Nienasycony II

Wydawnictwo: Phantom Books Horror
6 (9 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
horror
Marczewek

NIENASYCONY POWRACA! Komisarz Mariusz Korecki tropi brutalnego zabójcę nazywanego przez prasę „Młociarzem”. Dręczony koszmarami nie może poradzić sobie ze śledztwem. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia na Starówce w Toruniu, zostają znalezione w kilku miejscach kolejne zwłoki wskazujące na dzieło psychopaty. Jedne z nich należą prawdopodobnie do sprawcy. Czy to oznacza, że koszmar...

NIENASYCONY POWRACA!

Czy to oznacza, że koszmar komisarza się skończył? A może to dopiero początek?

Komisarz badając przeszłość psychopaty odkrywa makabryczną historię związaną ze wsią Bronowielice. Dalszy trop prowadzi do rzeczy niepojętych dla racjonalnego umysłu.

Pradawny demon wciąż grasuje w kraju.
Jest niepowstrzymany i nieokiełznany.

Jest NIENASYCONY!.

A grono jego wyznawców rośnie.

źródło opisu: materiały wydawcy

źródło okładki: materiały wydawcy

Maciek | 2017-11-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 20 listopada 2017

Nie jest to książka która wnosi coś do życia,skłania do refleksji czy zostaje w głowie na dłużej...jest to opowieść ociekająca krwią,niedorzecznością i w zasadzie próbą odgadywania zgadywanki przez ambitnego policjanta.
Wydaje mi się ze Łukasz w swojej kontynuacji bardzo dobrze oddał styl "pulpy" lat 90-także "nienasyconego II" mogę ocenić jako niewymagającą lekturę na wieczór dla takich grafomanów jak ja.

Baylay | 2018-02-15
Przeczytana: 14 lutego 2018

Historia demona kontynuowana oczami komisarza toruńskiej policji. Wielkiej literatury tu nie ma ale nie o to chodzi. Brakowało mi takiej horrorowej pulpy i cieszę się , że Phantom Books wypełnia tę lukę. Mimo kilku potknięć dość sprawnie napisane , czyta się z zainteresowaniem. Powiedziałbym nawet , że druga część jest lepsza od pierwszej. Widać , że Radecki odrobił lekcję. Daję jedną gwiazdkę mniej za korektę. Tak dużej liczby literówek , braków przecinków czy innych tego typu błędów jeszcze w żadnym wydawnictwie Phantom Books nie było. Mam nadzieję , że to jednorazowa wpadka...

Rogi | 2017-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2017

DISCLAIMER: Nie wystawiam oceny, bo moja wiarygodność jest niżej niż niska: autora znam osobiście (i naprawdę nie wiem, co mam o nim myśleć), a dla wydawcy przygotowuję tłumaczenie innej książki. Poniższą opinię czytacie na własną odpowiedzialność.

"Nienasycony II" miał do przeskoczenia niewysoką poprzeczkę, ale żeby ją pokonać, musiałby najpierw w ogóle oderwać się od ziemi. Radecki wziął raczej anemiczny rozbieg, a sprawę pogorszyli tylko rzeźnicy z korekty/redakcji, którzy cały czas uparcie trzymali go za nogi. W perspektywie serii jest to jednak logiczny krok (skok?) naprzód po "Pełzającej śmierci" - w której istnienie wciąż nie mogę uwierzyć, choć sam w przypływie histerycznego entuzjazmu przyrównałem ją do "Ślimaków". A "Nienasycony II"? Suspensu - zero, styl prosi się o wizytę na intensywnej terapii, a fabuła nie trzyma się kupy, o czym autor najwyraźniej wie, bo sam pisze: "To jest jakaś kpina. To nawet jak na tandetny horror jest zbyt naciągane." (s.147) Doceniam, bo...

j_us_tyna | 2018-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2018

Naprawdę zaskakująco przyzwoicie przedstawiona historia. Z założenia obecny Phantom Books Horror miał przypominać kiedyśniejszą serię Phantom Press... czyli głównie krew i flaki z minimalnie skreśloną fabułą... a tu muszę przyznać, że Łukasz Radecki odwalił kawał dobrej roboty jeśli chodzi o reaserch :-) motyw historyczny - bardzi zajmujący, opis pracy policyjnej- dość uczciwie pokazany, główny bokater nie jest papierowy, ma jakieś przemyślenia i uczucia. W książce mamy nawet dość obszerną scenę łóżkową :-P ogólnie wrażenia jak najbardziej pozytywne, książkę czyta się zaskakująco przyjemnie. Muszę przyznać, że druga część wydaje mi się lepsza niż pierwsza.

xCabalx | 2017-12-29
Na półkach: Przeczytane, Horrory, Posiadane