Exitus Letalis #4

Cykl: Exitus Letalis (tom 4)
Wydawnictwo: Kotori
komiks, kotori, exitus letalis, katlett
komiksy
d2b

Na jaw wychodzi całą szokująca prawda o Evie. Nieśmiertelni panowie nie są zachwyceni faktem, że ich oszukano. Jednak skłaniają się ku temu, aby dać dziewczynie drugą szansę.
Tymczasem cała grupa wyrusza do Wielkiej Brytanii, gdzie czeka ich podobno łatwe zadanie, które zamienia się w kolejną niebezpieczną przygodę.

źródło opisu: http://www.kotori.pl/

źródło okładki: http://www.kotori.pl/

Anezka | 2019-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2019

Ktoś tu się chyba za duża "Carrie" naoglądał lub naczytał.
Nie rozumie mani autorki do zagranicznych tytułów i nazw. Podzielam natomiast niechęć do palaczy.

Vayar | 2018-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2018

Ale porażka.
W skrócie? Fabuła trzyma poziom podobny do poprzednich części, chociaż zamiast gimbusiarskich żartów robi się chaotycznie. Skąd mój powyższy komentarz?

Kreska...
No sorry, nie powiem tego jednak.

To jest czwarty tom i wszyscy już widzieliśmy, jak KattLett potrafi rysować. A to co ma być? 95% kadrów niedorobione! Makabra. Miejscami autorka nie wypełniła pierwszych szkiców (np. dłoń). Wklejała zdjęcia krajobrazów, co robi zwykle, ale zdarzyło się zapomnieć jej przyciąć takie zdjęcie i mamy niewiadomego pochodzenia szary kształt u góry. Krzywe głowy, krzywe twarze, brak porządnych cieni, a jak już są, to nierówne...
Kreska autorki ogólnie opiera się na grze szarości, nie samych kreskach, i ma tendencje do bycia lekko chaotyczną i miejscami rozmytą. Mimo to, nawet w takich scenkach bardzo, ale to bardzo widać spadek poziomu. Ryjem na bruk.

Ja rozumiem, że wydawnictwo goniło, ale to nie nadawało się do oddania. Szkoda papieru na taką jakość rysunku. Bardzo się cieszę,...

Scythe Stoirm | 2017-05-03
Przeczytana: 2016 rok

Nareszcie coś wyszło na jaw, moje podejrzenia się potwierdziły. Eva okazała się nie tylko patologiczną kłamczuchą, ale też postacią totalnie bezbarwną i moim zdaniem szurniętą. Wiem, że panowie Daggersi ją wspierają (poza tymi, którzy naprawdę chcą jej pomóc i tymi, którzy chcą ją tylko przelecieć, zmiłuj się świecie nad ostatnimi). Za nazywanie Evy psychologiem powinno się iść na szubienicę, jeśli to ona ma być wzorem dla młodzieży, to ja dziękuję za taki świat.

Coś szybko się Katt stacza w odmęty absurdu, ale co biedna może poradzić, kiedy Kotori ją pogania, bo hajs się musi zgadzać. Aż dziwię się sobie, że sam dołożyłem do tego dzieła zniszczenia własne pieniądze. Zrobiłem to jednak z dobrej woli, być może Katt pójdzie kiedyś po rozum do głowy i zacznie tworzyć komiksy naprawdę godne uwagi.

Villiana | 2016-09-12
Przeczytana: 12 września 2016

Dla mnie totalne rozczarowanie. Po poprzednich częściach, które pokochałam i wniosły trochę świeżości i rozrywki w mój literacki świat, tutaj czar się ulotnił i na większości opowieści powieki leciały mi w dół z nudów, mimo iż krótkie to było.

Dowiadujemy się prawdy o Evie, która okazuje się patologiczną kłamczuchą, mitomanką. Ciężko stwierdzić, co w jej życiu było zmyślone, a co nie, w każdym bądź razie ucieszyło mnie takie rozwiązanie, bo dziewczyna absolutnie nie pasowała mi na panią psycholog. Fajnie, bo postać się trochę skomplikowała, chciałam poznać przyczynę jej stanu psychicznego, ale jednocześnie stała się przy tym totalnie irytująca. O ile w poprzednim tomie jakoś te zawirowania pomiędzy bohaterami były strawne i nie waliły zbytnio po oczach, tak tutaj miałam już dość ciągle tego samego (relacja Eva – David i Eva – Ourell). Połowa wydarzeń w ogóle jak dla mnie nie wniosła nic do treści. No i za mało było Matthiasa.

Zaciekawiło mnie za to zakończenie, kiedy...

Eliza | 2016-07-20
Na półkach: Przeczytane, Mangi