Freud i inni: Historia współczesnej myśli psychoanalitycznej

Tłumaczenie: Joanna Gilewicz
Seria: Psychiatria i psychoterapia
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Freud and Beyond
zdrowie, medycyna

Najlepsze jednolite opracowanie klasycznych i współczesnych teorii psychoanalitycznych. Ubiegłe stulecie to okres wielkiej ekspansji i transformacji myślenia psychoanalitycznego. Dając wyraz tym przemianom, Stephen A. Mitchell i Margaret J. Black w sposób zrozumiały dla przeciętnego czytelnika wyjaśniają najważniejsze pojęcia i omawiają główne idee czołowych przedstawicieli współczesnej...

Ubiegłe stulecie to okres wielkiej ekspansji i transformacji myślenia psychoanalitycznego. Dając wyraz tym przemianom, Stephen A. Mitchell i Margaret J. Black w sposób zrozumiały dla przeciętnego czytelnika wyjaśniają najważniejsze pojęcia i omawiają główne idee czołowych przedstawicieli współczesnej psychoanalizy. Autorzy rozpoczynają od Freuda, który pozostaje centralnym punktem odniesienia przy omawianiu zarówno stanowisk krytycznych wobec tradycyjnej psychoanalizy, jak i jej nowych dynamicznych ujęć. W książce zawarte zostały przykłady przypadków klinicznych, które pokazują, jak idee psychoanalityczne można wykorzystać w dzisiejszej psychoterapii.

Książka Freud i inni... powstała w przekonaniu, że idee psychoanalityczne, od swych źródeł w dziele Freuda po dzisiejszą różnorodność konkurencyjnych szkół, mogą i powinny dotrzeć zarówno do praktyków, jak i do każdego zainteresowanego czytelnika. Napisana żywym językiem, bez naukowego żargonu, stanowi zrozumiałe dla każdego kompendium wiedzy o współczesnej psychoanalizie.

„Wartość psychoanalizy polega na jej niezwykłej zwyczajności. Freud i inni... to książka pasjonująca i użyteczna, która dzięki swojej przystępności czyni psychoanalizę jeszcze ciekawszą".
Adam Phillips, autor Missing Ont

„Wspaniała książka, stanowiąca przegląd dorobku niemal wszystkich liczących się kontynuatorów i oponentów Freuda. Warto polecić".
„Psychoanalytic Psychotherapy Review"

Stephen A. Mitchell (1946-2000) był sławą w dziedzinie nowoczesnej psychoanalizy. Jako wykładowca i superwizor kliniczny na Uniwersytecie Nowojorskim założył czasopismo „Psychoanalytic Dialogues". Napisał kilka ważnych książek.

Margaret J. Black to licencjonowana psycholog kliniczny i członek rady założycielskiej Stephen Mitchell Center for Relational Studies. Pełni funkcję dyrektora National Institute for the Psychotherapies oraz członka rady założycielskiej i wiceprzewodniczącej International Association for Relational Psychoanalysis and Psychotherapy.

źródło opisu: https://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,2970,strona...(?)

źródło okładki: https://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,2970,strona...»