Zielone koktajle. 365 przepisów

Okładka książki Zielone koktajle. 365 przepisów praca zbiorowa
Okładka książki Zielone koktajle. 365 przepisów
praca zbiorowa Wydawnictwo: Publicat kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Publicat
2016-03-16
2016-03-16
koktajle

Znajdziecie tu wiele istotnych informacji, są też ilustracje, które przykuwają wzrok i sprawiają, że człowiek robi się głodny, bo to wszystko pięknie wygląda, a smakuje jeszcze lepiej - próbowałam.

Ja jestem tą pozycją zachwycona, ten poradnik jest po prostu idealny.

Polecam!!!

Ja jestem tą pozycją zachwycona, ten poradnik jest po prostu idealny.

Polecam!!!

Długo przymierzałam się do robienia koktajli, dlatego z początkiem roku zaopatrzyłam się w blender kielichowy i stwierdziłam, że teraz jest ten czas!
Książka jest wspaniała dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z koktajlami i tak naprawdę nie wiedzą od czego zacząć. Tak było w moim przypadku. Wiem, że w Internecie można znaleźć miliony przepisów, ale byłam tak zdezorientowana, że nie wiedziałam, które są dla mnie, które nie. Tutaj mamy wszystko pięknie posegregowane, podzielone na kategorie, a zdjęcia są fenomenalne, nie sposób przeglądać strony tej książki i nie nabrać ochoty na któryś z tych kolorowych cudów. Dodatkowym plusem jest ilość przepisów - myślę, że żeby ich wszystkich spróbować potrzebowalibyśmy kilku dobrych lat. Każdy powinien odszukać w tej książce czegoś dla siebie, ponieważ przepisy nie zawierają składników nie z tej Ziemi, oczywiście jest parę takich, do których zrobienia potrzebujemy nieco innych specyfików, ale jest to wyraźnie zaznaczone. Dodatowo autorzy uwzględniają różne modyfikacje, np. zastąpienie wody mlekiem roślinnym.
Ja jestem bardzo poztywynie zaskoczona i dzięki tej książce cały czas bawię się koktajlami i przekonuję się, że może być zarówno pysznie, jak i zdrowo.

"Zielone koktajle" zawsze trzymam pod ręką, bo to niekończące źródło inspiracji. Świetne przepisy, nawet dla wybrednych.

Nie tylko woda to życie, bo o wiele cenniejsze są soki i koktajle owocowe i warzywne. Jednak jak je skomponować, by jeszcze do tego smakowały? I czymże jest superfoods? Dzięki tej książce nie tylko dowiedziałam się o najzdrowszych dodatkach, jakie mogę wykorzystać do komponowania kolorowych, nie zawsze zielonych koktajli, ale także, że wcale nie trzeba wielu składników, by przygotować pożywny napój, który zasmakuje każdemu. Łatwy podział tematyczny książki sprzyja dopasowaniu rodzajów koktajli do stosowanej diety czy potrzeb organizmu. Na zdrowie!
Więcej na: https://konfabula.pl/ziolowy-ogrodek/

Jednym zdaniem :smacznie, zdrowo kolorowo!
Na cały rok przepisy na nie tylko smaczne ale i bardzo zdrowe koktajle z warzyw i owoców ,a ksiązka ma nas przekonać że warto pić je codziennie , niezależnie od pory roku.Kto raz posmakuje , z pewnością bedzie pił i smakował kolejne koktajle z przepisów zawrtych w tej ksiazce .
Dowie się z niej również o chia, jęczmieniu i spirulinie , prawdy i ciekawostek a całość tej przepięknie wydanej ksiązki na kredowym papierzr uzpełnaiają bogate ilustracje.
Warto być szczęsliwym posiadaczem tej książki aby zdrowo i smacznie się odzywiać.Goraco polecam!

Jednym zdaniem :smacznie, zdrowo kolorowo!
Dowie się z niej również o chia, jęczmieniu i...

Przepięknie wydana książka. Kolorowe zdjęcia tylko zachęcają do zrobienia koktajli. Graficznie bardzo przyjemna- z zaciekawieniem ogląda się strony. I z plusów to będzie koniec.
Koktajle pogrupowane są w działy np.: odchudzające, odmładzające, pobudzające metabolizm, wspomagające wątrobę. Po co?!
W części przepisów przeczytamy komentarze jaką niektóre substancje mają moc: "Pomagają w pozbyciu się złogów" (jakich złogów już autorka nie pisze); są też notki składu produktów "brokuł jest doskonałym źródłem białka"- w koktajlach białkowych dla sportowców! A tymczasem zawiera 1,8% białka.
Na pewno jest blogersko, jest modnie, ale na poziomie poradnika Pani Domu. Merytoryczne DNO! Mnie jako człowieka wykształconego medycznie taka nierzetelność denerwuje.
Co do samych przepisów (nie wnikając co mają nam poprawić wg autora)- są pomysłowe i jest ich dużo, jednak do większości będziemy potrzebować produktów, których na co dzień nie mamy w domu, np. mniszek pospolity, sok z brzozy, tahini, młody jęczmień, o mlekach ryżowych/migdałowych nie wspominając.

Podsumowując: jeżeli komuś intelektualna papka nie przeszkadza lub zwyczajnie wierzy autorce, a szuka przepisów niebanalnych to książka na pewno się spodoba. Dla mnie komentarze z boku są nie do zniesienia.

W części przepisów przeczytamy komentarze jaką niektóre substancje mają moc:...

Dla każdego coś dobrego: niesamowity wybór - koktajle na śniadanie, odchudzające, nie tylko dla sportowców, oczyszczające, pobudzające, sezonowe, odmładzające, z chwastami i kwiatami, zupy-kremy, deserowe, orzeźwiające i lody.

Można też szukać koktajli pod względem użytych produktów: z płatkami, gryczanki, jaglanki, z komosą ryżową, orzechowe, z awokado, z superżywnością, z grejpfrutem, ananasem, białkowe, z herbatą, marchwiowe, burakowe, z zieleniną, owocowe, rabarbarowe, z pigwą, dynią, winogronami, pomidorami, pokrzywą, lawendą, kapustą, karobem...i wiele wiele innych.

Dziś spróbowaliśmy Witaminowego Koktajlu Kwiatowego z nasturcją, pomarańczą, bananem i granatem. Był zadziwiająco dobry!:)

Koktajle to super pomysł dla tych, którzy nie przepadają za zieleniną (np szpinak) - córka ze smakiem wypiła szklaneczkę:)

Bardzo ciekawie i przystępnie wydana książka. Już same fotografie koktajli zachęcają do ich przyrządzenia. Niesamowite nasycenie barw...aż ślinka leci na sam widok. Ze względu na moją restrykcyjną dietę musiałam poszukać różnych zamienników, które będą w dodatku smaczne. Koktajle bardzo urozmaiciły moją dietę a książka ta jest świetną kopalnią inspiracji.
Książka dla każdego, a może szczególnie dla tych którzy nigdy koktajli nie robili (a nawet nie pili ?!),pochłonie was, ostrzegam ;) !

Książka dla...

Cały rok na koktajlach
Jako mistrz jednej potrawy chętnie zaglądam do książek kucharskich w poszukiwani inspiracji. Pozycja ta stała się miłym pomysłem na ciekawą formę posiłku jakim jest koktajl. Przepisów mnóstwo, fajne połączenia smakowe, oraz krótkie porady.

Cały rok na koktajlach

Aż jestem w szoku, że tyle kolorowych i pysznych przepisów może byc na koktaj. Dla każdego cos sie znajdzie.
Super książka!

Super książka!

• Kuchnia
  • Kulinarne
  • Kulinaria
  • Przepisy
  • Poradniki

Dodaj cytat z książki Zielone koktajle. 365 przepisów