"Dzielnice zagłady"

Wydawnictwo: Państwowe Muzeum na Majdanku
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
"Dzielnice zagłady"
historyczna

„Dzielnice zagłady” to album towarzyszący wystawie historycznej Państwowego Muzeum na Majdanku dokumentującej dzieje dwóch niemieckich gett żydowskich istniejących w Lublinie w latach 1941–1942. Publikacja zawiera ponad 150 unikalnych, często niepublikowanych dotąd fotografii i dokumentów oraz prawie 70 fragmentów relacji świadków historii. Opatrzone komentarzem historycznym w skondensowany i przystępny sposób przedstawiają jeden z najtragiczniejszych rozdziałów w historii Lublina.

źródło opisu: http://ksiegarnia.majdanek.eu/pl/

źródło okładki: http://ksiegarnia.majdanek.eu/pl/albumy/179-dzielnice-zaglady.html

Muzeum_Majdanek | 2017-05-04

Album zawiera piękne, unikatowe fotografie

Na półkach