Pentagram Alchemist tom 2

Okładka książki Pentagram Alchemist tom 2 Katt Lett
Okładka książki Pentagram Alchemist tom 2
Katt Lett Wydawnictwo: brak wydawnictwa Cykl: Pentagram Alchemist (tom 2) komiksy
komiksy
Pentagram Alchemist (tom 2)
brak wydawnictwa
2018-12-17
2018-12-17
manga fantastyka

To jest najlepszy tomik jaki do tej pory wyszedł. Wreszcie fabuła idzie na przód a relacje między postaciami przestają być sztampowe. Minusem jest bardzo powtarzalna kreska, która po około 50 stronach zaczyna kłuć w oczy. Same face syndrome jak zwykle występuje i boli wysoce.

Tom 1
Tu poznajemy cały zarys historyczny, jak działa ten świat, kim oraz po co są alchemicy itp. Po wielkim pożarze Londynu Mephisto został uwięziony i uśpiony. Obecnie został znaleziony oraz przypadkowo obudzony. Żeby przetrwać w naszych realiach musiał złączyć swój los z pewną polką. Główna bohaterka jest typowa do tego jakie charaktery tworzy autorka. Bardzo polubiłam agenta "w służbie jej królewskiej mości" #❤️(6,5/10⭐) *
Tom 2
Poprzedni rok zostawił nas z tajemniczym chłopakiem który stał się devem i najprawdopodobniej jest kluczem do bramy między światami. Sam w sobie jest uroczy. Tu zaczyna się niejako "związek" między nim a naszą główną bohaterką. Mamy możliwość poznania bliżej bliźniaków (który starsznie przypominają mi braci z #exitusletalis (6,8/10⭐)
Tom 3
Według mnie najsłabszy fabularnie. Mamy trochę dramatów młodzieżowych #związek #love trochę spraw alchemicznych i tyle. Nie było to jakoś mega wciągające. (6,6/10⭐)*
Podsumowując:
Losy bohaterów nie są mi obojętnie. Są postaci które lubię bardziej lub mniej. Cała fabuła jest nieco specyficzna, jest kilka luk fabularnych i mocno czuć że pierwszy komiks młodej autorki. Osobiście nadal bardziej kocham Exitusa, ale jestem też ciekawa jak zakończy się Pentagram. Najbardziej zasmucił mnie fakt że tom 3 nie jest dostosowane do reszty (co widać na ostatnim zdjęciu). Umiejscowienie grafiki i czcionki nie pasują do reszty, więc jeśli macie na tym punkcie fioła to wiecie... Za to na plus w tomie trzecim autorka postawiła na lepszą jakość wydruku, papieru itp. by nie rozwalały się aż tak jej komiksy/mangi.
Jeśli ktoś może to niech mi wreszcie wyjaśni jak mam kwalifikować twórczość Pani Michaliny "KattLett". Będę wdzięczna #😅

Tom 1

Nadal jestem na nie, drugi tom, ale nadal nie. Historia ma potencjał, i to nawet na kilkanaście tomów. Na pewno nie jest to ostatni tom, ja w każdym bądź razie kontynuowała czytanie nie będę. Jakoś mnie to nie porwało. Cóż, nie wszystko wszystkim musi się podobać.

Miło patrzeć, jak kreska tej autorki się rozwija. Niektóre kadry to cudo, nie mogłam się napatrzeć. Jednak wciąż najlepszym elementem są oczywiście twarze postaci.
Pierwszy tom był wprowadzeniem do serii, przedstawiał postacie i całą intrygę. Ten skupił się już na rozwinięciu i od razu czytało się znacznie przyjemniej. Charaktery postaci zaczynają nabierać głębi, pojawiło się więcej tajemnic i trochę odpowiedzi czy wskazówek co do nich. Lubiłam tę historię już kiedy była publikowana pierwsza wersja tego komiksu w internecie, dobra rzecz.

Pierwszy tom nawet mnie zaciekawił, przy tym niestety się męczyłam. Może kolejny będzie lepszy.

• Manga
  • Mangi