Wielcy Odkrywcy

Wydawnictwo: Dwukropek
popularnonaukowe
annodomini

Seria Wielcy ludzie to cykl książek dedykowany wybitnym postaciom, których nazwiska zapisały się w dziejach świata. Pierwszy tom Wielcy odkrywcy przedstawia sylwetki dwudziestu sześciu eksploratorów oraz historie ich niezwykłych odkryć. Były redaktor naczelny National Geographic, dziennikarz i podróżnik, Marcin Jamkowski, wprowadzi nas w świat wspaniałych dokonań Krzysztofa Kolumba, Marco...

Pierwszy tom Wielcy odkrywcy przedstawia sylwetki dwudziestu sześciu eksploratorów oraz historie ich niezwykłych odkryć. Były redaktor naczelny National Geographic, dziennikarz i podróżnik, Marcin Jamkowski, wprowadzi nas w świat wspaniałych dokonań Krzysztofa Kolumba, Marco Polo czy Vasco da Gamy. Popłyniemy tratwą wraz z Thorem Heyerdahlem, odkryjemy źródła Amazonki razem z Piotrem Chmielińskim i polecimy w kosmos z Jurijem Gagarinem. Wielcy odkrywcy, dowcipnie i pięknie sportretowani przez znakomitego ilustratora Karola Banacha, stanowią początek niezwykłej kolekcji.

Ciekawość świata, odwaga i determinacja – te cechy musi posiadać każdy z odkrywców i eksploratorów. W tej książce Autor barwnie opisuje ich losy, prowadząc jednocześnie fascynującą lekcję historii i geografii. Gdyby tylko wykłady w mojej szkole były tak ciekawe… Pomiędzy światowej sławy odkrywcami są też polskie nazwiska – Benedykt Polak, Kazimierz Nowak czy mój przyjaciel Piotr Chmieliński, dzięki któremu lepiej znamy najpotężniejszą z rzek, czyli Amazonkę. I pamiętajcie, że jeśli ktoś Wam mówi, że wszystko już zostało zbadane, to nie jest prawda. Świat jest fascynujący i wciąż pozostawia tak wiele do odkrycia! Odwagi! Ta książka działa jak solidna dawka inspiracji;-)

-Martyna Wojciechowska-

źródło opisu: https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/product-pol-7687-Wielcy-odkrywcy.html

źródło okładki: https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/product-pol-7687-Wielcy-odkrywcy.html

annodomini | 2017-06-28
Azizam | 2017-08-08