Pakistańska córka

Maria Toorpakai Wydawnictwo: Sine Qua Non biografia, autobiografia, pamiętnik
Different Kind of Daughter
Robert Filipowski
Sine Qua Non
biografia dyskryminacja edukacja emigracja fanatyzm religijny islam kobieta literatura faktu mentalność obyczajowość Pakistan przemoc szantaż terror walka o wolność
Different Kind of Daughter
biografia, autobiografia, pamiętnik
Robert Filipowski
Inne

Oficjalne recenzje i

Dżingis

[ 0 ] Link do recenzji

Piekna, wzruszająca historia, tym bardziej warta uwagi, ze prawdziwa. Dla mnie ta historia ma dwóch bohaterów. Maria - dzielna, odważna, uparta, zdeterminowana, pragnaca zrealizować swoje marzenia w jakże trudnych warunkach i czasach. Ojciec - kochajacy mądry, świadomy zagrożenia opiekun, potrafiacy w prosty sposób przekazać życiowe mądrości i rady, wyczulić na czychające...

Niezwykle inspirująca historia ciekawie napisana bez zbędnych opisów których nie znoszę.bardzo kibicowalam głównej bohaterce,wręcz przeżywałam z nią to co działo się w jej życiu.dla mnie świetna książka

Na półkach: , , , ,

Książka przepiękna,smutna i wzruszająca.
Poruszyła mnie za serce.

"Pakistańska córka" to opowieść o sytuacji kobiet w tych społecznościach muzułmańskich, które wyznają najbardziej radykalną wersję islamu. Odłożyłam bo mnie zmęczyła

Ojeny kocham takie książki. O dziwo zapragnęłam jechać do Pakistanu po jej przeczytaniu.

Wow. Ta książka naprawdę robi wrażenie, podczas czytania, z każdym kolejnym zdaniem czułam rosnące napięcie tak jak bohaterka. Naprawdę wiele można wyciągnąć z tej lektury, myślę że dostałam więcej niż oczekiwałam i jestem pozytywnie zaskoczona. Nawet nie wiem jak to sensownie skomentować, ale podziwiam Marię.

" - Zacznij rozglądać się jutro. Może znajdziesz się na rozstaju dróg. Ja znajduję je ciagle.
- Rozstaje dróg?
- Tak, Otwórz oczy. Czasami musisz pójść w złym kierunku, żeby odnaleźć ten dobry."

Cudowna książka o sile w walce o marzenia.

To bardzo osobista książka, wzruszająca i ciekawie napisana. Jest także pięknie przetłumaczona, co nie jest oczywistością. Wspomnienia kobiety, sportsmenki, Pakistanki, córki, siostry, emigrantki. Bardzo szczegółowo opisująca jej życie prywatne, zmagania z niezgodą na płeć i jej odbiór przez społeczeństwo. Autorka opisuje swoje dzieciństwo, dorastanie, trudności z...

Dyskusje

• 2018