświęca się dla jego ochrony, Tom z tygrysem, Panem Hu, musi uciekać. Do ich dwójki dołączają kolejne zwierzęta: potężna smoczyca Mistral, szczur Sidney i małpa Małpa. Ta grupa kojarzy mi się trochę z bohaterami filmu Kung Fu Panda, tylko bez misia.

Smok, tygrys, szczur i małpa to chińskie znaki zodiaku. Każde ze zwierząt posiada inny charakter i inne unikalne zdolności...

Pełna recenzja na blogu M-czas: https://m-czas.blogspot.com/2023/12/laurence-yep-uczen-tygrysa.html

To czyni tę baśń wyjątkowo oryginalną. Na samym początku...

Zapraszam na recenzje książki, która została wydana nakładem Wydawnictwa Muza, któremu serdecznie dziękuję za egzemplarz książki do recenzji w ramach współpracy barterowej.
Książka zabiera nas do San Francisko, a dokładnie do Chinatown, gdzie mieszka razem z babcią niesforny chłopiec Tom. Babcia od dziecka dbała o chłopca i przekazywała mu swoje umiejętności i magiczne sztuczki ponieważ to właśnie chłopiec będzie miał w przyszłości bardzo ważne zadanie. Choć nie zdawał sobie z tego sprawy - będzie strażnikiem który będzie walczył ze złem. Na jego drodze staje Pan Hu czyli Tygrys, który jest strażnikiem talizmanu i ma go przygotować do jego misji. Chłopak jednaj nie bardzo widzi się w tej roli. Czy uda się przygotować go do zadania jakie ma wykonać i uratować świat?
Muszę przyznać że książka to bardzo dobra historia, która spodoba się nie tylko dzieciom, bo i mnie przypadła do gustu. Całość napisana jest fajnym językiem, który dobrze się czyta. Znajdziemy tutaj dużo akcji i emocji co z pewnością pochłonie młodego czytelnika. Polecam

Hej, Kochani.

"Nie codziennie spotyka się tygrysa. A już z pewnością nie tygrysa w garniturze i krawacie, zwłaszcza takiego, który informuje cię, że losy świata spoczywają w twoich rękach."

Już sam wstęp opisu tej książki jest intrygujący, czyż nie ?

Główny bohater, Tom, wychowywany przez babcię w chińskiej dzielnicy San Francisco - Chinatown, był przez nią przygotowywany do pewnej wyjątkowej roli. Po jej śmierci to właśnie Tom staje się strażnikiem niezwykłego talizmanu - jaja Feniksa, z którego może wykluć się nie kto inny jak oczywiście Feniks. Kto zyska kontrolę nad tym niezwykłym ptakiem, może przejąć władzę nad światem. Ale jest mały haczyk... Feniks nie wykluje się póki nie będzie pokoju na świecie. Czy wróg znajdzie sposób by mimo to dać sobie radę ?

Jaki wniosek z powyższego ? Czytelnikowi nuda nie grozi.

Ta historia ma w sobie wiele zalet. Jest emocjonująca, uczy empatii, bo nie da się przeoczyć tego jak na bohaterze odbiła się strata babci. Do tego przytłacza go rola jaką po niej przejął i choć ma liczne i z pewnością niezwykłe wsparcie, nie jest mu z tym wszystkim łatwo. Tym bardziej, że ciąży na nim odpowiedzialność za losy świata i wciąż czuje zagrożenie ze strony Vattena.

Jak zaznacza mój syn - pojawia się tu niektóre postacie dosłownie na moment, lecz ich rola za każdym razem jest bardzo istotna. Liczy się każdy szczegół.

Książka wciąga. Może nie od pierwszych stron, bo oswojenie się z tą kulturą Chin było dla mojego młodego nieco problematyczne. Aczkolwiek to pierwsza tego typu książka jaka trafiła w jego ręce i dobrze czułam, że mu się spodoba. Już liczy na kolejny tom. Mam nadzieję, że ta historia będzie miała kontynuację.

Bardzo lubię mieć świadomość, że trafiła do nas książka, która po prostu porywa swoją zawartością. Ta do takich należy i serdecznie dziękujemy za możliwość jej poznania. Polecamy, że tak powiem - średnim czytelnikom. Uważam, że idealna do samodzielnego czytania jest dla dzieci od 9 roku życia i starszych. Skusicie się ?

Hej, Kochani.

Już sam wstęp opisu tej książki jest intrygujący, czyż nie ?

Szczerze troche przypominalo mi to ''Zycie Pi'' ale z innymi historiami .

San Francisko , Chinatown miejsce gdzie mieszka Tom, mlody nastolatek ktory czul sie od zawsze inny.

Nie spodziewal sie sie jednak ,ze jest tak inny do momentu poznania pewnych magicznych istot , zwanymi Straznikami.

Straznicy odpowiedzialni za ochrone amuletu z potezna moca. Amulet ktory moze bardzo namieszac w swiecie.

Straznik ktory obecnie pelni warte pan Hu - tygrys , ma rowniez nauczyc Toma jak obronic sie przed silami zla. Lecz mlody Tom nie jest pewny co tak naprawde ma byc jego zadaniem i czy chce zostac straznikiem.

Do tej dwojki dochodzi smoczyca i malpa psotnisia.

Czy tej trojce uda nauczyc Toma obrony ?
Czy nastolatek przekona sie, ze warto zostac straznikiem ?
Czy jego odmiennosc na cos wspolnego z magia ?

@wydawnictwomuza #wydawnictwomuza #uczeńtygrysa #laurenceyep

Szczerze troche przypominalo mi to ''Zycie Pi'' ale z innymi historiami .

Książka pt: "Uczeń tygrysa" opowiada o losach niesfornego chłopca Toma, który razem z babcią mieszka w San Francisco. Babcia od dziecka pokazywała mu magiczne sztuczki jednak Tom nigdy nie interesował się dlaczego to robi.
Teraz na jego drodze staje Pan Hu Tygrys w garniturze który jest Strażnikiem talizmanu, od którego zależy dalsze funkcjonowanie świata. Może go zniszczyć bądź zapewnić pokój co dla osób które jego strzegą jest najważniejsze. Obecny Strażnik musi przygotować Toma na walkę ze złem. Mimo iż chłopak od zawsze zauważał odmienność od rówieśników wcale nie jest uszczęśliwiony powierzoną mu misją, wręcz podchodzi do niej niechętnie.
Z pomocą przychodzą niezwykli sojusznicy tygrysa.

Czy dojdzie między nimi do porozumienia oraz współpracy?

Od zawsze uwielbiałam klimaty magii, walki dobra ze złem oraz obrony talizmanów tudzież innych przedmiotów od których zależy dalsze istnienie. W powieści Laurence Yep;a wszystko to odnalazłam. Dodatkowo w świetny sposób przedstawiona została kultura i tradycje Chin.
Historia napisana jest przystępnym dla dzieci językiem jednak skierowana do tych nieco starszych 8+ oraz odpowiednią do czytania czcionką. Jest pełna emocji, pędzącej akcji oraz magii którą urozmaica nietuzinkowy tygrys, smoczyca oraz małpa. Misia jaka została powierzona Tomowi wcale nie należy do najłatwiejszych, a nauka z nią związana jest pracochłonna. Książka niesie za sobą bardzo fajny przekaz - najważniejsza jest współpraca bo dzięki wsparciu przyjaciół oraz współpracą możemy osiągnąć znacznie więcej. Każdy z nas ma w sobie pewien dat który należy dostrzec i rozwinąć.

Zdecydowanie warta polecenia.

Bardzo spodobała nam się ta historia. Czytałyśmy z córka naprzemiennie kartka po kartce, wspólnie spędzając miło czas. Czekamy na kolejny tom.

Wiecie co? Ostatnio trochę zaniedbałam literaturę dla młodszych ode mnie odbiorców. Co prawda czytałam nie tak dawno „Dziennik wojownika ninja”, jednak dawniej zdarzało mi się o wiele częściej sięgać po literaturę przeznaczoną dla dzieci. Dlatego też chciałabym Wam opowiedzieć dziś o powieści pt.: „Uczeń tygrysa”.

Tom znów się z kimś pobił. Kiedy wrócił do domu, oprócz swojej babci, w salonie zauważył też tygrysa. Pewien niespodziewany zwrot akcji powoduje, że chłopak staje się uczniem swojego nowego znajomego. Tyle że… nie ma na to ochoty. Nie chce w przyszłości zostać Strażnikiem, ani też ryzykować swojego życia na ciągłe walki z siłami zła. Jednak gdy poznaje niezwykłych przyjaciół swojego opiekuna, wszystko się zmienia.

Jest to fajna powieść dla takich starszych dzieci, biorąc pod uwagę to, że ktoś w tej książce umiera i zostaje zabrany na drugą stronę. Najbardziej polubiłam Mistral – smoczycę, która na zewnątrz udawała twardą i niedostępną, ale dla swoich przyjaciół gotowa była zrobić wiele. Podobnie jak Pan Hu – opiekun Toma. Mimo krótkiej znajomości zależało widać, że zależało mu na dobru i bezpieczeństwu chłopca.

Historię czyta się dosyć szybko. Nie mogę się już doczekać kolejnego tomu.

Tom znów się z kimś pobił. Kiedy wrócił do domu, oprócz...

Akcja książki rozgrywa się w San Francisco głównie w dzielnicy Chinatown. Poznajemy w niej Toma, który po śmierci babci dowiaduje się, że jest następcą strażnika talizmanu. Zaczyna szkolenie u obecnego strażnika tygrysa Pana Hu. W przygodzie towarzyszy mu smoczyca i małpa. Jednak drużyna, która powinna się wspierać jest rozbita co może zagrozić zniszczeniem świata. Czy bohaterom uda się porozumieć i jakie przygody ich czekają? Tego dowiecie się z lektury książki.
W książce widzimy rozterki Toma, który musi wybrać pomiędzy tym czego chce, a tym co ,,musi". Widzimy jego zagubienie w tym całkowicie nowym dla niego świecie oraz rozpacz po śmierci babci. Takie emocje przeżywa większość z nas i dlatego uważam, że książka ta jest bardzo dobra zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.
Czyta ją się bardzo szybko, jest pełna akcji i napięcia więc trudno się od niej oderwać. Język jest prosty bardzo dobrze przystosowany do grupy docelowej. Dlatego moja ocena to 8/10 i czekam na kolejne tomy.

Jak już pewnie wiecie książki dla dzieci czytam z przyjemnością razem z moimi dziećmi. Wszyscy razem świetnie się przy nich bawimy. Dzisiaj mam dla Was recenzję kolejnej wartej uwagi książki a mianowicie "Uczeń tygrysa" Laurence Yep od wydawnictwa Muza. Jest to pełna magii opowieść o magicznym tygrysie w garniturze, chłopcu o imieniu Tom, małpie oraz smoczycy. Tom mieszka w San Francisco, pewnego dnia spotyka na swojej drodze tygrysa. Ale nie byle jakiego bo w garniturze i krawacie. Jakby tego było mało oznajmia on chłopcu, że jest on następcą istot władających magią i losy świata spoczywają w jego rękach. Musi on ochronić talizman, który jest w zagrożeniu. Przed chłopcem z spore wyzwanie, ale nie jest sam bo ma przy sobie przyjaciół. Bardzo fajna, wciągająca historia dla dzieci i młodzieży. Pokazująca, że nawet jeśli nie wszystko idzie tak jakbyśmy chcieli nie wolno się poddawać. Należy współpracować i ufać swoim najbliższym. Bo razem możemy wiele.

Tym razem młodzieżówka fantasy. Książka, która przenosi do świata wyobraźni. Podobno nie codziennie spotyka się mówiącego tygrysa i to w garniturze?

Autor jest Amerykaninem chińskiego pochodzenia. Akcja książki dzieje się w San Francisco, w chińskiej dzielnicy Chinatown. Chińska magia, wierzenia, przesądy, walka dobra ze złem. Zainteresowani?

Tom mieszka z babcią. Po jej śmierci w dziwnych okolicznościach opiekę nad nim zaczyna sprawować tygrys. Prawdziwy tygrys, który jak się okazuje jest Strażnikiem, który ma chronić potężnego talizmanu.
Tom zostaje przygotowany do starcia ze złem, przez Tygrysa- Pana Hu, a do pomocy zostają przydzielone kolejne środki, smoczyca oraz małpa. I tak chłopiec wraz ze swoją drużyną muszą walczyć z siłami zła.

Ale świetna książka. Nie ukrywam, że fantasy nie jest moim ulubionym gatunkiem. Ale czym więcej czytam tym bardziej się wkręcam. W tej książce nie ma nic ludzkiego, no chyba poza uczuciami i wiarą w dobro. To pozycja pełna magii i mądrości.

Polecam 💪💪💪

Tom mieszka z babcią. Po jej...

• Mam ebooka2 - epub
  • EmpikGo
  • Współpraca reklamowa(barterowa)
  • Literatura dziecięca
  • Samodzielne
  • Pojedyncze 7.1 i więcej

Dodaj cytat z książki Uczeń tygrysa