Inteligencja erotyczna seks kłamstwa i domowe pielesze

Wydawnictwo: Znak
zdrowie, medycyna

Czy namiętność po kilku latach małżeństwa jest możliwa? Dlaczego po latach stygnie, choć ludzie wciąż się kochają? Dlaczego przyjście na świat dziecka tak często zapowiada erotyczną katastrofę? Na te pytania odpowiada bestsellerowy poradnik Esther Perel, która w ciągu dwudziestu lat swojej praktyki terapeutycznej pracowała z setkami par uskarżających się na brak pożądania. Par, które mówiły o dobrych i ciepłych związkach, ale prowadziły nudne życie seksualne. Co było powodem? W Inteligencji erotycznej Perel twierdzi, że winna jest nasza skłonność do równouprawnienia i budowania zażyłości. Całkowita szczerość zabija żądzę, a pożądanie nie kieruje się tymi samymi zasadami, co demokratyczne społeczeństwo. Przeciwnie, w pożądaniu chodzi o odwieczną walkę o władzę! Aby bardziej podniecający, frywolny czy romantyczny seks był możliwy, trzeba więc uprzątnąć wszystkie demokratyczne idee z naszych sypialni. Znakomita terapeutka pokazuje, dlaczego domowa atmosfera może być pułapką dla erotyki. Analizując to, co się dzieje za drzwiami sypialni, prowokuje i podpowiada jak ponownie zaprosić do niej namiętność. Autorka zajmuje się poradnictwem małżeńskim i terapią rodzin. Wraz z mężem i dwojgiem dzieci mieszka w Nowym Jorku, gdzie prowadzi prywatny gabinet i uczy na wydziale Psychiatrii New York University Medical School. Współpracuje też z Uniwersytetem Kolumbii w ramach programu Międzynarodowych Studiów nad Traumą, którego dyrektorem jest jej mąż. Jest ekspertką w problematyce rodzin dotkniętych wojną, uchodźctwem lub żyjących w powojennych warunkach (oboje rodzice Perel byli więźniami obozów koncentracyjnych). Zainteresowania autorki skupiają się także wokół specyfiki związków, w których partnerzy różnią się pochodzeniem kulturowym, etnicznym lub wyznawaną religią. Perel jest częstym gościem programów telewizyjnych i radiowych, m.in. The Oprah Winfrey Show. Okładka: miękka, Rok wydania: 2008,

Monika | 2014-01-11
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Nie lubię poradników, omijam je szerokim łukiem, jednak ta książka mi się podobała. Nazwisk uczonych podanych w tekście oczywiście nie pamiętam ale niektóre sytuacje dały mi wiele do myślenia. Książkę czyta się przyjemnie, nie zmuszałam się specjalnie do przeczytania kolejnego rozdziału;)

espeja | 2010-02-09
Przeczytana: 21 kwietnia 2010

Bez rewelacji. Zapowiadało się na przełomowy poradnik, niekonwencjonalny punkt widzenia, ale... Czytając ma się wrażenie, że jednak skąds się już to wszystko wie.

Ola | 2013-08-19
Przeczytana: listopad 2011

Ciekawa pozycja choć napisana bardzo poradnikowym językiem, co może wpływać na kiepski odbiór.

Jacek Parys | 2017-05-28
Przeczytana: 27 maja 2017

Jeśli ktoś lubi poradniki, to znajdzie tutaj coś dla siebie. Ale ogólnie biorąc rzecz jest przegadana. Chociaż ... zawsze coś tam ktoś dla siebie znajdzie interesującego. Bo poradniki się lubi ;) ... zwłaszcza te bestselerowe.

Andrzej | 2016-10-03

Idealna książka dla par, w których wygasło pożądanie.

Maria Rostek | 2013-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jestem ciekawa czy zalecenia amerykańskiej terapeutki są adekwatne do problemów par tutaj.

Izabela | 2012-08-15
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam

słaba, nie doczytałam i nie doczytam.

Marika369 | 2017-07-03
Monika | 2017-05-18