Kochaj, co masz! Cztery pytania, które zmienią twoje życie

Okładka książki Kochaj, co masz! Cztery pytania, które zmienią twoje życie
Katie ByronStephen Mitchell Wydawnictwo: G+J poradniki
poradniki
Loving What Is. Four Questions That Can Change Your Life.
G+J
2010-03-10
2010-03-10
Anna Broniszewska
związki rodzina szczęście

Okładka książki Tygrysku, czy to prawda? Katie Byron, Wilhelm Hans
Ocena 7,3
Tygrysku, czy ... Katie Byron, Wilhel...
Okładka książki Kłamstwa o miłości. Jak przestać zabiegać o miłość, aprobatę i uznanie, aby je w końcu znaleźć Katie Byron, Michael Katz
Ocena 6,9
Kłamstwa o mił... Katie Byron, Michae...
Okładka książki Radość każdego dnia. Jak osiągnąć wewnętrzną harmonię. Katie Byron, Stephen Mitchell
Ocena 7,1
Radość każdego... Katie Byron, Stephe...

Nic nie jest takie, jakie się wydaje że jest. 4 pytanie ukazujące w jak ciasnych umysłach żyjemy. Z jednej strony super z drugiej - życie to iluzja.

cudowna, otwierajaca umysl i serce <3

cudowna, otwierajaca umysl i serce <3

Ta książka jest niesamowita. To nie jest jeden z wielu poradników. Ta książka zmienia życie!!! Autorka Katie Byron zawarła w niej dokładne wskazówki i przykłady jak wykonać Pracę. Powinna ją przeczytać każda kobieta i prawie każdy mężczyzna. Ludzie, a głownie kobiety mają tendencje do wmawiania sobie wielu rzeczy i cierpienia z tego powodu. A to są tylko myśli. To tylko dzieje się w naszej głowie.
Warto jest zdobyć tą książkę, choćby w formie pdf-u. Warto jest wykonać PRACĘ - ponieważ zmienia całkowicie sposób patrzenia na różne sprawy, problemy, cierpienia.... i postrzeganie świata i innych ludzi!

Tutaj taki wstęp do książki: http://agnieszkamaciag.pl/4-pytania-ktore-zmienia-twoje-zycie/

Ja dzięki PRACY mogłam uspokoić burzę, która we mnie szalała, niszcząc moją rodzinę. Teraz czuję spokój i przestałam sie zamartwiać. Przestałam wymyślać potencjalne problemy. Stałam się bardziej otwarta na to, co sie wydarzy. A gdy tylko wymyślam nowy problem, od razu badam go za pomocą PRACY. I wtedy znika, jeśli był wyimaginowany lub po prostu szukam sposobów, żeby go rozwiązać.

Ostatnio też koleżanka po lekturze i wykonaniu Pracy doniosła mi, że zrozumiała dzięki temu wiele spraw w swoim życiu. Co przyniosło jej tez wew. spokój.

Trzeba tylko wykonać PRACĘ. Samo przeczytanie książki niewiele daje.

Polecam tą książkę komu się da, bo uważam, że warto!!!

Powiem krotko: uwielbiam te książkę:)

Powiem krotko: uwielbiam te książkę:)

Drastycznie zmieniająca punkt widzenia. Powiedziałbym, że obrót o 180 stopni. Nie wiedziałem, że książka może w tak pozytywny sposób tak intensywnie wpłynąć na człowieka.

Na półkach: , , , ,

Książka diametralnie zmieniająca myślenie i postrzeganie rzeczywistości. Cieszę się, że mogłam na nią trafić i nauczyć się, jak pomóc sobie w sytuacjach pozornie bez wyjścia. Odkrycie tego, że jestem więźniem swojego umysłu było pobudką do prawdziwego życia. Ta książka przydałaby się KAŻDEJ KOBIECIE (myślę że mężczyźni się ze mną zgodzą)! :))

Na półkach: , , , ,

Autorka książki - Katie Byron, doświadczyła w swoim życiu bardzo wielu koszmarów. Przez wiele lat przebywała w licznych zakładach dla chorych psychicznie. Całe jej życie było wtedy jedną wielką udręką. Męczyła się okropnie z innymi, jak i z samą sobą, a raczej ze swoim sposobem myślenia.

"To nie problem sprawia, że cierpisz, lecz twój sposób myślenia o nim." To jej fundamentalne odkrycie. Odkrycie, które nazwała "przebudzeniem się do rzeczywistości." Jak wiadomo, w wielu dziedzinach życia istnieje "baza" i "nadbudowa". Taką bazą jest tutaj sama rzzeczywistość - świat taki, jakim jest. Z kolei nadbudową będą tutaj wszelkie przekonania na temat surowych faktów, a więc nasze ich interpretacje. Jak napisał F. Nietzsche: "Nie ma faktów, są tylko interpretacje." W istocie jest przeciwnie, bowiem istnieje tylko prawda, istnieją tylko suche, surowe fakty. Lecz myślicielowi temu szło zapewne o to, że te interpretacje stają się naszym światem, zastępując go - naszym życiem. Przestajemy żyć prawdą rzeczywistości i żyjemy tym wszystkim, czego nauczyli nas rodzice, szkoły, cała kultura. Wyrażając się terminologią postmodernistyczną, można śmiało stwierdzić, że mapa przerosła terytorium, któremu miała służyć odwzorowując je. Ta przerośnieta mapa stała się naszym życiem.

Katie Byron - jak sama to nazywa - przebudziła się do rzeczywistości, co było jej odkryciem osobistym, gdyż nigdy wcześniej nie interesowała się samorozwojem, rozwojem duchowym, nie uczyła się medytacji. Jej odkrycie pozostaje jednak z nimi wszystkimi zgodne. I pozostaje też w zgodzie z cała tradycją i kultura człowieka Zachodu, który nie musi już "uciekać w Himalaje" by odkryć prawdę o sobie i świecie. A prawda ta jest bardzo prosta i wyzwalająca. Dzięki niej możemy zacząć żyć rzeczywistością a nie oczekiwaniami, fałszywymi przekonaniami, iluzorycznymi myślami, które powoduja cierpienie. Wystarczy każde takie przekonanie, każdą taką myśl, w którą wierzymy poddać weryfikacji. I nie chodzi tu tylko o to, że większość z nich mija się w prawdą, ale także i o to, jak bardzo wielu rzeczy, jak bardzo wielu prawd dowiadujemy się przy tym zabiegu o nas samych, naszych nieświadomych oczekiwaniach, osądach, wymaganiach sprzecznych z faktami. Jak bardzo nie zgadzamy się na rzeczywistość faktów tworząc własne mitologie, całe mitologiczne systemy wierzeń.

"Praca" - bo tak swoją metodę nazywa autorka, uczy nas akceptacji rzeczywistości czyli tego wszystkiego, co mamy. Miłości do prawdy, otwartości, gotowości na los. Uzmysławia, jak bardzo cała nasza kultura żyje wspomnianą myślową nadbudową mitów. Wniosek jest tytułem: "Kochaj co masz!" Czyli - innymi słowy - "Amor Fati!"

Zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Nie warto przejmować się poradnikową oprawą ani amerykańskim stylem, sama myśl naprawdę pozwala zmienić perspektywę.

Książka pokazuje tak skuteczny sposób samopomocy, że bałem się go używać (tylko na początku).

Katie Byron Kochaj, co masz! Cztery pytania, które zmienią twoje życie Zobacz więcej