Zgłosuj na książki roku 2017

Reconquetes: La horde des Vivants
9788328119741
komiksy
arthurwinter

Pierwszy tom krwawego cyklu przygodowego z elementami fantasy, rozgrywającego się w starożytności na Bliskim Wschodzie. Armia imperium Hetytów niszczy państwo Urartu. W tej sytuacji koczownicze plemiona scytyjskie postanawiają odnowić stare przymierze zwane Hordą Żywych, by wspólnie przeciwstawić się ekspansji hetyckiej. Do obozu połączonych ludów Scytów przybywa wysłanniczka królestwa...

Armia imperium Hetytów niszczy państwo Urartu. W tej sytuacji koczownicze plemiona scytyjskie postanawiają odnowić stare przymierze zwane Hordą Żywych, by wspólnie przeciwstawić się ekspansji hetyckiej. Do obozu połączonych ludów Scytów przybywa wysłanniczka królestwa Babilonii, które także jest zainteresowane sojuszem. Kobieta będzie świadkiem ponurych rytuałów magicznych oraz krwawych rozgrywek między plemionami koczowników przygotowujących się do wielkiej wojny. Jaką rolę naprawdę odegra babilońska emisariuszka? Co w tej sytuacji politycznej zrobią tajemniczy kapłani, podający się za ostatnich ocalałych z zatopionej Atlantydy? Czy wszystkim władcom ludów tworzących Hordę Żywych rzeczywiście zależy na pokonaniu Hetytów?

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/podboje/1

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/podboje/1

giera | 2017-06-11

Bardzo lubię komiksy, których akcja osadzona jest w mitologii czy też w ważnych wydarzeniach historycznych. Nierzadko alternatywna historia potrafi wciągnąć bardziej niż ta prawdziwa, przy czym laik często ma problem z odkryciem, co wydarzyło się naprawdę, a co jest dziełem wyobraźni pisarza. Tego wrażenia nie miałem jednak przy kolejnym dziele belgijskiego scenarzysty Sylvain Runberga.(...)

Komiks opisuje historię wojny pomiędzy Hetytami a Scytami, przy czym nie podano tutaj konkretnych ram czasowych. Jeśli ktoś interesuje się historią Starożytną tamtych rejonów zapewne wie, że Imperium Hetytów upadło przed powstaniem militarnej siły Scytów, którzy dominowali na polach bitew jako wspaniali łucznicy. (...) Sama fabuła zaś jest bardzo prosta. Oto Imperium Hetytów chwieje się w posadach, po tym jak doznało licznych ataków ze strony Ludów Morza. Młody król, Hattusilis, postanawia odbudować potęgę swego państwa i zaczyna najeżdżać okoliczne ziemie. W końcu trafia na tereny Scytów,...

Hari_Seldon | 2017-09-19
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 27 sierpnia 2017

Fantasy historyczne. Bliżej niesprecyzowana starożytność na Bliskim Wschodzie. Imperium Hetytów atakuje ziemię Scytów. Przybyła z Babilonii kapłanka oferuje Scytom sojusz przeciwko najeźdźcom.

Opowieść jest bardzo brutalna i nie ma tu miejsca na cenzurę. Jest tu dużo seksu i przemocy. Na szczęście nie zapomina się przy tym o dobrej fabule. Mamy tu zasugerowaną obecność sił nadprzyrodzonych ingerujących w ten konflikt. Na dodatek pod koniec pojawia się pewna zagadka. Nie znam tego okresu historycznego, żeby w pełni ocenić, gdzie autor zmienił historię i czy dobrze oddał tamte czasy, ale wszystkie kostiumy czy scenografia wyglądają naprawdę przekonująco. Także krwawe rytuały są odpowiednio niesmaczne tam gdzie potrzeba.

Podsumowując, na razie zapowiada się dobrze, zobaczymy jak rozwinie się ten cykl.

Endriux | 2017-06-03

Ciekawa i odświeżająca pozycja na rynku komiksów frankońskich. Niebanalna fabuła bardzo dobra kreska i kategoria R z sensownego powodu. Polecam

Zajcew | 2017-07-03

Pełna recenzja do obejrzenia na YT: https://youtu.be/35G1LRHiCuA