Zielone koktajle. 365 przepisów

Wydawnictwo: Publicat
koktajle
jagarkar

Książka napisana przez autorkę bloga Zielone Koktajle. Znajdziesz w niej 365 przepisów na kolorowe, pożywne i smaczne koktajle z owoców oraz warzyw. Przekonasz się, że koktajle warto pić codziennie. Wystarczy kilka minut, by cieszyć się zdrowymi napojami, z których każdy to prawdziwa bomba witaminowa. Inspiruj się przepisami i miksuj na zdrowie. Chia, spirulina i młody jęczmień? A może...

Książka napisana przez autorkę bloga Zielone Koktajle.

Inspiruj się przepisami i miksuj na zdrowie.

Chia, spirulina i młody jęczmień? A może marchew, jabłko i szpinak? Szaleństwo i klasyka. Egzotycznie i lokalnie. Ta książka to coś więcej niż zbiór przepisów. To solidna dawka wiedzy ze sporą szczyptą serca.

Grzegorz Łapanowski

źródło opisu: https://publicat.pl/publicat/oferta/ksiazki-kuchar...(?)

źródło okładki: https://publicat.pl/publicat/oferta/ksiazki-kuchar...»

Saudyjskie-Wielbłądy | 2016-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2016

Eksplozja smaków, feeria barw i moc witamin. To coś, czego brakuje nam najbardziej o tej porze roku. Za oknami niemal codziennie szaro i buro, więc poprawiamy sobie nastrój (a przy okazji i stan zdrowia) delektując się przepysznymi koktajlami.
A skąd czerpać pomysły ?
Gdzie znaleźć informacje, jakie owoce, warzywa i przyprawy łączyć ze sobą, aby było i smacznie i zdrowo ?
Jak uniknąć błędów podczas przygotowywania koktajli ?
Jak pozbyć się pestycydów z owoców i warzyw ?
Czym jest superżywność i jak poszczególne produkty działają na nasz organizm ?
Jak przygotować mleko roślinne ?
I wreszcie, które koktajle będą dla nas odpowiednie ?
W tym przypadku z pomocą przychodzi książka "Zielone koktajle. 365 przepisów", która ukazała się co prawda w marcu tego roku, ale w nasze ręce trafiła całkiem niedawno.
Książka bajecznie kolorowa, pięknie ilustrowana i przede wszystkim zawierająca ogromną ilość przepisów na zdrowe, smakowite koktajle i..... nie tylko 😀
Znajdziemy tu także przepisy na...

itysiek_reads | 2017-02-14

Przechodząc na dietę i zmieniając trochę styl życia zainteresowałam się robieniem koktajli. Nie miałam zbyt wielu pomysłów, a nie mając ich szybko się zniechęcałam. Zaufałam więc opiniom na LC i kupiłam tę książeczkę. Jest po prostu rewelacyjna. Zawiera 365 przepisów na koktajle, lody, desery, napoje kawowe, a nawet zupy! Przepisy są proste i przejrzyste, do każdego z nich mamy zdjęcia, które, swoją drogą, są bardzo apetyczne i kolorowe. Mnie bynajmniej nie przeszkadza, że koktajle są w plastikowych kubeczkach. Ważne, że są kolorowe, a na samą myśl o nich cieknie mi ślinka. Nie mogę się doczekać lata, gdy w ogrodzie będzie mnóstwo owoców, a zimne koktajle i napoje będą wtedy idealne! Naprawdę polecam, znajdziecie tam wiele przepisów, które na pewno spełnią wasze oczekiwania. Dodatkowo są one podzielone na odmładzające, odchudzające, orzeźwiające i inne, dzięki czemu szybko znajdziecie to, na co akurat macie ochotę lub jakie macie składniki pod ręką. Świetna inspiracja i zachęta do...

eduko7 | 2016-08-15
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2016
Przeczytana: 10 sierpnia 2016

Eksplozja smaków na każdą porę roku, z uwzględnieniem potrzeb różnych odbiorców. Znalazłam nowe inspiracje. Kilka pomysłów już wypróbowałam. Inne czekają na swoją kolej.

"Zielone koktajle" zawsze trzymam pod ręką, bo to niekończące źródło inspiracji. Świetne przepisy, nawet dla wybrednych.

Patrycja k | 2016-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2016

Bardzo fajna książka. Dotychczas brakowało mi pomysłów na koktajle. Książka uświadomiła mi że można przemycić w koktajlach dużo produktów tzw. superfoods czyli np. Chia, kasza jaglana, siemię lniane itd. Mnie książka mobilizuje do tego żeby codziennie taki koktajl zrobić. Samo zdrowie. Mnóstwo przepisów, skarbnica pomysłów. Jedną gwiazdkę odjęłam za zdjęcia. Drażni mnie umieszczenie koktajlu w plastikowym kubku (nawet na okładce). No jak tak można bombę witaminową umieścić w plastikowym kubku. Przecież to niezdrowe. Ja polecam ale szukać za cenę promocyjną. W tym tygodniu empik sprzedawał za 19,90. To rozumie.

Marquee | 2017-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2017

Cały rok na koktajlach
Jako mistrz jednej potrawy chętnie zaglądam do książek kucharskich w poszukiwani inspiracji. Pozycja ta stała się miłym pomysłem na ciekawą formę posiłku jakim jest koktajl. Przepisów mnóstwo, fajne połączenia smakowe, oraz krótkie porady.

Puma | 2016-05-11
Przeczytana: maj 2016

Piękne zdjęcia, pyszne przepisy, a do tego ogromna różnorodność :)

Koktajle na śniadanie, odchudzające, nie tylko dla sportowców, oczyszczające, pobudzające, sezonowe, odmładzające, z chwastami i kwiatami, koktajlowe zupy - kremy, deserowe, orzeźwiające i lody

Wyżej wymieniłam rozdziały książki i to chyba powinno przekonać do zakupu książki.

Szczególnie latem gdy upał doskwiera, spada apetyt, a owoców w ogrodzie multum - polecam, smacznego, na zdrowie! :)

Kamila | 2016-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2016

WSPANIAŁA KSIĄŻKA Z PIĘKNYMI ZDJĘCIAMI :)
Brakowało mi książki typowo z mlekiem roślinnym a tutaj wszystko z nim jest :) KSIĄŻKA dla osób które chcą w końcu skomponować swój idealny koktajl. Na początku jest świetny opis jak zrobić część składników i dodatków do koktajli samemu. Polecam jak najbardziej. Pierwszy raz książka z przepisami tak mi się spodobała i wielki wielki plus za mleko roślinne raz jeszcze. DLA WEGAN :>

mystic_dream | 2017-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2017

Dla każdego coś dobrego: niesamowity wybór - koktajle na śniadanie, odchudzające, nie tylko dla sportowców, oczyszczające, pobudzające, sezonowe, odmładzające, z chwastami i kwiatami, zupy-kremy, deserowe, orzeźwiające i lody.

Można też szukać koktajli pod względem użytych produktów: z płatkami, gryczanki, jaglanki, z komosą ryżową, orzechowe, z awokado, z superżywnością, z grejpfrutem, ananasem, białkowe, z herbatą, marchwiowe, burakowe, z zieleniną, owocowe, rabarbarowe, z pigwą, dynią, winogronami, pomidorami, pokrzywą, lawendą, kapustą, karobem...i wiele wiele innych.

Dziś spróbowaliśmy Witaminowego Koktajlu Kwiatowego z nasturcją, pomarańczą, bananem i granatem. Był zadziwiająco dobry!:)

Koktajle to super pomysł dla tych, którzy nie przepadają za zieleniną (np szpinak) - córka ze smakiem wypiła szklaneczkę:)

elle | 2018-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2018

Jednym zdaniem :smacznie, zdrowo kolorowo!
Na cały rok przepisy na nie tylko smaczne ale i bardzo zdrowe koktajle z warzyw i owoców ,a ksiązka ma nas przekonać że warto pić je codziennie , niezależnie od pory roku.Kto raz posmakuje , z pewnością bedzie pił i smakował kolejne koktajle z przepisów zawrtych w tej ksiazce .
Dowie się z niej również o chia, jęczmieniu i spirulinie , prawdy i ciekawostek a całość tej przepięknie wydanej ksiązki na kredowym papierzr uzpełnaiają bogate ilustracje.
Warto być szczęsliwym posiadaczem tej książki aby zdrowo i smacznie się odzywiać.Goraco polecam!