Pod niebem pełnym gwiazd

Tłumaczenie: Tomasz Molski
Seria: Boys Love
Wydawnictwo: Kotori
Kiraboshi Dial
boys love, bl, yaoi, isaku natsume, kotori, manga
komiksy
d2b

Toba, młody lekarz z powołania, przybywa do urokliwej górskiej wioski, by objąć pieczę nad tamtejszą kliniką. Niestety, w wyniku niefortunnego zbiegu okoliczności zmuszony jest zamieszkać wraz z Kazuhiro – gburowatym mężczyzną, który od samego początku nie darzy go sympatią. Czy za tą niechęcią kryje się coś więcej? Co zrobi Toba, gdy nieprzychylny mu dotąd Kazuhiro zacznie się do niego dobierać?

źródło opisu: http://www.kotori.pl/

źródło okładki: http://www.kotori.pl/

NewerMajnd | 2016-05-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, LGBT, Mangi
Przeczytana: 24 maja 2016

Germański oprawca <3

Magdalena-cherry | 2016-03-28
Przeczytana: 28 marca 2016

Przyjemna kreska i fabuła chociaż z początku się pogubiłam przez małe niedociągnięcia (pierwszy rozdział taki jakby chaotyczny trochę); może, gdyby historia była by wydana w dwóch czy trzech tomach lepiej by to wyglądało ale ogółem spoko; przeczytałabym inne mangi autorki aby porównać z tą.

Alderamin | 2016-02-21
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, 2016, LGBT

Czemu twórcy jednotomówek biorą na warsztat fabułę, której nie da się dobrze rozwinąć w mniej niż kilku tomach? Z "Pod niebem..." naprawdę mogło wyjść coś fajnego, ale nie da się z takiej historii ukuć czegokolwiek, gdy ma się tak mało miejsca. Przyjemny pomysł został więc zabity przez galopujące schematy, żenujący humor (serio? dorośli w okolicach trzydziestki + jedna emerytka zachowujący się jak dzieciaki w wieku wczesnogimnazjalnym?), sceny erotyczne balansujące na granicy gwałtu i generalnie galopującą żenadę. Na szczęście kreska jest bardzo estetyczna, spod natłoku żenuy przebłyskuje coś na kształt dobrego zagrania i czasem udaje się autorce nawet zagrać na nosie własnym schematom. Mówiąc kolokwialnie - nie jest tragicznie, ale rzyci nie urywa. A skoro o rzyci mowa, tłumacz powinien być w nią solidnie kopnięty za swoje "śmieszne teksty". Germański oprawca przestał być śmieszny x sezonów temu. O, przepraszam. On nigdy nie był śmieszny, chyba że w kręgu Januszów i...

Kanra | 2016-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2016

Bardzo fajna manga. Początkowo byłam nastawiona średnio, i wahałam się przed kupnem, ale stwierdzam, że manga świetna, pełna humoru, ale nie do przesady, a fabuła jest ciekawa i wciągająca. Polecam gorąco fankom i fanom gatunku oraz niezdecydowanym.