Monika #1 - Bale maskowe

Les Bals Masqués
thriller, sci-fi, erotyka, krymnał
komiksy
matrixmatrix

„Monika” to pełen erotyki techno-thriller sci-fi autorstwa Francuza Guillema March’a, autora, który w przeszłości rysował m.in Batmana i Catwoman. Komiks, który podbił już rynek francuski i niemiecki i hiszpański. Piękna i tajemnicza Monika, wrażliwa artystka, która w sztuce szuka ucieczki od traumy z dzieciństwa, jest bohaterką thrillera erotycznego „Monika”. Bohaterka wchodzi...

„Monika” to pełen erotyki techno-thriller sci-fi autorstwa Francuza

Piękna i tajemnicza Monika, wrażliwa artystka, która w sztuce szuka
Bohaterka wchodzi niespodziewanie w świat polityki, tajnych
stowarzyszeń i seksu, gdzie napotka więcej pytań niż odpowiedzi na
temat swojej przeszłości i zaginionej siostry.
Trzymająca w napięciu historia Thilde Barboni oraz zmysłowe rysunki Guillema Marcha zaprowadzą czytelnika do świata rozkoszy i tajemnic!

źródło opisu: Scream Comics, 2016

źródło okładki: http://scream.com.pl/

giera | 2017-08-02
Na półkach: Wydane w 2016

(...) W ubiegłym roku portfolio edytora poszerzone zostało o pozycję zdecydowanie dla dorosłych. Seria Monika, za którą odpowiadają Thilde Barboni (scenariusz) i Guillem March (rysunki), to thriller erotyczny z elementami fantastyki naukowej.

W pierwszym tomie poznajemy piękną Monikę. Główna bohaterka jest multimedialną artystką, która przy pomocy najbliższego przyjaciela próbuje odnaleźć zaginioną dwa lata temu siostrę. Trop prowadzi do przystojnego i popularnego polityka Christiana Epsona, który najprawdopodobniej dobrze znał Erikę. Protagonistka postanawia jakoś zbliżyć się do mężczyzny, uwieść, rozkochać w sobie i, ostatecznie, wydobyć informacje. Coś, co początkowo jest jedynie grą czy też zabawą z biegiem akcji zmienia swój charakter. Kobieta, niejako mimowolnie, poważnie angażuje się w związek, który – nie ukrywajmy – ma charakter głównie seksualny.

Fabuła albumu Bale maskowe jest wielowątkowa. Niektóre tematy zostały jedynie delikatnie zasygnalizowane i pewnie będą...

Gitarą Rysowane | 2017-02-10
Na półkach: Erotyka

Któż z nas nie zakłada masek? Życie w społeczeństwie opiera się przecież na graniu tego, co w mniemaniu jednostek zaspokaja społeczne oczekiwania. Żyjąc w jednym wielkim teatrze codzienności, zazwyczaj nie zastanawiamy się nad znaczeniem ani konsekwencjami ciągłego udawania. Jaki wpływ gry z tożsamością mają na jednostkę, pokazuje komiksowa seria „Monika”.

Monika, piękna artystka próbuje odnaleźć zaginioną siostrę Erikę. W tych wysiłkach wspiera ją przyjaciel Theo, który sam musi ukrywać się po przywłaszczeniu sobie własności pewnego japońskiego laboratorium. Okazuje się, że siostra Moniki zadawała się popularnym politykiem Christianem Epsonem. Skrywając się pod inną tożsamością (Kate) główna bohaterka nawiązuje romans z politykiem, starając się odkryć związek między nim a zniknięciem Eriki. Sytuacja zaczyna się powoli wymykać z rąk Moniki, kiedy jej śledztwo przynosi zaskakujące rezultaty. Ponadto przywdziana maska zaczyna ją coraz bardziej uwierać…

„Bale maskowe” to wciągająca...

matrixmatrix | 2017-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2017

Monika, ach Monika. Komiks przykuł moją uwagę ze względu na okładkę. Nie powiem, wygląda zachęcająco i intrygująco. Pozostałe plansze to prawdziwy majstersztyk. Może nie jest to konkurencja dla Manary, ale i tak warto. Nie będę pisał o technice, niech zostanie to niespodzianką, tak jak dla mnie. Spodziewałem się poprawnie narysowanych plansz a dostałem zdecydowanie więcej.
O fabule nie ma się co rozpisywać, jest wystarczająco ciekawie, żebym sięgnął po następny tom.
Komiks bardziej dla oka niż dla ducha :)

ablam | 2017-07-04
ReNton | 2017-06-18