Wyścig o Paryż

Tłumaczenie: Dorota Konowrocka-Sawa
Wydawnictwo: W.A.B.
The Race for Paris
elenkaa

Niezwykła, oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o kobietach, które miały odwagę złamać obowiązujące reguły i stanąć na wojennym froncie. Francja, 1944 rok. Dwie młode reporterki Liv i Harper zostają wysłane do Normandii jako korespondentki wojenne. Spotykają się w przyszpitalnym obozie dla prasy. Ambitna i odważna Liv chce udać się na front, ale prośba spotyka się z odmową. Jednak mimo...

Francja, 1944 rok. Dwie młode reporterki Liv i Harper zostają wysłane do Normandii jako korespondentki wojenne. Spotykają się w przyszpitalnym obozie dla prasy. Ambitna i odważna Liv chce udać się na front, ale prośba spotyka się z odmową. Jednak mimo zakazu kobiety wyruszają w kierunku oblężonego Paryża. Będzie to dla nich wyprawa życia, która już na zawsze zapewni kobietom miejsce w reporterskim świecie.
Wspaniała historia, w której pasja splata się z przygodą, miłością i oddaniem.

źródło opisu: materiały wydawnictwa W.A.B

asia_pe | 2017-05-20
WMagdalena | 2017-05-19
kowalusia | 2017-05-19
anaemia | 2017-05-19
O losach pierwszych korespondentek wojennych

„Wyścig o Paryż” to powieść inspirowana prawdziwymi wydarzeniami: o kobietach, które odważyły się złamać reguły i zostały pionierkami reportażu wojennego. Polskie wydanie książki Meg Waite Clayton właśnie ukazuje się na polskim rynku nakładem Wydawnictwa W.A.B.