Magi: Labyrinth of Magic #1

Tłumaczenie: Karolina Balcer
Cykl: Magi: Labyrinth of Magic (tom 1)
Wydawnictwo: Waneko
マギ
komiksy
Marta

Niezliczone spotkania i pożegnania.
Zagadki, które skrywa nieznany świat…
Rozpoczyna się wspaniała, pełna magii i skarbów
przygoda z tajemniczym chłopcem Aladynem!
Pierwszy tom porywającej, magicznej podróży!

źródło opisu: Waneko, 2016

źródło okładki: http://waneko.pl/

Fantasy-Bestiarium | 2017-08-03

„Magi: Labyrinth of Magic #1” jest pierwszym tomem z serii o przygodach dzielnego Aladyna i jego towarzyszy. Manga autorstwa Shinobu Ohtakaty przykuła moją uwagę i sprawiła, że nie mogłem przejść obok niej obojętnie. Pozycja ta zapowiada się całkiem ciekawie, za sprawą charakterystycznej kreski, specyficznego, rubasznego humoru i dużej porcji akcji. Emocjonująca i przezabawna historia tej mangi wciągnęła mnie, aż na samo dno czarodziejskiego fletu.

Tajemniczy chłopiec zwany Aladynem przemierza pełen niebezpieczeństw świat, aby odnaleźć pewien magiczny przedmiot. Chłopiec podróżuje wraz ze swym przyjacielem dżinem Ugo, który nie raz ratuje go z wielu dramatycznych sytuacji. Dżin żyje we wnętrzu magicznego fletu, lecz Aladyn poszukuje jego prawdziwego Metalowego Naczynia. Podczas podróży poznaje biednego chłopaka zwanego Alibabą i od razu się z nim zaprzyjaźnia. Od tej pory ich losy zostały połączone i nie wiadomo dokąd rzuci ich zdradliwe przeznaczenie.

Komiks ten pełen jest...

PolishPopkulturę | 2016-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2016

Sympatyczne czytadło, choć cyckowe żarciki są turbożenujące. Niemniej, chętnie przekonam się, co będzie dalej, bo przyznaję, że nawet mnie ten pierwszy tom zaintrygował.

Lucyfer | 2016-12-13
Na półkach: Manga, Przeczytane, 2016
Przeczytana: 13 grudnia 2016

Kupiłem na próbę, bo widziałem kiedyś pierwszy odcinek anime i średnio mi się podobało, za to manga kupiła mnie już od pierwszych stron. Jest to taki typowy shonen z głupkowatym głównym bohaterem, masą humoru, walkami, no i są też cycki :D Zdecydowanie będę kontynuował zbieranie tej serii.

Chudi_X | 2018-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2018

Uczulenie na mangi shounen mam od czasu, gdy "Fairy Tail" wychodził w chapterach, a fabuł koncentrowała się na turnieju rozgrywającym się na wyspie Tenrou. Wtedy powiedziałem sobie, ze dość z tym gatunkiem mang, zwłaszcza, że większość z nich robiona jest na jedno kopyto. O "Magi" słyszałem już wtedy wiele dobrego, ale postanowiłem nie ryzykować, skoro nawet czytanie drogiego "One Piece" mi zbrzydło. Ostatecznie, ze względu na brak ciekawszych komiksowych lektur postanowiłem zaryzykować.

Pierwszy tom wypada bardzo sympatycznie, choć bez większych rewelacji. Autorka wpadła na świetny pomysł połączenia elementów pochodzących z "Baśni tysiąca i jednej nocy" z elementami rodem z gier RPG. Kreska jest prosta, ale nie przeszkadza, a humor przypomina mi nieco ten ze wspomnianego wyżej "One Piece". Choć na chwilę obecną mało wiadomo o głównych bohaterach - Aladynie i Alibabie, to da się ich lubić, a to jest najważniejsze.

Rege | 2017-06-26

Świetnie narysowana przygodówka.

Porshia | 2017-02-14
Na półkach: Przeczytane, Na półce, Manga
Przeczytana: 01 września 2017

Bardzo dobrze zapowiadający się shounen :)

Indyviduum | 2017-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2017