Wyzwanie czytelnicze LC

Moja Polska
Polska, ojczyzna, zabytki,
pozostałe
ciociaebi

To nie jest zwykły album ani też encyklopedia. To jest wielka, przepiękna wizytówka naszego kraju. W tej wspaniale zilustrowanej książce dzieci znajdą najważniejsze fakty z polskiej historii, kultury, tradycji i nauki. Poznają ponad 60 wydarzeń i postaci, które na zawsze wpisały się w dzieje naszej ojczyzny i zmieniły nie tylko ją, ale także Europę i świat. W tej książce młodzi czytelnicy znajdą to, co bez dwóch zdać możemy nazwać symbolami Polski i przekonają się, z jak wielu powodów my, Polacy, możemy być dumni.

źródło opisu: https://www.gwfoksal.pl

źródło okładki: https://www.gwfoksal.pl

książek: 1981
AnnaSikorska | 2018-03-31

Znajomość historii i kultury swojego kraju jest ważnym elementem świadomości narodowej, którą można kształtować od najwcześniejszych lat. Istnieje wiele utworów stworzonych do przedszkolaków oraz uczniów. “Moja Polska” Katarzyny Sołtyk to lektura, po którą można sięgnąć zarówno z młodszymi dziećmi, jak i starszymi. Doskonale sprawdzi się w pracy z przedszkolakami i uczniami. Każdy znajdzie tu wiele interesujących ciekawostek, a publikacja stanie się ciekawą pomocą dydaktyczną dla nauczycieli. Dzięki przemyślanej organizacji stopniowo wchodzimy w krajobraz naszej ojczyzny. Pierwsze strony to piękna mapa z najważniejszymi zabytkami. Do tego możemy dzieciom pokazać, z jakimi krajami sąsiadujemy. Następnie znajdziemy informacje na temat symboli narodowych i ważnego święta. Orzeł z godła stanie się pretekstem do porozmawiania o przyrodzie. Poza bielikiem poznamy również bociany białe.
Odskocznią od przyrody będą informacje o języku i najstarszych zabytkach, a następnie stolicy. Dzieci...

bibi | 2018-10-19
Przeczytana: 05 kwietnia 2018

Autorka prezentuje to, co najlepsze w Polsce, najbardziej udane, zasłużone, wyjątkowe. Z czego możemy być dumni i rozpoznawalni w świecie. Na ponad 140 stronach opisuje polskie symbole w różnych kategoriach.
więcej na: https://madebybibi.blogspot.com/2018/04/moja-polska.html#more

zaczytanasowka | 2018-03-20
Przeczytana: 20 marca 2018

Kochani ta książka, powinna znajdować się w zasięgu ręki naszego malucha.
Ta książka to swoiste kompendium wiedzy, na temat naszego kraju.
Znajdziemy tu symbole narodowe, krajobraz, architekturę oraz wybitnych Polaków.
Zaskoczył mnie fakt umieszczenia stadniny w Janowie. Z jednej strony jest to oczywiste, a z drugiej takie zaskakujące :)
Znajdziesz tu krótkie wzmianki o Mickiewiczu, Skłodowskiej, Chopinie czy Papieżu Janie Pawle II.
Książka jest pięknie ilustrowana.
Idealna na prezent.
www.zaczytanasowka.pl

magdalenardo | 2018-12-02
Na półkach: +2018, Przeczytane, Recenzyjne
Przeczytana: 11 listopada 2018

Dziś rocznica 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W wielu miejscowościach Polski (i nie tylko) odbywały się liczne uroczystości, pochody, pikniki, koncerty i inne przedsięwzięcia związane z rocznicą. To radosne święto, bo dzięki bohaterstwu naszych przodków możemy żyć w wolnym kraju, pielęgnować narodowe tradycje, kulturę, mówić w ojczystym języku. Jestem dumna z tego, że jestem Polką i mieszkam w Polsce.

W tym szczególnym dniu, chciałabym się z Wami podzielić refleksjami na temat niezwykłej pozycji dla dzieci, która w jasny, zrozumiały sposób prezentuje nasze dobra narodowe - postacie, osiągnięcia, zabytki i skarby przyrody, nasze piękno, historię i tradycje. Wybrane zagadnienia omówione są w zwięzły, konkretny sposób. Treść ciekawie ujęto, autorka nie przynudza - wręcz przeciwnie, wzbudza zainteresowanie dalszymi rozdziałami. Książkę można czytać ciągiem, lub wybierać poszczególne rozdziały.

Pozycja skierowana jest do dzieci, ale świetnie nadaje się do...

Magda | 2018-05-09
Przeczytana: 06 kwietnia 2018

Książka, która może okazać się przepięknym narzędziem w ręku każdego rodzica, który pragnie ukazać potomstwu polskie bogactwo narodowe. Z pewnością nawet kilkulatki zainteresują się przedstawianymi w książce informacjami. Cudowne ilustracje bardzo szybko zapadają w pamięć a zamieszczony obok tekst, w mig udziela odpowiedzi na rodzące się pytania.

Recenzja w całości: http://mamao.pl/moja-polska-katarzyna-soltyk/

aga7-77 | 2018-06-13