Hiroshima Joe

Hiroshima Joe
8370019250
wojna, samotność, niewola, mafia
Sharra

Boże Narodzenie 1941. Kapitan Joseph Sandingham z Królewskiej Służby Łączności, stacjonujący wraz ze swoim plutonem w Hongkongu, wpada w zasadzkę Japończyków i dostaje się do niewoli. W obozie w Koulun jeńcy, katowani, mrą jak muchy. W pobliżu Hiroszimy Sandingham jest świadkiem zrzucenia bomby A. Po wojnie mieszka w Hongkongu, praktycznie pozbawiony środków do życia, szantażowany przez szefa miejscowej mafii.
Mistrzowsko ukazany dramat samotnego człowieka osaczonego przez ludzką podłość i bestialstwo, zmagającego się ze swoim przeznaczeniem, urasta do rangi metafory losów ludzkiej jednostki w piekle XX wieku. Bestseller w Wielkiej Brytanii i Europie. Sfilmowany.

źródło opisu: opis na okładce książki

źródło okładki: http://humanitas.pl/antykwariat/hiroshima-joe-martin-booth.html

Sharra | 2017-05-03
Na półkach: Wojna

"Hiroshima Joe" to dość ciężka książka. Opowiada o człowieku, któremu trudność sprawia samo życie, ale jednocześnie chce żyć. Nie przejmuje się niczym prócz aktualnego dnia i tylko to pozwala mu nie popaść w szaleństwo. Książka na pewno nie dla każdego.

PaniDi | 2017-07-26
Na półkach