rozwiń zwiń

Pakistańska córka

Okładka książki Pakistańska córka Maria Toorpakai
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2017
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Pakistańska córka
Maria Toorpakai
7,4 / 10
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2017
Wydawnictwo: Sine Qua Non biografia, autobiografia, pamiętnik
352 str. 5 godz. 52 min.
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Tytuł oryginału:
Different Kind of Daughter
Wydawnictwo:
Sine Qua Non
Data wydania:
2017-06-14
Data 1. wyd. pol.:
2017-06-14
Liczba stron:
352
Czas czytania
5 godz. 52 min.
Język:
polski
ISBN:
9788365836076
Tłumacz:
Robert Filipowski
Tagi:
biografia dyskryminacja edukacja emigracja fanatyzm religijny islam kobieta literatura faktu mentalność obyczajowość Pakistan przemoc szantaż terror walka o wolność
Inne
Średnia ocen

                7,4 7,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Dżingis



78 21 46

Oceny

Średnia ocen
7,4 / 10
167 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
777
508

Na półkach: , ,

„Pakistańska córka” to poruszająca biografia Marii Toorpakai – kobiety, która odważyła się zawalczyć o swój los i bycie sobą. W książce przed naszymi oczami rozpościera się odmienna dla nas kultura islamu, pakistańskie krajobrazy i życie zniewolonych kobiet. Czytając książkę stajemy się świadkami okropnych zachowań mężczyzn, którzy uważają, że miejsce kobiet jest w czterech ścianach domu, bez dostępu do edukacji, opieki lekarskiej czy jakiejkolwiek wolności. Poznajemy Marię, która postanawia stawić czoła takiemu stereotypowi i walczyć o swoje marzenia. Już w wieku 4 lat pali swoje suknie, obcina włosy i postanawia zostać chłopcem, od tej pory spełnia się w sporcie – bieganiu, jeździe na rowerze, podnoszeniu ciężarów, a w końcu grze w squasha. Jednak jej życie nie jest usłane różami, na każdym kroku ktoś podcina jej skrzydła, jest szykanowana, molestowana, aż groźbami zmuszana do porzucenia sportu i zamknięcia się w domu. Jej życie to pasmo wzlotów i upadków, ciągła walka z samą sobą, z kulturą, talibami, walka o wolność i życie. Czytelnika porusza niesamowita zawziętość Marii w dążeniu do celu, zaciekłość jej walki, treningów i działań, determinacja we wszystkim, co robi i wielka odwaga. Mimo przeciwności losu nigdy się nie poddała i ciągle walczyła o lepsze jutro dla siebie i swojej rodziny. Maria może być przykładem dla wielu kobiet – „za tobą w mroku czeka tysiąc Marii”, jak powiedział jej ojciec. Jej postawa jest godna pozazdroszczenia, a zachowanie godne naśladowania. Oprócz silnej osobowości, jaką jest Maria, w książce porusza też obraz wojny w Pakistanie, islamskich fanatyków, którzy zabijają niewinnych ludzi w imię świętej wojny, a także wielość egzekucji. Oburzają obrazy kamienowania kobiet, zmuszania do zamążpójścia, ograniczania wolności i bezsensownej przemocy. Maria już jako dziecko musiała walczyć z tyloma przeciwnościami losu, więc jej odwaga, aby się temu sprzeciwić jest godna podziwu. Ile jednak kobiet nie może sobie na to pozwolić i musi żyć w poniżeniu, bez jakichkolwiek praw, będąc zależną od mężczyzny? Ta książka otwiera oczy i jest świadectwem tego, co dzieje się za granicami naszego kraju. Tematy poruszane w książce są wyjątkowo aktualne i pokazują położenie kobiet, które wydaje się nieludzkie w tych czasach… Promykiem nadziei w tej historii jest rodzina Marii – jej niesamowity ojciec, odważna matka i kochające rodzeństwo. Maria ma ogromne szczęście, że urodziła się w tolerancyjnej, wykształconej i wspierającej rodzinie, w której mogła być sobą, nie będąc za to potępianą, a wręcz popychaną do przejawiania swojej niezależności. Ojciec Marii to bardzo ciepła i mądra osoba, która nie dała się naciskom, groźbom i wpływom fanatycznej religii. Zdecydowanie polecam tę książkę i świadectwo życia bardzo odważnej kobiety, która obecnie jest najlepszą pakistańską zawodniczką – pierwszą w historii Pakistanu kobietą, grającą w squasha. Olbrzymie brawa i szacunek. Zdecydowanie polecam!

„Pakistańska córka” to poruszająca biografia Marii Toorpakai – kobiety, która odważyła się zawalczyć o swój los i bycie sobą. W książce przed naszymi oczami rozpościera się odmienna dla nas kultura islamu, pakistańskie krajobrazy i życie zniewolonych kobiet. Czytając książkę stajemy się świadkami okropnych zachowań mężczyzn, którzy uważają, że miejsce kobiet jest w czterech...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    548
  • Przeczytane
    207
  • Posiadam
    47
  • 2018
    12
  • Legimi
    6
  • Ulubione
    6
  • 2019
    4
  • Chcę w prezencie
    4
  • 2017
    4
  • Pakistan
    4

Cytaty

Więcej
Maria Toorpakai Pakistańska córka Zobacz więcej
Maria Toorpakai Pakistańska córka Zobacz więcej
Maria Toorpakai Pakistańska córka Zobacz więcej
Więcej

Video

Video

Podobne książki

Przeczytaj także