Jung i astrologia

Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
Jung, astrologia, horoskopy, filozofia
Ola_K

Jung połączy interpretację symboli astrologicznych z ich psychologicznym sposobem wyjaśnienia. Pokazał, że astrologia może wiele ofiarować psychologii, choć zdawał sobie sprawę, że analiza astrologiczna byłaby pełniejsza, gdyby odwyływała się do zdobyczy psychologii nieświadomości, do odpowiedniej interpretacji archetypów. Te symbole i mity pozwalają zrozumieć i uchwycić subtelną, intuicyjną i archetypową więź istniejącą między nieświadomością człowieka a Uniwersum.
Kosmos staje się dla Junga symbolicznym zwierciadłem wydarzeń ziemskich. Człowiek by zrozumieć swoje miejsce w kosmosie i cel życia musi nauczyć się starannie obserwować niebo, by usłyszeć boską harmonię sfer.

źródło opisu: https://talizman.pl/ksiazki/7324-jung-i-astrologia-9788388351778.html

źródło okładki: https://talizman.pl/ksiazki/7324-jung-i-astrologia-9788388351778.html

ESOLADY | 2017-05-01
Przeczytana: 12 maja 2017