Wielcy Odkrywcy

Wydawnictwo: Dwukropek
9 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
popularnonaukowe
annodomini

Seria Wielcy ludzie to cykl książek dedykowany wybitnym postaciom, których nazwiska zapisały się w dziejach świata. Pierwszy tom Wielcy odkrywcy przedstawia sylwetki dwudziestu sześciu eksploratorów oraz historie ich niezwykłych odkryć. Były redaktor naczelny National Geographic, dziennikarz i podróżnik, Marcin Jamkowski, wprowadzi nas w świat wspaniałych dokonań Krzysztofa Kolumba, Marco...

Pierwszy tom Wielcy odkrywcy przedstawia sylwetki dwudziestu sześciu eksploratorów oraz historie ich niezwykłych odkryć. Były redaktor naczelny National Geographic, dziennikarz i podróżnik, Marcin Jamkowski, wprowadzi nas w świat wspaniałych dokonań Krzysztofa Kolumba, Marco Polo czy Vasco da Gamy. Popłyniemy tratwą wraz z Thorem Heyerdahlem, odkryjemy źródła Amazonki razem z Piotrem Chmielińskim i polecimy w kosmos z Jurijem Gagarinem. Wielcy odkrywcy, dowcipnie i pięknie sportretowani przez znakomitego ilustratora Karola Banacha, stanowią początek niezwykłej kolekcji.

Ciekawość świata, odwaga i determinacja – te cechy musi posiadać każdy z odkrywców i eksploratorów. W tej książce Autor barwnie opisuje ich losy, prowadząc jednocześnie fascynującą lekcję historii i geografii. Gdyby tylko wykłady w mojej szkole były tak ciekawe… Pomiędzy światowej sławy odkrywcami są też polskie nazwiska – Benedykt Polak, Kazimierz Nowak czy mój przyjaciel Piotr Chmieliński, dzięki któremu lepiej znamy najpotężniejszą z rzek, czyli Amazonkę. I pamiętajcie, że jeśli ktoś Wam mówi, że wszystko już zostało zbadane, to nie jest prawda. Świat jest fascynujący i wciąż pozostawia tak wiele do odkrycia! Odwagi! Ta książka działa jak solidna dawka inspiracji;-)

-Martyna Wojciechowska-

źródło opisu: https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/product-pol-7687-Wielcy-odkrywcy.html

źródło okładki: https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/product-pol-7687-Wielcy-odkrywcy.html

Buba | 2018-06-09
Przeczytana: sierpień 2017

Lekturę książki "Wielcy odkrywcy" Marcina Jamkowskiego
zaczęłyśmy z córką od uważnego przestudiowania ilustracji autorstwa Karola Banacha,
bo te bardzo przyciągają wzrok. Są wielkie i kolorowe; trudno je przeoczyć ;-)
Cała książka jest niemała, ma format większy niż A4. Po rozłożeniu zajmuje sporo miejsca.
Prawie każdy obraz zajmuje cały rozkład.
Zastanawiałyśmy się, które ilustracje nam się podobają, a które nie.
Liczyłyśmy ludzi, zwierzęta, palce. Szukałyśmy powtarzających się detali.
Porównywałyśmy dobór kolorów do tytułów rozdziałów.

Kilka ilustracji możecie obejrzeć na stronie: polskailustracjadladzieci.

Książka "Wielcy odkrywcy" to pierwszy tom serii "Wielcy ludzie" wydawnictwa Dwukropek
i - zgodnie z tytułem - opowiada o wielkich podróżnikach, eksplorujących nieznane przestrzenie.
To książka o ludziach, którzy mieli odwagę, wizję, pomysł i determinację*, by spełnić swoje marzenia.
Efektem było m.in. odkrycie Ameryki, odkrycie drogi na biegun północny, czy odkrycie...

annodomini | 2017-06-28
Januszj | 2018-11-13