Blackwell Underground Clinical Vignettes Internal MedicineII

Wydawnictwo: Blackwell
140510421X
zdrowie, medycyna

Blackwell s US medical student books have moved to Lippincott Williams &&& Wilkins. Please visit LWW for more product and purchasing information. **************************************************** USMLE Step 2 ReviewBlackwell s Underground Clinical Vignettes (subject, ed.) is your primary source for clinically relevant, case-based material essential for Step 2 review. Each Clinical Vignette simulates USMLE format, and includes classic buzzwords in Hx, PE, lab, imaging and pathology. Study wi