Moja Polska
Polska, ojczyzna, zabytki,
pozostałe
ciociaebi

To nie jest zwykły album ani też encyklopedia. To jest wielka, przepiękna wizytówka naszego kraju. W tej wspaniale zilustrowanej książce dzieci znajdą najważniejsze fakty z polskiej historii, kultury, tradycji i nauki. Poznają ponad 60 wydarzeń i postaci, które na zawsze wpisały się w dzieje naszej ojczyzny i zmieniły nie tylko ją, ale także Europę i świat. W tej książce młodzi czytelnicy znajdą to, co bez dwóch zdać możemy nazwać symbolami Polski i przekonają się, z jak wielu powodów my, Polacy, możemy być dumni.

źródło opisu: https://www.gwfoksal.pl

źródło okładki: https://www.gwfoksal.pl

AnnaSikorska | 2018-03-31

Znajomość historii i kultury swojego kraju jest ważnym elementem świadomości narodowej, którą można kształtować od najwcześniejszych lat. Istnieje wiele utworów stworzonych do przedszkolaków oraz uczniów. “Moja Polska” Katarzyny Sołtyk to lektura, po którą można sięgnąć zarówno z młodszymi dziećmi, jak i starszymi. Doskonale sprawdzi się w pracy z przedszkolakami i uczniami. Każdy znajdzie tu wiele interesujących ciekawostek, a publikacja stanie się ciekawą pomocą dydaktyczną dla nauczycieli. Dzięki przemyślanej organizacji stopniowo wchodzimy w krajobraz naszej ojczyzny. Pierwsze strony to piękna mapa z najważniejszymi zabytkami. Do tego możemy dzieciom pokazać, z jakimi krajami sąsiadujemy. Następnie znajdziemy informacje na temat symboli narodowych i ważnego święta. Orzeł z godła stanie się pretekstem do porozmawiania o przyrodzie. Poza bielikiem poznamy również bociany białe.
Odskocznią od przyrody będą informacje o języku i najstarszych zabytkach, a następnie stolicy. Dzieci...

zaczytanasowka | 2018-03-20
Przeczytana: 20 marca 2018

Kochani ta książka, powinna znajdować się w zasięgu ręki naszego malucha.
Ta książka to swoiste kompendium wiedzy, na temat naszego kraju.
Znajdziemy tu symbole narodowe, krajobraz, architekturę oraz wybitnych Polaków.
Zaskoczył mnie fakt umieszczenia stadniny w Janowie. Z jednej strony jest to oczywiste, a z drugiej takie zaskakujące :)
Znajdziesz tu krótkie wzmianki o Mickiewiczu, Skłodowskiej, Chopinie czy Papieżu Janie Pawle II.
Książka jest pięknie ilustrowana.
Idealna na prezent.
www.zaczytanasowka.pl

Magda | 2018-05-09
Przeczytana: 06 kwietnia 2018

Książka, która może okazać się przepięknym narzędziem w ręku każdego rodzica, który pragnie ukazać potomstwu polskie bogactwo narodowe. Z pewnością nawet kilkulatki zainteresują się przedstawianymi w książce informacjami. Cudowne ilustracje bardzo szybko zapadają w pamięć a zamieszczony obok tekst, w mig udziela odpowiedzi na rodzące się pytania.

Recenzja w całości: http://mamao.pl/moja-polska-katarzyna-soltyk/

aga7-77 | 2018-06-13