Radość każdego dnia. Jak osiągnąć wewnętrzną harmonię.

Tłumaczenie: Anna Boniszewska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "poradniki, psychologia, nauki społeczne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: G+J
A Thousand Names for Joy
978-83-623-4394-2
poradniki
Grace

Odkryj spokój i radość dzięki rewolucyjnemu procesowi uzdrowienia psychicznego i duchowego pod nazwą PRACA! Zaufaj swoim naturalnym reakcjom. Naucz się odróżniać rzeczywistość od jej postrzegania. Poznaj to, co męskie, lecz trzymaj się tego, co kobiece. Zapobiegaj kłopotom, zanim się zaczną, uporządkuj sprawy, zanim zaistnieją. Poradnik „Radość każdego dnia” pomoże ci oczyścić umysł i...

Zaufaj swoim naturalnym reakcjom.
Naucz się odróżniać rzeczywistość od jej postrzegania.
Poznaj to, co męskie, lecz trzymaj się tego, co kobiece.
Zapobiegaj kłopotom, zanim się zaczną, uporządkuj sprawy, zanim zaistnieją.

Poradnik „Radość każdego dnia” pomoże ci oczyścić umysł i osiągnąć równowagę wewnętrzną. Nauczysz się akceptować chwilę obecną i bez względu na to, co się dzieje, zachowasz pogodę ducha. Będziesz przyjazny wobec siebie i innych. Życie będzie przepływać przez ciebie – bez wysiłku, ze spokojem i życzliwością. Radość jest bowiem tym, czym jesteś w głębi duszy.

źródło opisu: http://www.dobreksiazki.pl/b18321-radosc-kazdego-dnia.htm

źródło okładki: http://www.dobreksiazki.pl/b18321-radosc-kazdego-dnia.htm

ofiaralotosu | 2019-06-01

Najbardziej filozoficzna z książek Byron Katie. Warto przeczytać by poznać perspektywę doświadczenia kogoś kto zmierzył się z samym sobą. Oczywiście poza tym z książki można wyciągnąć dużo więcej mądrości.

Marta | 2016-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2016

Dałam tej książce drugą szansę, jednak i tym razem zupełnie do mnie nie przemówiła. Już pierwsze rozdziały nie wniosły niczego szczególnego, po przeczytaniu 20 dałam spokój mając wrażenie, że czytam tak naprawdę o niczym.

Pioter | 2015-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2015

"Veritas est adaequatio rei" (prawda to zgodność z rzeczywistością) - tak przez setki lat brzmiała filozoficzna definicja prawdy. Przynajmnniej intelektualna jej wykładnia gdyż wtedy jeszcze mało który z filozofów zajmował się człowiekiem jako takim i rzeczywistością ludzką, która okazuje się inna niż ta intelektualna. "Nie ma faktów, są tylko interpretacje. Ile oczu, tyle prawd - w konsekwencji nie ma żadnej prawdy." Pisał humanista F. Nietzsche o kondycji ludzkiej, gdyż prawda obiektywna, ontologiczna nie zajmowała go. Wiadomo, że optymistom żyje się łatwiej niż pesymistom - a przecież żyją w tej samej rzeczywistości. Co więc ich różni? Właśnie ich osobista Prawda, osobiste interpretacje faktów, osobiste narracje. Rodzą się one z przeszłości, indywidualnych historii życia. Przywiązujemy się do nich aż stają się nieświadome. Wówczas faktów już nie dostrzegamy a jedynie operujemy na intepretacjach tychże. Porzucanie przywiązań to nauka wolności, której nikt z zewnątrz nam zapewnić...

Marzena | 2015-02-16
Przeczytana: 13 lutego 2015

Książka daje do myślenia, choć pod niektórymi względami się z nią nie zgadzam. Mimo to można przy tej lekturze na chwilę oderwać się od wszystkiego i spojrzeć na codzienność pod innym kątem. Jednak sposób w jaki jest napisana sprawiła, że przeczytanie tej książki zajęło mi dłużej niż przypuszczałam.

Schwarzi | 2014-09-09

Na początku przerażała mnie ta książka.
Zachowanie autorki, wręcz nielogicznie, dziwne i trochę naiwne, pozbawione instynktu samozachowawczego.
Jednak z czasem zaczęłam na poważnie myśleć nad jej filozofią i dostrzegać w niej pozytywne strony. Być może kiedyś zastosuję "Pracę", jednak póki co nie jestem na to gotowa.

Ramon | 2014-08-11
Przeczytana: 2011 rok

Uwielbiam tę książkę! Moja ulubiona autorstwa Byron Katie. Może dlatego, że pierwsza, a może dlatego, że treść stanowią komentarze i rozważania autorki nt starożytnego chińskiego traktatu Tao Te Ching.

Jakoś tak się złożyło, że spośród mędrców i mistyków historia szczególnie zapamiętała mężczyzn. Przypadek tej - współczesnej nam - kobiety dowodzi jednak, że ponadczasowa autentyczna mądrość nie ma płci.

Martyna | 2014-03-04
Przeczytana: 27 lutego 2014

Początek - ciężki. Myśl, że nie przebrnę przez ciężkie sformułowania i porady jak odczuwać radość. Po paru rozdziałach umysł się rozświetlił, ciepła fala rozumienia napłynęła.
Ogólnie książka długo czekała aż sięgnę po nią. Wiem' że było warto. Kiedyś na pewno do niej wrócę.

blueangel | 2014-01-28
Przeczytana: 24 stycznia 2014

ta książka niszczy psychikę to nie dla ludzi z nerwami

enhap | 2013-12-17
Przeczytana: 03 grudnia 2013

Świetna książka, ale nie polecam jej na rozpoczęcie przygody z metodą The Work. Katie opowiada o swoich odczuciach wobec świata w świetle poematu Tao, każde ze stwierdzeń jest przez nią rozszerzane. A historie jej "pacjentów" i zasada odwracania myśli jak gdyby wplatana między wierszami. Mimo wszystko, coś w tym jest...

Besia | 2013-10-18
Przeczytana: 26 stycznia 2014

Przeczytałam tę książkę ponownie ponieważ zawarta w niej metoda zaczęła wpływać pozytywnie na moje życie. I chociaż będę krytykować, to uważam, że książka ta może pomóc wielu osobom.
Od strony filozoficznej teoria p. Byron Katie nie jest żadnym odkryciem, nawiązuje do teorii filozofii wschodnich. W sumie trudno to nazwać teorią - to raczej luźne dygresje z których możemy utworzyć teorię. Zasadnicze jej elementy to :
- rzeczywistość świat jako projekcja naszego umysłu
- nasz umysł częścią umysłu wszechświata
- brak podmiotu i tożsamości ja, rozpłynięcie się ego (w umyśle)
- akceptacja wszystkiego w rzeczywistości - albowiem wszystko jest dobre (choć w jednym fragmencie mamy, że nie jest ani dobre ani złe)

Od strony psychologicznej - autorka upatruje źródła wszelkiego cierpienia w naszych myślach. "Problem nie może istnieć jeżeli wcześniej nie uwierzymy w jakąś myśl". Opracowuje metodę 4 pytań (zwaną Pracą), która wyprowadza nas z tego błędu.

Osobiście nie przyjmuję koncepcji...