Kochaj, co masz! Cztery pytania, które zmienią twoje życie

Tłumaczenie: Anna Broniszewska
Wydawnictwo: G+J
Loving What Is. Four Questions That Can Change Your Life.
związki, rodzina, szczęście
poradniki
Anita

Przestań cierpieć i odkryj radość życia dzięki rewolucyjnemu procesowi uzdrowienia psychicznego i duchowego pod nazwą Praca! To nie problem sprawia, że cierpisz, lecz twój sposób myślenia o nim. Zmień go, a problem zniknie. Pomoże ci w tym Praca, rewolucyjny proces uzdrowienia psychicznego i duchowego. Praca to po prostu cztery pytania. Jeśli je sobie zadasz, odnosząc się do konkretnego...

Praca to po prostu cztery pytania. Jeśli je sobie zadasz, odnosząc się do konkretnego problemu, ujrzysz to, co cię martwi lub irytuje, w zupełnie innym świetle. Przestaniesz walczyć z rzeczywistością i odkryjesz spokój. Swoje życie przyjmiesz z radością.

Byron Katie w książce Kochaj, co masz! pokaże ci dokładnie, krok po kroku, jak korzystać z tego systemu. Zastosuj Pracę do swoich problemów oraz najgłębszych obaw i lęków dotyczących związków czy pracy zawodowej. Dzięki temu lepiej zrozumiesz rzeczywistość. Zyskasz świadomość siebie i energię, by działać, nawet w sytuacjach, które wcześniej wydawały ci się barierą nie do pokonania.

Metoda Byron Katie pozwala przebić się przez trwające latami samooszukiwanie się i usprawiedliwianie.
„Los Angeles Times”

Praca to wielkie błogosławieństwo dla naszej planety. Podstawową przyczyną cierpienia jest utożsamianie się z myślami, „opowieściami”, które nieustannie snują się w naszych umysłach. Metoda Katie działa jak ostry miecz, który przecina tę iluzję i sprawia, że sam możesz poznać ponadczasową naturę swego istnienia. Radość, spokój i miłość, które z tego istnienia emanują, są twoim naturalnym stanem. Książka Kochaj, co masz! daje ci klucz. Użyj go!
Eckhart Tolle, autor Potęgi teraźniejszości

Byron Katie sama doświadczyła tego, co nazywa „przebudzeniem się do rzeczywistości”. Ze swoją Pracą zapoznała już setki tysięcy osób na całym świecie. Naucza podczas ogólnodostępnych spotkań, wykładów i warsztatów, a także w środowiskach biznesowych i na uniwersytetach. Katie jest także autorką poczytnych poradników: Kłamstwa o miłości i Radość każdego dnia.

SPIS TREŚCI

źródło okładki: empik.com

Pioter | 2014-10-13
Na półkach: Przeczytane, Polecone
Przeczytana: 13 października 2014

Autorka książki - Katie Byron, doświadczyła w swoim życiu bardzo wielu koszmarów. Przez wiele lat przebywała w licznych zakładach dla chorych psychicznie. Całe jej życie było wtedy jedną wielką udręką. Męczyła się okropnie z innymi, jak i z samą sobą, a raczej ze swoim sposobem myślenia.

"To nie problem sprawia, że cierpisz, lecz twój sposób myślenia o nim." To jej fundamentalne odkrycie. Odkrycie, które nazwała "przebudzeniem się do rzeczywistości." Jak wiadomo, w wielu dziedzinach życia istnieje "baza" i "nadbudowa". Taką bazą jest tutaj sama rzzeczywistość - świat taki, jakim jest. Z kolei nadbudową będą tutaj wszelkie przekonania na temat surowych faktów, a więc nasze ich interpretacje. Jak napisał F. Nietzsche: "Nie ma faktów, są tylko interpretacje." W istocie jest przeciwnie, bowiem istnieje tylko prawda, istnieją tylko suche, surowe fakty. Lecz myślicielowi temu szło zapewne o to, że te interpretacje stają się naszym światem, zastępując go - naszym życiem. Przestajemy żyć...

Jülka | 2013-12-11
Na półkach: Przeczytane, Rozwój, 2013

Zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Nie warto przejmować się poradnikową oprawą ani amerykańskim stylem, sama myśl naprawdę pozwala zmienić perspektywę.

| 2015-06-21

Drastycznie zmieniająca punkt widzenia. Powiedziałbym, że obrót o 180 stopni. Nie wiedziałem, że książka może w tak pozytywny sposób tak intensywnie wpłynąć na człowieka.

katecz | 2016-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2016

Ta książka jest niesamowita. To nie jest jeden z wielu poradników. Ta książka zmienia życie!!! Autorka Katie Byron zawarła w niej dokładne wskazówki i przykłady jak wykonać Pracę. Powinna ją przeczytać każda kobieta i prawie każdy mężczyzna. Ludzie, a głownie kobiety mają tendencje do wmawiania sobie wielu rzeczy i cierpienia z tego powodu. A to są tylko myśli. To tylko dzieje się w naszej głowie.
Warto jest zdobyć tą książkę, choćby w formie pdf-u. Warto jest wykonać PRACĘ - ponieważ zmienia całkowicie sposób patrzenia na różne sprawy, problemy, cierpienia.... i postrzeganie świata i innych ludzi!

Tutaj taki wstęp do książki: http://agnieszkamaciag.pl/4-pytania-ktore-zmienia-twoje-zycie/

Ja dzięki PRACY mogłam uspokoić burzę, która we mnie szalała, niszcząc moją rodzinę. Teraz czuję spokój i przestałam sie zamartwiać. Przestałam wymyślać potencjalne problemy. Stałam się bardziej otwarta na to, co sie wydarzy. A gdy tylko wymyślam nowy problem, od razu badam go za pomocą PRACY. I...

szarek | 2013-06-26

Książka pokazuje tak skuteczny sposób samopomocy, że bałem się go używać (tylko na początku).

Agata Kłak | 2015-05-04
Przeczytana: 04 maja 2015

Książka diametralnie zmieniająca myślenie i postrzeganie rzeczywistości. Cieszę się, że mogłam na nią trafić i nauczyć się, jak pomóc sobie w sytuacjach pozornie bez wyjścia. Odkrycie tego, że jestem więźniem swojego umysłu było pobudką do prawdziwego życia. Ta książka przydałaby się KAŻDEJ KOBIECIE (myślę że mężczyźni się ze mną zgodzą)! :))

Bogdan | 2015-11-27

Powiem krotko: uwielbiam te książkę:)

ivonka7 | 2017-05-21
Przeczytana: 20 maja 2017