Serathe

Zbiór opowiadań sekcji literackiej "Logrus" Śląskiego Klubu Fantastyki. Chirurg – Anna Hrycyszyn Kary i żywioły – Jesion Kowal Korona północy – Anna Askaldowicz Kot z pudełka – Łukasz Marek Fiema Lek – Marta Potocka Marzenie Rotha – Małgorzata Binkowska Mrok zabije wieloryba – Olga Niziołek My eter – Alicja Tempłowicz Ordan – Magdalena Czarnecka Serce Vann– Karolina Fedyk Warunek początkowy –...

Zbiór opowiadań sekcji literackiej "Logrus" Śląskiego Klubu Fantastyki.

Chirurg – Anna Hrycyszyn

źródło opisu: http://www.sekcjalogrus.slask.pl/?page_id=1126

źródło okładki: http://www.sekcjalogrus.slask.pl/?page_id=1126

LoboBathory | 2017-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2017

Zasadniczo nie przepadam za antologiami, bo często czuję się, jakbym czytała/kupowała książkę dla 2-3 tekstów, które autentycznie polubię, a resztę po prostu przeczytam. Tutaj miałam farta, bo większość opowiadań jest bardzo fajna i przyjemna, chociaż też czegoś mi zabrakło. Nie ma nic wybitnie złego, ale perełek też brak, żaden z zebranych w antologii tekstów nie skłania go głębszego namysłu nad życiem i rzeczywistością, co jest podstawową cechą, za którą lubię SF. Więc 4.5 za dostarczenie solidnej rozrywki, ale bez rewelacji.

Antologia składa się z dwóch tłumaczeń opowiadań Benjamina Rosenbauma, które otwierają i zamykają zbiór. To porządna amerykańska SF w stylu Dicka, momentami po prostu abstrakcyjna (pomarańcza, która włada światem), najbliższa temu, za co cenię SF. Oprócz tego mamy dwa opowiadania wykorzystujące temat antologii w odniesieniu do medycyny, co było do przewidzenia, jedno ciekawe ("Chirurg"), przetwarzające depresję jako infekcję ciała i jedno, które uznaję za...

Moreni | 2018-05-08
Na półkach: Ebooki, Przeczytane
Przeczytana: lipiec 2017

O antologii wydawanej przez sekcję literacką Śląskiego Klubu Fantastyki dowiedziałam się z jednej z fejsikowych grup. Sama inicjatywa mnie cieszyła, bo uważam, że dobrze dla literatury jest, jeśli młodzi autorzy mają okazję zadebiutować jakimś opowiadaniem, a prasy branżowej, w której mogą to zrobić, nie ma zbyt wiele. Tym samym nie potrafiłam odmówić, kiedy odezwała się do mnie jedna z redaktorek antologii z propozycją zrecenzowania tejże.

W skład antologii wchodzą opowiadania zwycięzców konkursu zorganizowanego przez ŚKF – niektórzy to debiutanci, inni krótką formę już gdzieś kiedyś publikowali, a niektórzy to i powieść mają za sobą. Jest też jedno nazwisko zza granicy, uznanego autora opowiadań (u nas praktycznie nieznanego, niestety). Pozwólcie, że teraz pochylę się nad każdym tekstem z osobna.

całość recenzji tutaj: https://kronikaksiazkoholika.blogspot.com/2017/08/zabawa-w-boga-antologia.html

Karolina Sosnowska | 2017-08-05
Przeczytana: 29 lipca 2017

"6 dobrych lub całkiem niezłych tekstów na antologię to zadowalający wynik. Trafiały się też oczywiście teksty, które odebrałam jako nieciekawe, wtórne, kompletnie nie w mojej estetyce czy też absolutnie przeciętne, o których zapominałam zaraz po przeczytaniu ostatniego zdania. Trzeba jednak przyznać, że antologia „Zabawa w Boga” jest bardzo różnorodna, co daje nadzieję, że każdy fan fantastyki znajdzie w zbiorku coś dla siebie. Dodatkowo w książce znajdują się dwa opowiadania wielokrotnie nagradzanego autora – Benjamina Rosenbauma, żeby czytelnik mógł porównać, jak na ich tle prezentują się pisarze z ŚKF-u. Niektórzy naprawdę nie mają powodów do kompleksów."

Reszta opinii pod adresem: https://tanayahczyta.wordpress.com/2017/08/05/zabawa-w-boga-aut-zbiorowy/ :)

zacofany-w-lekturze | 2017-07-02
Przeczytana: 26 czerwca 2017