Wielcy wynalazcy

Wydawnictwo: Dwukropek
Villiana

Seria Wielcy ludzie to cykl książek dedykowany wybitnym postaciom, których nazwiska zapisały się w dziejach świata. Wielcy wynalazcy" to książka dla dzieci, która w lekki i zabawny sposób przedstawia sylwetki naukowców i wynalazców oraz historie ich największych odkryć. Książka jest drugą częścią z serii Wielcy Ludzie, w ramach której ukazali się już Wielcy odkrywcy, a przed nami jeszcze...

Wielcy wynalazcy" to książka dla dzieci, która w lekki i zabawny sposób przedstawia sylwetki naukowców i wynalazców oraz historie ich największych odkryć. Książka jest drugą częścią z serii Wielcy Ludzie, w ramach której ukazali się już Wielcy odkrywcy, a przed nami jeszcze Wielcy przywódcy i Wielcy artyści. Każdy tytuł prezentuje sylwetki postaci związanych z daną tematyką.
Tekst jest napisany w sposób czytelny i przyjazny dla dziecka, a jednocześnie przekazuje bardzo konkretną wiedzę, która będzie doskonałym przygotowaniem do dalszego poznawania świata. Publikacja jest doskonałym uzupełnieniem wiedzy o fakty i ciekawostki, których nie obejmuje program szkolny.

źródło opisu: https://czytam.pl

źródło okładki: https://czytam.pl

Villiana | 2018-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2018

Bardzo interesująca książka dla młodego czytelnika, ale nie tylko. Mi również bardzo przypadła do gustu. Wiele ciekawych informacji ubarwionych przecudnymi ilustracjami.

Książka jest kompendium wiedzy o największych wynalazcach w dziejach ludzkości (chociaż o to, kto zasługuje na takie wyróżnienie pewnie można by się ostro kłócić). Autor przybliża nam życie owych genialnych ludzi i jak wpadli na pomysły, które uczyniły ich odkrycia ważnymi. Poznajemy wybitne umysły w dziedzinie medycyny, mistrzów podróży, władców światła i elektryczności oraz najwybitniejszych rewolucjonistów. Dowiadujemy się ciekawostek, takich jak dlaczego Fleming podkładał swoim pracownikom cebulę, jak wyglądał pierwszy komputer i jaki udział w jego funkcjonowaniu miały myszy, co skłoniło Morse’a do poszukiwań w zakresie szybszego przekazywania informacji, o co chodziło pomiędzy Teslą a Edisonem i wiele wiele innych pożytecznych informacji.

Zabrakło mi tu kilku wielkich nazwisk, jak Newton czy Einstein, ale...

Monika | 2018-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2018

GDZIE GENIUSZ MA SERCE?

„Wielcy wynalazcy” Marcina Jamkowskiego z zachwycającymi (jak zawsze) ilustracjami Macieja Szymanowicza to drugi tom serii „Wielcy ludzie”, dedykowanej wybitnym postaciom. Sylwetki ponad trzydziestu naukowców przedstawione zostały w czterech rozdziałach: „Rewolucjoniści”, „Władcy światła i elektryczności”, „Mistrzowie podróży”, „Na zdrowie”. Autor przybliża życiorysy wynalazców, nie stroniąc przy tym od anegdot oraz w miarę przystępnie tłumaczy, na czym polegały ich osiągnięcia. W miarę, ponieważ zabrakło mi w książce objaśnień niektórych wyrazów, takich choćby jak mariaż, teledetekcja czy geoinżynieria planetarna. Biorąc pod uwagę, że ta pięknie wydana pozycja adresowana jest do młodszego czytelnika, a temat porusza przecież niełatwy (spróbujcie wytłumaczyć dziecku budowę tranzystora), tekst aż się prosi o przypisy.(...)

Najciekawszą częścią książki okazały się dla mnie informacje dotyczące samych naukowców: jakimi byli ludźmi, w jaki sposób przejawiał...

Buba | 2018-06-08
Przeczytana: grudzień 2017

Kiedy dostałam tę przesyłkę był szaro-ponury, zimno-wietrzny, jesienny dzień.
Spod rozerwanej folii wyłoniła się czekoladowa okładka, tak ciepła, że chciałam ją pogłaskać :-)
Ale - po uważnym przyjrzeniu się jej - zrezygnowałam ;-p
Przednia okładka książki "Wielcy wynalazcy" Marcina Jamkowskiego zawiera bowiem:
błyskawicę, baterię, żarówkę, bombę atomową oraz kilka mniej niebezpiecznych urządzeń.
Na tylnej okładce też jest ciekawie, m.in. leci balon, a rakieta kosmiczna odrzuca kolejne swe człony.
Każdy element okładki znajdziemy wewnątrz książki. My już wiemy, z jakim wynalazkiem ilustrator
skojarzył ten czerwony krótki ołówek z tylnej okładki. Wy sprawdźcie to sami ;-)
Ilustracje Macieja Szymanowicza wspaniale współgrają z treścią książki.
Kilka obrazów możecie obejrzeć tu: behance.

"Jeśli tego chcesz, to po prostu to zrób!"*
Podobno takimi słowami Thomas Edison zmobilizował Henry'ego Forda do działania.
Na pewno kojarzycie te nazwiska!
Na pewno też chcielibyście, by Wasze...

Nikola | 2017-12-27

Ilustracje są pierwszorzędne, jak zresztą zwykle w książkach ilustrowanych przez Szymanowicza. Książka jest za to fatalnie wydana - papier jest strasznej jakości - cienki, błyszczący i mnący się od samego tylko przewracania kartek. Ogromna szkoda, że taka śliczna książka została wydana w tak słaby sposób.

Hankah | 2018-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2018