Strażnik domu Momochi 1

Cykl: Strażnik domu Momochi (tom 1)
Wydawnictwo: Waneko
Momochisanchi no Ayakashi Oji
komiksy
lullaby96

Szesnastoletnia Himari Momochi nieoczekiwanie otrzymuje w testamencie okazałą posiadłość. Szybko jednak okazuje się, że odziedziczyła znacznie więcej niż zapuszczone domostwo - wiekowy budynek znajduje się bowiem na granicy dwóch światów, a zamieszkują go osobliwi lokatorzy, w tym intrygujący Aoi, który skrywa pewną tajemnicę.

źródło opisu: www.waneko.com.pl

źródło okładki: www.waneko.com.pl

Romantyczny_Akapit | 2019-08-20
Na półkach: Mangi, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 2018 rok

Nawet fantastyka jest w stanie uderzyć w moje serducho, jeśli tylko zawiera genialny wątek romantyczny. A "Strażnik domu Momochi" to zdecydowanie opowieść o magii podszytej miłością… a może o miłości podszytej magią?

Nie jestem fanką tego gatunku, a jednak nie znalazłam tu nic, co odrzucałoby mnie od pierwszego tomu. Bohaterowie mają ciekawe osobowości i choć czasem zachowują się troszkę infantylnie, to dają się szczerze polubić. Co dziwne, nawet te złe demony wzbudziły na swój sposób moją sympatię. Z każdym rozdziałem pojawiają się nowe zagadki, a inne uchylają rąbka tajemnicy. Dlatego nudzić się tu nie sposób.

W tej historii moim numerem jeden niezaprzeczalnie jest Aoi. Inteligentny, miły i troskliwy chłopak, któremu trudno się oprzeć. Jego niezwykłe zainteresowanie główną bohaterką jest urocze i chyba głównie tym mnie kupił, że tak bardzo starał się ją chronić. Nie tylko przed demonami.

O samym wątku romantycznym znacznie więcej piszę na blogu, jeśli Cię to interesuje,...

MonimePL | 2019-06-07
Na półkach: Przeczytane, Manga

Himari wyrusza na poszukiwanie posiadłości, którą odziedziczyła po zmarłych dużo wcześniej rodzicach. Nie dość, że dom jest stary i w środku jakiejś leśnej głuszy, to jeszcze nie do końca można powiedzieć, że jest pusty. Kiedy dziewczyna przekracza próg okazuje się, że mieszkają w nim młodzi mężczyźni.

Początkowo Himari bierze ich za bezdomnych i nakazuje płacić czynsz za mieszkanie w jej posiadłości, jednak nie bez przyczyny okoliczni mieszkańcy przestrzegali ją przez zamieszkaniem w domu Momochich: okazuje się, że jest to miejsce na styku świata duchów i ludzi, przez co dzieją się tu bardzo dziwne rzeczy. Dziwne i czasami mocno niebezpieczne. Czy nieświadoma i nieco naiwna dziewczyna poradzi sobie z dzikimi lokatorami i nieproszonymi gośćmi z innego świata?

Więcej na https://www.monime.pl/straznik-domu-momochi-tom-1/

Kosz_z_Książkami | 2018-04-15

Słyszeliście o miejscach które są wrotami między naszym światem, a tym demonów? Takim miejscem jest dom Momochi, w którym te wrota się prawie nie zamykają. I co chwila odwiedzają nas niesamowici goście, jednak nie zawsze są oni groźni i źli, często się przestraszeni i potrzebują pomocy. Zapraszam do domu pełnego niespodzianek.

Himari Momochi to rezolutna i uśmiechnięta dziewczyna. Pewnego dnia dostaje ona tajemniczy list, a wraz z nim testament zgodnie z którym zapisany jej został dom położony w małej wiosce. Nie myśląc wiele, nasza bohaterka udaje się by w nim zamieszkać – w końcu to jedyna rzecz po jej rodzinie, szansa na poznanie swoich korzeni. Spodziewa się tam zastać podupadłą rezydencję, ale nie takie niespodzianki zgotował dla niej przewrotny los. Jej dom ma lokatorów! I to aż trzech. Człowieka imieniem Aoi Nanamori oraz jego dwóch niecodziennych opiekunów. Jak się okazuje są to jego Shikigami. Ise, którego prawdziwą postacią jest shoojoo, małpi demon, to typ dość...

LaurieJanuary | 2018-03-04
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 04 marca 2018

Pamiętam moment, kiedy Waneko ogłosiło wydanie tej mangi i nie tylko moje rozgoryczenie, że to nie "Bóstwo", które potem wydało Studio JG. W końcu i "Strażnikowi" postanowiłam dać szansę. Ciekawa historia, choć póki co nie wzbudza we mnie jakiś większych emocji. Himari jest dość typową bohaterką shojo mang, chwilami irytuje, ale chyba dam zarówno jej jak i jej "wesołej" gromadce szansę w kolejnych tomach.

Angel676 | 2017-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2017

Widząc okładkę, na myśl przyszło mi anime "Kamisama Hajimemashita". Zawsze ciągnęło mnie do istot nadprzyrodzonych, tym bardziej do kitsune, więc natychmiast zdecydowałam się na zakup i muszę przyznać, że się nie rozczarowałam. Słabość do lisich postaci sprawiła, że każda przemiana wywoływała uśmiech na mojej twarzy. Kreska jest bardzo ładna a mimo, że fabuła oklepana, czytanie minęło mi szybko i przyjemnie.

Bukku-recenzje | 2017-10-18
Przeczytana: 18 października 2017

Nim sięgnęłam po komiks, popełniłam mangowe samobójstwo. Obejrzałam anime. Nigdy tego nie robię! Jednak moja ciekawość była większa niż silna wola. Czy jest różnica? WIELKA. Jak dla mnie, manga wyraża więcej delikatności, uczuć – no i to co każdy mangowiec uwielbia – można zatrzymać się na jednym obrazku i po prostu się patrzeć. Dobra, jednak o czym jest ta manga??

Himari Momochi na swoje 16-ste urodziny otrzymuje testament. Okazuje się, że odziedziczyła stary dom. Nie czekając ani chwili dłużej, przeprowadza się tam. Dom osadzony jest na granicy dwóch światów – ludzi i duchów. Dodatkową niespodzianką jest fakt, że mieszka w nim.. tajemniczy Aoi. Jak poradzi sobie z tą całą sytuacją Himari? Czym tak naprawdę zajmuję się Aoi? Jaką tajemnicę skrywa chłopak?

Himari jest bardzo żywiołową dziewczyną. Czasami nie myśli co robi – przez co wprawia chłopaka w niemałe kłopoty. Czytając dużo mangi shoujo - romantyczne komedie – Himari wydaje się być najbardziej delikatną z dziewczyn. Nie...

duch | 2017-07-29
Przeczytana: 14 lipca 2017

Miała być jedna gwiazdka, ale przyznaję, kreska faktycznie nadzwyczaj miła dla oka. Poza tym manga całkowicie mdła - banalna historia, nieciekawe postaci, a o wątku romantycznym szkoda wspominać.

Jeśli lubisz historie, w których niepełnoletnia bohaterka bez żadnej papierologii dziedziczy dom, w którym ot tak postanawia sobie sama zamieszkać, ciągle pakuje się w kłopoty i jest ratowana z opresji przez tajemniczego faceta, w którym, rzecz jasna, zakochuje się od pierwszego wejrzenia - ta manga jest właśnie dla ciebie!

A jeśli nie lubisz, gdy robią ci kisiel z mózgu, po prostu sobie odpuść, zaoszczędzisz sobie nerwów.

Cookie | 2017-03-19
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 19 marca 2017

Piękne rysunki i zapowiada się piękna historia. Demony i ogólnie folklor Japonii jest najbardziej skomplikowany i jednocześnie najpiękniejszy ze wszystkich, które udało mi się do tej pory spotkać. Zawsze jestem otwarta na zapoznanie się z tą kulturą i za wszelką cenę łaknę jakichkolwiek wiadomości więc musiałam sięgnąć po tę mangę.
Piękni mężczyźni, rezolutna dziewczyna (choć w kółko wpada w tarapaty) i interesujące przygody! Czego chcieć więcej? Może jedynie anime :D

Pszola | 2017-01-31
Na półkach: Przeczytane, Komiks/Manga
Przeczytana: 27 stycznia 2017

Momochi Himari utraciła w dzieciństwie rodziców i od tamtej pory mieszka w sierocińcu. Gdy pewnego dnia dowiaduje się, że otrzymała w spadku starą posiadłość, całe jej życie zostanie wywrócone do góry nogami. Pomimo plotek, że dom jest nawiedzony, dziewczyna postanawia się do niego wprowadzić. Ku jej zaskoczeniu nie jest jego jedynym mieszkańcem. Zastaje tam trzech tajemniczych mężczyzn i początkowo jest ich obecnością zdegustowana, ale szybko przekonuje się, że bez nich nie przeżyłaby choćby jednej nocy. Dziedziczenie posiadłości, która jest przejściem pomiędzy światem ludzi i demonów, niesie za sobą pewne obowiązki.
Chwytając za pierwszy tom, od razu rzuciła mi się w oczy okładka, ukazująca postać bardzo podobną do Tomoe z „Jak zostałam bóstwem!?”, co oczywiście nie jest złe, ale jednak warto dodać oryginalniejszy pomysł na głównego bohatera niż lisi demon, który się pojawia zaskakująco często w różnych tytułach.
Aoi, który jest tytułowym strażnikiem posiadłości, od początku...

Alane0907 | 2015-11-29
Przeczytana: 20 listopada 2015

Była to moja pierwsza manga, którą obenie przeczytałam już trzy razy.
Polecam każdej dziewczynie czy kobiecie, bo manga ma to do siebie, że potrafi w dziwny sposób oczarować czytelnika ;)
Dobry humor, romans, ciekawa treść -czego chcieć więcej?!
C-U-D-O!